bugün

lustral içtiğim en etkisiz antideprasandır lakin kendilerini alkol veya akinetonla içtiğinde güzel etki yapan lakin kısa süre içerisinde ruh sağlığını bozan ilaçlardandır.
major depresyon tedavisi gören aşağı yukarı herkesin kullandığı, insanı rahatlatan ilaç. hele yanında xanax varsa yeme de yanında yat.(zaten hep yatarsın, ayık olmak kolay değildir)
6 aydan fazla kullanılmaması tavsiye edilen ilaçtır. ben de kullandım 6 ay kadar.
ilk almaya başladığım zamanlar zaten çok kötü halde olan ruh halimi iyice çökertti. eklem ağrılarım, çene ağrılarım, bacak kasılmalarım ve titremelerim başladı. bunların ilaç sebebiyle olduğunu sonradan farkettim. gerçi prospektüsünde yazıyormuş ama nedense üzerime alınmadım. kesinlikle uykusuzluk yapmadı bende. fakat yine de uyuyamadım. uyuyamama sebebim ilacın bacaklarımda gerginlik ve titreme yaptığı. bacaklarım kasılırken de uyuyamadım doğal olarak. ilacı 1 hafta kullandıktan sonra tekrar doktora gidip uyku için desyrel aldım. sayesinde uyudum ve iyileştim. ama tedavi olmak için 6 ay devam ettim lustrala.
düğün günümden bir sonraki gün lustralı bıraktım. eş durumu tayiniyle eşimin yanına gittiğimde de desyreli bıraktım. uykularım şu an düzende çok şükür. hem iş hayatı hem evlilik içinde koşturmalar ister istemez uykuya bağımlı yapıyor.
belki ilaçlarıma devam ederdim de ilerde bir gün bebek sahibi olmak istediğimizden vücudumu arındırmam gerekirdi ve böyle bir karar aldık.
ama lustralı tavsiye etmiyorum kimseye. yan etkileri resmen ağzıma sıçtı çünkü. ilk ilacım olan wellbutrin xl den daha memnun kalmıştım.
allah kullandırtmasın bir daha.
almaya başlayalı aşağı yukarı 1 hafta oluyor. tüm gün mayışık oluyorsunuz ama gece uyuyamıyorsunuz ve feci mide bulantısı, iştahsızlık yapıyor. belki bünyeden bünyeye değişiyordur bilemem ama sabahları tüm vücudumu titretiyor.
çoğu hasta da beklenen etkiyi göstermediği söylenen ilaç. ben doktorların yalancısıyım.
yan etkileri kişiden kişiye değişen ilaç.
şahsen prospektüsündeki bütün yan etkiler bende kendini gösterdi. adamlar sanki laboratuvarda beni inceleyip de yazmışlar.
yanında ilaveten Desyrel aldım uzun süre ki geceleri uyuyabileyim.
bıraktıktan yaklaşık 10 ay sonra aynı sorunları yaşayinca tedavi etmediğini günü kurtardığını anladım.
Genellikle Nörodol ve risperdalle birlikte kullanılır. bir etkisi falan yoktur. asla bu ilacı kullanarak iyileşeceğinizi düşünmeyin her şey olmasada en azıdan bir şeyler yapabilmek sizin elinizde.
Güzel bir ilaç doz ayarlandığında tedavi ediyor.
bonibon gibi dağıtılan antidepresan. mide bulantısı yapar bi faydası da yok.
sertralin içeren serotonin geri alım inhibitörü grubu antidepresanı.bir faydası yok diyenler neyin kafasında anlamıyorum faydası sana yok git söyle psikiyatrına değiştirsin veya dozunu artırsın.düzenli kullanmadan faydası yok demekte ayrı bir durum.
ilk aşkım.
Neredeyse 9 aydir kullanıyorum ve birakmama 1 hafta kaldi.

