bugün 172 başlık

lozan anlaşmasının süresinin dolması

 1. 3 1
  türkiyenin suriye ve yunanistan sınırları bu anlaşma ile belirlenmiştir. 2023 te süresi dolacaktır. tarafların uymama ihtimali vardır.2023 te suriye sınırımızda suriye arap cumhuriyeti mi, başka devlet mi olacağı bile belli değildir ama o sınırda bir kürt devleti kurulursa malatyaya kadar hak idda edeceklerinden ermenistan gibi bizimle olan kara sınırlarını tanımayacaklardır.durum buyken suriye sınırlarındaki mayınların kaldırılması da akılla mantıkla açıklanabilecek bir durum değildir.

  2023 ün türkiye için milat olacağı söylenmektedir.yunanistan ve suriye sınırlarımız geçerliliğini koruyacak mı, kaldırılmış kapitilasyonlar ne olacak sorularının sorulmasına yol açan sevimsiz durum.
  #12718869
 2. 4 0
  akdamar gibi anadoludaki bir çok kilisenin faaliyete geçirilmesi, sümela manastırında ayin düzenlenmesi, rumların oraya gelip "KALANTAR" bayramı yapması,
  heybeliada ruhban okulunun açılma ihtimali ve istanbulun vatikan olması gibi durumlarla bağlantı kurulabilecek durum.
  #12718907
 3. 4 0
  pkk ile mücadelede bol bol skorsky, cobra, f 16 vs vs vs alıp sonsuza kadar borç faizi ödeyecek olan türkiyenin,
  2023 te bir çok gelir getiren kurumunu kaptırdığı küresel sermaye ile masaya nasıl oturacağı konusu merak edilen durum.
  #12718922
 4. 3 3
  lozan anlaşması'nın neresinde böyle bir bilginin olduğu net bir şekilde ortaya konduktan sonra tartışılmasında, aksi takdirde gereksiz spekülasyonlar ve sansasyonlarla gündemi meşgul etmemesinde yarar olan bir iddiadır.
  #12718924
 5. 1 1
  yenisini yaparlar merak etmeyelim. dolsun artık şeklindeki durum. gümrük anlaşmasından götümüze girenleri belki önümüzdeki 1000 yılda telafi ederiz.
  #12718928
 6. 10 -2
  tabi zaten 2023'te anlaşmanın süresinin dolması da tayyip'in suçu, ismet'e söyledi görüşmeler sırasında "hacı sen şu anlaşmayı 2023'e kadar şey et ondan sonra biz zaten sınırları falan kaldırıcaz" dedi.

  insan salak olmayagörsün böyle oluyor demek ki.
  #12719123
 7. 2 0
  türkiyedeki azınlıkların tanımını , yunanistan, suriye sınırlarını direk ilgilendiren bir konuda insanların ne kadar cahilce yorumlar yapabildiklerini gösteren konu. daha 12 yıl varken 2023 ün çok iyi olacağını söyleyenlere, kuzey ıraktaki, güneydoğudaki özerkliği engelleyebildik mi, ne anlaşması yaptık da bu kadar emin olabiliyoruz tepkisi uygun olur.
  #12719138
 8. 1 -1
  daha yeni bitirdiğim hangi dünya düzeni? adlı kitapta geçen yazı

  Lozan'da Lord Curzon şu sözleri söylemişti:
  "şimdi bu masada verdiklerimizi yakında ekonomik zorluklar içine düştüğünüzde bir bir geri alacağız"
  bunu destekler nitelikte 1984'te türkiye ağır sanayi hamlelerine bir de Gap'ı katınca Pkk için düğmeye basıldı.
  #12719188
 9. 13 6
  esasen ehemmiyeti olmayan bir durum. lozan'ın 2023'te sona ermesi eski itilaf kuvvetlerinin türkiye'yi işgaline, çeşitli yaptırımların eski statüsüne çevrilmesine neden olmayacak, olamayacak. "hala gözleri vardır" söylemi, gerçeği yansıtmamaktadır. zira, değişen devletlerarası politika, devlet emelleri, insan hakları derken, böylesi bir durumun gerçekleşmesi söz konusu değil. tüm bunların yanısıra; devletler arası imzalanan antlaşmalarda, bu ülkelerin konsensustan memnuniyeti söz konusu olduğu sürece, anlaşmalar geçerliliğini korur. bugün ki, jeopolitik konumu itibari ile; türkiye bulunmaz bir müttefik konumunda, her yönden danışmanlık yapabilecek seviyeye yaklaşmaktadır. 20. yüzyılın ilk çeyreğindeki gibi, işgalllerin gündeme gelmesi oldukça; ütopik. olaya bak amk, adam begenmedigi yorumuma arti verdi ayip olmasin diye, izin aldigimi gorunce eksiye cevirdi. vay amk vay
  #12719239
 10. 2 2
  montrö boğazlar antlaşmasınında süresi dolalı yıllar oluyor ama antlaşma aynen uygulanıyor, lozan da aynen uygulanır.
  #12719270
 11. 0 0
  2039 hatay referandumu kadar gerçekliği olan durumdur.

