bugün

ismini lbs yani logo business solutions olarak değiştirmiş türk yazılım firması.
bir bilgisayar firmasi. imkbde LOGO koduyla işlem görmekte
bir siemens ürünü.otomasyon sektöründe oldukça bilinen bir üründür.lojik kapılar ve hazır bloklar kullanılarak üzerinde bulunan ekran ve tuşlar sayesinde programlanabilir.
lks, logo klasik ve tiger gibi çok gelişmiş muhasebe programlarına sahip. türkiye de en çok muhasebe programı satışı yapan yazılım şirketi
yeni ilköğretim matematik programında kullanılması amaçlanan logo turk adında bir geometri programı.
"Logo, belirli bir ürün, hizmet ya da şirketi temsil eden basitleştirilmiş görsel bir semboldür. Bazen şirketin adını ya da adının baş harflerini temsil eden harflerden oluşur. Örneğin, KFC, IBM ve ABC gibi. Bazen, Nike'm 'swoosh' işareti gibi sadece görsel bir imgedir. Bazen de her ikisinin bir birleşimidir." (Moser, 2003, 113)
(bkz: freehand) *
eğitim uygulamaları geliştirmek için kullanılan programlama dili. bu alanda en eski programlama dilidir. yapısı smalltalk ve lisp'e çok benzer.
(bkz: logo yapmak)
Şuanda Stajda kullandığım Tiger adlı muhasebe programının üreticisidir.
iki ya da daha fazla tipografik karakterin sözcük halinde okunacak biçimde bir araya getirilmesiyle oluşturulan ve bir ürün, kuruluş ya da hizmeti tanıtan marka ya da amblem özelliği taşıyan simgeler.
geçenlerde bir arkadaşım "odtünün logosu" dedi. ben de "odtünün amblemi" diye düzeltmek istedim ama, gıcıklık olacak diye yapmadım. o kadar keyifli anlatıyordu ki karşılaştığı posteri.
pek çok önemli firmanın logolarının eps formatında temin edilebildiği, grafikerlerin abonesi olduğu logo sitesi.
bazilari seks yapiyor bildigin. görsel
görsel

ben yaptım. tamam dandik ama anlamlı olsun yeter benim için.
firmaların son günlerde sadeleştirilmesine önem verdiği şey.
firma ve şirketlerin kullandığı simgeler bütünü.