bugün 477 başlık

maaş vermeyen staj yerleri

 1. 1 1
  stajyer öğrenciyi bir köle gibi çalıştırmasına rağmen ona hiç bir para vermeyen, utanmasa staj yaptırmak için para isteyecek olan yerlerdir. öğlen yemeğinizde lokmalarınız sayılıyor olabilir. ona göre.
  #1900667
 2. 0 0
  (bkz: az önce sordum bizimki de vermiyormuş)
  #1900693
 3. 0 0
  stajın bittiği gün tam paranı isteyecekken 'daha sonra görüşelim mi' diyerek stajyerlere hakettiğini vermemek için çabalayan staj yerleridir.
  #1900708
 4. 1 1
  son 25 günümü filan boşa geçirdiğim mekan. nooldu, staj yapıldı. sonuç, elde var sıfır.

  ayrıca maaş veren staj yerlerinden birinde staj yapmak gibi bir şansı elde edebilen kişileri tebrik ediyorum, kıskandığımı söylemeden geçemiyorum.
  #1900764
 5. 7 -3
  1 ay boyunca tek yaptigi $ey 1-2 fotokopi ve cd cekmek olan uykucu stajyere hakki olmayan parayi vermemektir, dogrudur.
  #1900854
 6. 2 2
  ne olursa olsun sabahın köründe kalkıpda staj yapmak için iş yerine gelen öğrencinin sarf etmiş oldugu emeği ve yarıda kesmiş oldugu uykusunu hiçe sayarak,
  aman be canım sende 2 fotokopi çekti diye birde maaşmı vericektik ! uslubunda düşünen iş veren zihniyetidir.
  #1900900
 7. 2 2
  ayni zamanda yanina stajyer eleman almak zorunda olmayan i$ yerleridir.
  staja ba$lamadan once $artlari konu$mami$ ve sonrasinda maa$ beklemi$ stajyer ise amiyane daha dogrusu en basit ifadeyle maldir.

  aslinda turk hava yollari gibi bir yerde staj yapip tam 1 ay boyunca teknik kisimdaki teknisyen ve muhendislerden cok daha fazla cali$ip maa$ almayan stajyerler vardir. lakin orada staj yapmadan once farkindadir maa$ almayacaginin ki zaten kimse gel yanimda staj yap diye zorlamaz kimseleri. staj yapacak yer bulunduguna dua edilmeli, maa$ isteniyorsa gidip bi yerlerde i$ bulunmali..
  #1900942
 8. 1 1
  eğer bir firma stajyer kabul ediyorsa, firmanın öğrencilere mesleği öğretmek, sevdirmek gibi amaçları vardır. ilk günden itibaren stajyer teşvik edilmeli, bazı işleri tek başına yapması sağlanmalı ve bu yolla da o işlerin nasıl yürüdüğü gibi şeyler öğretilmelidir. ayrıca bazı işyerleri öğrenciyi çalıştırmasıyla ve sembolik de olsa verdiği ücretlerle dikkat çekmektedir. ki bence stajyere az da olsa para ve yapacak iş veren firma, stajyeri adam yerine koyuyor ve gelecekte belki de meslektaşı olacağını farkındadır demektir. ama malesef böyle firmalar çok az kişiye denk geliyor. ve biz şanssız olanlar da maaş almadan ve yapacak iş bulamadan boş boş zaman öldürüyoruz. ***
  #1901014
 9. 2 2
  -bilader gel naylon staj ayarlayalım sana da
  -yok abi ne naylonu ya para lazım,çalışmak lazım
  -bak para falan vermez olum staj yerleri
  -verirler abi deli gibi çalışırım, verirler.
  ,
  ,
  ,
  ,
  ,
  ,
  ,
  ,
  ,
  1 ay sonra

  -dırrrrrrrrr,dırrrrrrrrr
  -alo
  -nerdesin kardeşim
  -yazlıktayım,tatil modundayım abi
  -staj noldu oğlum
  -ya şimdi para falan vermez onlar biliom ben.
  #1901171
 10. 1 -1
  genelde maaş vermeden çalıştırılan stajyerlere öğle yemeği verilir.yemekhanesi olmayan yerlerde de sodexho, ticket vs.
  bazı yerler vardır ki maaş vermediği ve yemekhanesi olmadığı halde sembolik bir yemek çeki verir.( etrafta sadece kalburüstü restoranların bulunduğu da göz önünde bulundurulmalıdır. ) bu nasıl bir mantıktır, böylesine kurumsal bir yerde böyle bir şeyin olması utanç verici değil midir ? yani boğaz tokluğuna çalışmak bile söz konusu değildir.
  #1903446
 11. 0 0
  "boş boş dolanan stajyere niye para yedireyim?" zihniyetindeki yerlerdir -ki bu zamanda staj yeri bulmak için tanıdık olması gerktiğinden- bulduğumuza şükretmemiz ve maaş verip vermediğini sorgulamamamız gereken yerlerdir. onun dışında acısını karın tokuluğuna verdiği yemeklerinden çıkarabilirsiniz ki bunlar arasında arçelik, toprak, ford otosan sayılabilir. * *
  #1903532
 12. 0 0
  iş yaptırmayan, yani size bir yararı olmayan, fakat maaş ödeyen staj yerinden pek de bir bir farkı olmayan staj yeridir. eğer şehir dışında okuyorsanız ve de staj döneminde kalacağınız yerin masrafı asgari ücretin üzerindeyse "lanet olsun,evimde yatsam bana daha yararlı, hem de yurt param cebimde kalmış olurdu" der ve her gün staja daha bir nefretle gidersiniz.
  #1903561
 13. 0 0
  insanlıkdan çıkmış çalışmya önem vermeyen robotlaşmış şirketlerdir. kahrolsunlardır.
  bazı denizcilik şirketleri gemilerde çalışacak stajerlere-ki geleceğin kaptanlarıdırlar- para vermezler örneğin.
  sabah akşam fotokopi falan hikaye. denizdesin, ailenden, vatanından uzaksın, en çok sen çalışıyorsun, yerine göre gemicilerle bile.
  ve para almıyorsun.
  eziliyorsun.
  sonra da diyorlar ki bu adam sıyırmış. e doğaldır.
  #1903644
 14. 1 1
  çalıştığın yerde, pozisyonuna göre senden başka işi bilen yoksa, stajyer konumunda olup bütün işi sen yapıyorsan ama şimdiye kadar ne yaptın ki diyerek hakkını ilk burada gasp edip, ay sonunda konuşulan parayı vermeyen pis işyerleridir.
  #1903819
 15. 0 0
  çalıştığı zamana oranla stajyerlerine asgari ücretin en az 2/3 ünü vermek zorunda olduklarını bilmeyen şirketlerdir. hakkınızı arayınız...
  #1903883
 16. 0 0
  manisa bosch fabrikasının da aralarında bulunduğu kurumlardır.
  #1903973
 17. 0 0
  ortaya bir emek iş koyup çalışıp para alamamak ne kadar hak yemekse, bütün yatıp başka bir şey yapılmayan yerde para almak ayrı haksızlık olur kanımca.
  #1903992
 18. 0 0
  devlet kurumlarıdır.
  devlet kendi memuruna maaşı zor veriyor, allahın stajyerine neden versin..
  #1904006
 19. 0 0
  bari adam gibi yemek verseler denilesi staj yerleridir.
  #1904047