bugün 1923 başlık
Kapat

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Transferi tamamlanan calve burger sos, "bu takımda yapılan hamburgerler on numara, tabi benim sayemde" şeklinde konuştu.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Taraftarın uzun zamandır beklediği ve kombine satışlarını patlatması beklenen calve ballı hardal sos transferinde son yaklaşıldığı öğrenildi.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Calve meksika sos transferinde sona yaklaşıldı. salsacı futbolcu, yemeğe verdiği meksika havası ile bütün aileye meksika dalgası yaptırması ile ünlü.

lokalizasyon

 1. 1 1
  * kelimenin tam karşılığı "yerelleşme"dir. kökü ingilizce local kelimesinden gelmektedir.

  tam tersi olarak;
  (bkz: globalizasyon)
  #2641868
 2. 0 0
  lokalizasyona verilebilecek en güzel örnek yabancı ürünlerin reklamı yapılırken erek kültüre uydurulup ürünü satma potansiyelinin artırılmasıdır. Mg.donalds'ın mg.turca menüsü vb.gibi...
  #3684465
 3. 0 0
  kelime anlamı olarak yerelleştirme demek olup, yabancı kaynaklı bir ürünün, hizmetin ya da projenin, hedef ülkenin diline, o dilin kullanılış özellikleri, ülkenin kültürü, gelenekleri, sosyal koşulları göz önüne alınarak dönüştürülmesini ifade eder.

  (bkz: <a href="http://www.onlinetercumanlik.com/sss/lokalizasyon-nedir/" target="_blank" rel="nofollow" >http://www.onlinetercuman...m/sss/lokalizasyon-nedir/</a>)
  #13570182
 4. 1 1
  tıpta "morbid bir proçesin ya da bir lezyonun yerinin belirlenmesi" anlamına gelen kelimedir.
  #13570304
lokalizasyon ile alakalı başlıklar