bugün

virüsü patlatacak gelişmeler bütünüdür.

iki haftaya haritada her yer kırmızı olur ve iyice kapanırız.

umarım bir an önce tekrar kapanırlar. siz iş yapacaksınız diye halkın sağlığıyla kimsenin oynamaya hakkı yok!
cahil gericiler yüzünden virüs yayılmaya devam ediyor.
virüs yok yeaaa diyip gripten farkı olmadığını savunan düşünce engellileri sayesinde tekrar bir patlama yaşanabilir.
biz yine evdeydik yine evdeyiz bi şey değişmedi.
esnafı sevindiren durumdur küçük esnaf için en azından bir nefes olmuştur.
esnafın yüzünü güldüren gelişmedir. ancak en az esnaf kadar bir kitlenin daha yüzünü güldürmüştür. var ya şu çorbanın yanında adam başı 2 şer ekmek yiyen gürbüzler. onları diyorum..

dün bir tane kendi gözlerimle gördüm bir tanede haberlerde. kendi gözlerimle gördüğüme fazla şey yapamadım adamların neşesi bozulmasın diye. çok iştahlı yutuyorlardı eppekleri. haberlerdeki emmi komikti. elinde almış 3 dilim ekmeği çorbadan 1 kaşık alana kadar o 3 dilim ekmek yok oluyor parmaklarının arasından. şimdi paket servis söyleseler 3 er dilim anca geliyor ekmek. ama oturup yeyince sepeti 2 defa doldurtabiliyor kıtlıktan çıkmış emmiler. ondan çok sevinçlilerdi dün..
milletin anası sikildi, psikolojisi bozuldu. yok patlama yaşarmışız da yok sağlığı tehlikeye atıyormuşlar da. hayat sizden ibaret değil gençler birçok işletme kapıya kilit vurdu, son bir senede iflas eşiğini geçen sayısı çok arttı. bu adamlar da ekmek yemek zorunda. sen istemiyorsan çıkma dışarı otur evinde kimseyi zorla götürmüyorlar.

kurallara uy, gerekli tedbirler al sorun kalmasın. gidene de karışma, herkesin canı burnunda zaten.
Damısına koyayım, kapalı olunca

- ekonomi çöküyor bu esnaf ne yiyecek, evde çok sıkıldım yeaa

Açılınca da

- her yer kırmızı olacak, firüs bizi silkecek

Olm bi ayarınız olsun la.
Açıldığı iyi oldu, kızları götürcek cafe yoktu. Ahh bi de sinemalar açılsa, karanlı... yani filmin tadını çıkarsak :D
evde istediğin kadar oturabilirsin, kimse karışmaz. ama bizim evden çıkmamıza karışanın kalbini kırarız. herkes kendinden sorumlu olmayı öğrenmeli artık. sizin korkaklığınızın cezasını ben çekmek istemiyorum. çok basit bir şey gibi görünen bu özgürlükler için atalarım bedel ödedi. bu özgürlükler kolay kazanılmadı, kolay kolay da vermeyiz.

virüs patlayacaksa biz dışarı çıkanlara patlayacak, sen işine bak. zaten patlayan patlamış, kafamızda bir huni eksik.

bu da böyle bir entry'dir.
18. Gün hemen açılmaz.
kafelerin dış mekanları açılmalı bence. lokantalar paket servise devamke.
19. Günün şafağında gözlerimizi doğuya çevirmemizle gerçeklesek durumdur.
1 haziran itibariyle kademeli olarak beklenmektedir.
Pazar günleri servise devam edecekler mi?
Lokanta ve kafelerin dış mekanları, sosyal mesafeye uygun şekilde dizayn edilerek , kapanma sonunda açılmalıdır.

Zira esnaf bitti, bıçak kemiğe dayandı...
güncel Önemli Başlıklar