Cevremde tolerans gösterdiğim hicbir insan kalmadi, 4 kişiyle küstüm 3 unu dövmek uzereydim. Sebebi ise ilacin sagladigi yuksek ego. insanları kurmaktan cekinmiyorum ve isin kotu yani hic haksizligimi kabul etmiyorum.

1hafta sonra birakicam ve eminim hayatima 9 ay öncesinden ve daha kotu bir şekilde kaldigim yerden devam edicem.

Garip, gerçekten garip...
Canimin ici o.
hayatıma bi anda, söylediğim iki üç cümleden sonra depresyondasın denilip giren ilaçtır. memnun muyum? evet. hiç bir yan etkisini görmemekle birlikte etkisinide ilk beş günden sonra gördüm.
hissizliğin verdiği dayanılmaz bir mutluluk.
evet bu ilacın etkisi kesinlikle bu.
iştah kesen ilaç olmaması sebebiyle kilo aldırmayan nadir antidepresanlardan.
annemin kullandığı dönem belki beni de uyuşturur diye aldigim ilaç. zihnimi açtı rahatlamayı bırak uyutmadı beynim Afalladı nerden geldiğimizi şaşırdık.
sınav stresinden ne yapacağımı şaşırıp denediğim hede. yarım tablet aldım, şikayetim sözlü sınava çalışmaya çalışırken okuduğum şeye odaklanamamam ve hep en kötü olasılıkları düşünmemdi. kalcam, ölcem vs.. neyse, herhangi bir yan etkisini görmedim, ama ilaç daha bir mallaştırdı gibi, ben zihin açar umuduyla almıştım ters tepti, hatta daha bi uykum falan geldi ama uyumadım. stresi aldımı tam birşey söyleyemicem, piskolojikte olabilir biraz rahatlamam ilaç sonrasında. ama daha verimli çalışmama bir etkisi olmadı. arkadaştan alıp denediğim bi concerta hapı değildi sonuçta. concerta böylemiydi halbuki.. stres yine vardı ama 6 saat iyi kötü sıkılmadan çalışmıştım, sonra gittim deli doktorundan istedim bu concerta hapından vermedi...

tek kullanımdan birşey olmayacağını ve etkilerini göstermesi için bir ay falan düzenli kullanmak gerektiğini bende biliyorum. denemek için aldım, bir umut işte. ha sınavdan kaldım bu arada.
bugün kullanmaya başladığım ergen ilacı. sözlüklerde heyecanlı heyecanlı hakkında yazılanları okuyorum.
yaklaşık altı aydır kullandığım ve bir numarasını göremediğim antidepresan. yani psikolojim düzeleceği yerde daha da kötüye gidiyor. "almıyorum ulan" dediğim zaman da muazzam baş dönmesi yapıyor.
aldıktan sonraki iki üç saat için nispeten faydasını gördüğüm ilaç.onuncu günümdeyim, umutluyum bakalım ne olacak.
2 gündür içtiğim uyutmayan ve mal gibi yapan antidepresan.
obür antidepresanlardn farkı yoktur . duyguları alıp uzaklara götürür .
faydasını gördüm mü gördüm evet. bir numaralı kankamdı. ama maalesef unutkanlık, dalgınlık, konsantre bozukluğu gibi bir çok miras bıraktı bana.
tepkileri en aşağıya indiren antidepresan. mutluluk var mı derseniz bi işe yaramıyor o açıdan.
sadece 'yav siktir et' demeyi öğreniyorsunuz. alkolle filan pek sarhoş ettiği söylenemez. önceden bir küçük ile çakırkeyf'in biraz üstünde olan şahsım lustral ile çakırkeyf'ten bile aşağı seviyede ve zevk vermiyor.
tavşan deliğinden düşürmüyor yani. dünkü dünya ile arada pek bi fark yok.
önceleri 50 mg şimdi de 150 mg kullandığım antidepresan. bakalım fayda sağlıyor aslında. yani sanırım.