bugün

Sosyal Bilimler (Tarih, Coğrafya 2, Felsefe grubu) Sınavı olarak nitelendirilen sınav. ygs'yi geçen sözel öğrencileri lys 3'le birlikte bu sınava da girecektir. ygs'de sosyal bilimler bölümünü 35 net ve üzeri yapan ya da ezberi kuvvetli olan tm öğrencileri de rahatlıkla girebilir. * 2010 yılı için 20 haziran gününde yapılacaktır.
Pazar günü sosyal öğrencilerinin ter dökeceği sınav.
lys'nin 6 dalından biridir. tüm dallarda yarışacak arkadaşlara allah yardımcı olsun.
Trt belgesel'de osmanlı'ya dair belgeseli tutkunları magazinsel soruları rahat çözebilir.
yarın gireceğim sınav. tarih sorularının çok şaşırtıcı olacağını sanıyorum.
şaşırtan sınav olabilir. *
yarın girecek olmama rağmen soru sayısını az önce yukarıdan öğrendiğim sınav. *
tarihten soğuk savaş ve yumuşama dönemlerinin terletme ihtimalinin olduğu sınavdır. felsefe grubundan özellikle mantığın eleyici olma olasılığı var, çatal açmaları falan es geçmemek lazım. coğrafyadan yine kanallar çıkarsa kitapçık yırtılıp sınavdan sinirle çıkılabilir. * giren herkese başarılar.
tarihte ilk türk devletleri, türk-islam devletleri ağırlıklı soruların geldiği*, sembolik mantığın yine kasım kasım kastığı, coğrafyanının kolay olduğu, psikolojinin ve sosyolojinin aynı zorlukta/kolaylıkta* olduğu bir sınav olmuştur zannımca.
o kadar çalışmama rağmen yine tökezlediğimin resmidir.**
nazizm-faşizm ile alakalı gelen soruyu, şu yaşıma geldim ilk defa gördüm. hayat sahası bilmem ne gömlekliler, ne bileyim arkadaş. tarih soruları genelde orta derece zorluktaydı. şöyle diyelim; ygs tarih soruları daha fazla ezbere dayalıydı. lys'de de genelde 2 şık arası çeldirici sorular oldu.

coğrafyayı bayağı bir kişi fuller galiba.

mantıkta p-q-r falan 3 yıldır görmüyorum, yapamamam doğaldı ama nedense içimden gelen bir inançla giriştim yapmaya. bilmiyorum sonuç ne olacak. 90 soruda 75 net gelirse öpüp başıma koyarım.

şu okuduğum bölümde 1 yıl daha kalırsam intihar ederim lan başka yere gitmek istiyorum ben arkadaş.
türk gencini faşizme yönlendirecek sorular içeren sınav.
faşizm ve nazizm in ne olduğun bilmeyen arkadaşlar araştıracak ve belki de sempati duyacaklar.*
(#7840129)

bu seneki sınavda tm öğrencileri kuvvetle ihtimal mantıktan zorlanmışlardır.
dersanede bile sınavlarına girmediğim halde * 30 tarih 14 coğrafya 10 felsefe grubu neti yaptığım sınavdır. ha bir de 44 soruya * verilen 65 dakika nedir. bütün salon bakıştık son 30 dakika. sonuç olarak hiç çalışmayan, konuları dahi bilmeyen birinin bile genel kültürle en az 45 net yapabileceği sınav olmuştur.
tarih için herkes çok kolaydı diyor bilgiye dayalı soru yoktu diyor tamam bir derece doğru haklılar, bana şunu söylesin birileri o güncel soruları kim nasıl yaptı çok merak ediyorum. Herkes atıp tutuyor ama o günümüz tarihine yakın daha önce benzeri sorulmamış soruları siksen kimse yapamaz.
trt'nin yolundan ilerleyen sınav sistemi;

trt1 > lys1
trt2 > lys2
trt3 > lys3
trt4 > lys4
trt türk > lys türk ( yakında )
trt belgesel > lys belgesel ( yakında )
2011 yılı için 19 haziran gününde yapılacaktır. başvuru tarihleri 18 mayıs 2011 - 27 mayıs 2011'dir. *
sosyal bilimler sınavıdır.

2011 lys 4'ünde tarihte genelde yoruma dayalı sorular vardı. bazı soruları edebiyat bilgimle yaptım, bazı sorular da güncel konulardı. ama bilmediğim konferanslar, anlaşmalar falan vardı. ts'ci değilim, dolayısıyla onlar boş. ama 44 soruya 65 dakika çok fazlaydı sanki. 20-30 dakika bütün amfi boş boş oturduk.

coğrafyayı full çıkardım, çoğu insanın da full çıkardığını düşünmekteyim. tabi o upuzun paragraflar doğru okunduysa.

felsefeye gelince, psikoloji ve sosyolojide paragrafları okuyup şıklara göre bir şeyler çıkarmaya çalıştım. mantıkta hiçbir şey yapmadım, oturup p'ler q'larla uğraşmadım.
tarih için verilen sürenin çok fazla geldiği sınav olmuştur.
Genelde türkçe sosyal öğrencisinin girdiği sınav .
bu yıl yine kolay soruların sorulacağı sınav olacaktır.
pazar günü gireceğim sınavdır. 2011'in sorularına baktım da dedim bu soruları yapamayanların allah belasını versin. bu sene de aynı soruları bekliyoruz ösym. seni seviyoruz..
milleti zorlamak için girdiğim sınavcık.
sadece ygs 3 ve 4 ten barajı geçebildiğim için şansımı denemek amacıyla gireceğim sınav.
yarın gireceğim mükemmel derslerin olduğu sınavdır(tarih yeter).heyecan vardır.ve bu sınavda mantık hatası var..yahu ben 1,2,3 e girmedim nasıl direk 4 e gireceğim..tamam sustum.
Birazdan gireceğim sınavdir. Üçüncü üniversite olacak kismetse, para var okuyoruz efendim.