  edit: imla.
  #12719294
 12. 0 0
  böyle bir süre anlaşma metninde bulunmamaktadır..
  #12719445
 13. 2 -2
  nasıl olsa biz önemli müttefiğiz bize birşey yapamazlar tepkileri verilen durum.

  ulan müttefik dediğimiz adamlar pkk gibi bir belayı 28 yıl desteklediler skorsky, cobra, f 16 satıp 7 ceddimizi borçlandırdılar, 100 sene daha faiz ödeyeceğiz, bu kadar borcumuz olduğu için kıbrıs rumları kadar bile siyasi gücümüz yok, 100 sene daha şehit vereceğiz.
  kuzey ırakta güneydoğu anadoluda özerklikler ilan edilmiş iranı suriyesi kapıda.
  türk kürt iç savaşı çıkarırlar, ondan sonra bm müdahalesi olur referandumla güneydoğuyu ayırırlar ordan da 100 yıl çıkmazlar.
  #12720545
 14. Lozan 2023 biterseki ciamaat denen hain Gurubun kendi kafasına sıkması sırf bu yüzdendir türkiyeyi koalisyon hükümeti kurdurarak zayıf bir ülke olarak masaya oturtmak‚ tekrardan antlaşmayı yenilemek için hükümeti zayıflatmak istiyorlar bu günlerde olan faiz lobisi paralel devlet herhangi bir lobi gezi ayaklanması keşke bağırarak söyliye bilsem " mesele ağaç değil siz hala anlamadınızmı "her şey güçsüz bir Türkiye hükümeti ile masaya oturmak onun için hedef 2023 tayyip erdoğana bunun için destekliyorum amerikan büyük elçisi bu yüzden diyor bir imparatorluğun çöküşünü izliyoruz....

  Edit : iç savaş çıksın insanlar kutuplaşsın alevi sünniden sünni aleviden nefret etsin koalisyonlar tapelerle hükümet yıpratmalar montajlar gezi ayaklanması en önemlisi zulüm 1453 başladı dicek kadar hain bir gurup ile birlikde olanlar her şey bu gün gördüğünüz her şey bu anlaşma yenileneceği tarih icin

  Edit 2 : Twiter yasaklanmasın diyen tayyipti YSK gitti kapattı dimi ? amerikan ajanıdır twiter eskide kaldı artık arabistanlı lawrence Lar artık sanal oldu ajanlar en büyük kanıt sanal ajan olan fuatavnidir buda kanıt siz nasıl bir kafadasınız

  Bunu diyen zihniyeti savunananlar siz hain vatansız kanı beş para etmezsiniz. "Zulüm 1453 başladı"
  #23466745
 15. 0 0
  şimdiden ismet paşayla ilgili esprileri duyar gibi oluyorum. şaka bir yana böyle bir olay yok. (gerçek) tarih kaynaklarında böyle bir olaydan bahsedilmiyor.
  #23466860
 16. 1 1
  böyle bir durum varsa bile tayyip erdoğan nin da bu durumun içerisinde olduğu açıktır ki devletin tüm organlarını işlemez hale getirdigi ortadadir. Isin acı tarafı geziciler ve biz diye ayrımcılık yapanlar asıl bu tehtide ortak olduklarının farkında bile değiller ki bu ayrımcılığı yapıyor olmaları bile nasıl kutuplastirilarak programdiklarinin açık kanıtıdır. Kutuplastirilan bu insanlar üzerinden ilerleyerek zaten kaos ortamını yaratacak silaha sahipler. bu yüzden tayyipsiz bir hiçiz tarzında açıklamalar komik olmaktan öte gidememektedir. ayrıca koskoca türkiye cumhuriyetinin vatanını seven, düzgün bir siyasetci yetistiremeyecegine inanmak ve bunu iddaa etmek cok büyük bir yanlıştir çünkü siyasetçileri halk şekillendirir eğer sen düzgün bir insan olur okur, okutur ve nitelikli bir nesil yetistirirsen ortada merak edilecek bir sorun kalmaz ama aksine çalmayı, cirpmayi olağan şeyler olarak görür tek hedef olarakta kolay yoldan köşeyi dönmeyi amaclarsan on tayyip olsada herşeyini yitirirsin.
  #23467013