bugün

kanada'daki bir deneyde kobay olarak kullanılıp iskeleti adamantium 'a çevrilmiş en popüler ikinci marvel kahramanı wolverine 'in sivil adı.
"logan" ın nasıl olupta mutanta dönüştüğü yani "wolverine" olduğunu anlatan filmin adıdır aynı zamanda.
(bkz: magneto)
(bkz: hollywood hogan)
(bkz: charles logan) *
5959 metre yüksekliğiyle kanada' nın en yüksek dağı.
gerçek adı james howlett olan wolverine'in "also known as" misali adı. hatta marvel heroes vs street fighter'da oyunu bitirince şöyle bir muhabbet döner:

wolvi: söyle ulan it, neden beni takip ediyorsun? beni takip ettiğini biliyorum.
cyber akuma: bunu sana söyleyemem logan.
volvi: söyle ulan, ben gerçekte kimim?
cyber akuma: bunu anlatmam çok uzun sürer.
volvi: peki o zaman, bu iş bitince görüşeceğiz tekrar seninle.

lan olm zaten tokatladın, az daha tokatlayıp alsana adamın ağzındaki baklayı.
(bkz: dacia logan)
Hugh Jackman'in basrolde olacagi 3. ve son solo Wolverine filmi.

Bir devir kapaniyor aq. Gidiyor gonlumun efendisi...

görsel
ilk trailer yayınlanmış. baya erken oldu. çalan şarkı da cidden çok güzel.

(#http://www.youtube.com/watch?v=gbug3zTm3Ws)
ilk fragman gelmiş süper kahraman filminden çok dram gibi lan* wolverine i böyle yaşlı, yara bere içinde görmek üzüyor* ama yapacak bir şey yok özleyeceğiz seni kuekuatsheu.
mcu'nun yaptigi butun marvel filmlerinden cok daha iyi olmus.

yok ant-man, yok guardians of the galaxy gibi yarrak kurek sikimsonik aptal filmleri izleyen kitle'nin burun kivirdigi film olur.

onlar izlemese de olur zaten. su filme olmamis diyorlar lan. amina koduklarim uc bes tane renkli kostum giyen dingil ciksa boyle renkli renkli ortamlarda dovusse birbirlerine lazer isini falan yollasa offf olum ne film olmus be diyip 31 cekerdiniz dimi amina koydugumun 18 yas alti kekolari sizi.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Bok gibi olacağına dair içimde boktan bir his uyandıran film. Pek çok mantık hatası da içeriyor.

Edit: days of future past'te bile wolverine ağbimiz taş gibiydi ayqü. Profesör nasıl yaşıyor, wolvi nin pençeleri nasıl adamantium oldu... Pek çok hata var filmde. Kusura bakmayın da hugh jackman da olsa böyle hataları görmezden gelemeyiz herhalde.
Son film olacak olmasından dolayı beni üzen film.

Hugh abim gitme gözünü seveyim.
filmin yeni uluslararasi posteri:

görsel
Beklemesi çok sinir bozucu. Fragmanı zaten içimi paramparça etti.
https://m.youtube.com/watch?v=Div0iP65aZo
Hugh jackman reisin wolverine olarak oynadığı son filmdir. Açıkçası üzüldüm böyle bir efsanenin sonuna geldiğimize. Hugh reis de yaşlanmış açıkçası biraz da o yönden tadında bırakmakta fayda var. Ne diyelim. Hayırlısı be gülüm..
görsel

http://www.imdb.com/title/tt3315342/
Wolverine i son kez wolverine olarak göreceğimiz filmdir.
Bu gün bir fragman yayınlanan film.
Gördüğünüz fotoğraftaki gönderme şahsen benim çok hoşuma gitti.
görsel
Her şeyiyle mükemmel görünüyor film şimdilik. Fragmanları başa sarıp izliyorum tekrar tekrar. Şu an ne dc, ne marvel tek heyecanla beklediğim superhero filmi logan. Daha sert ve kanlı bir wolwerine filmi, artı x-23 kulağa güzel geliyor.

https://i.hizliresim.com/r6485V.png
2. ci fragmani muhtesemden de ote olmus film. muzik, aksiyon, dram herseyi yerli yerinde. filmin sonunda kesin agliycam. biletleri satisa ciksa da bir an once imax'te yerimi ayirtsam.

mumkunse 18 yas alti veletler bu filme gitmesin, onlarin sikimsonik yorumlarini burada gormek istemiyorum. disney size gore filmler yapiyor gidin onlari izleyin.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
türkçe dublajlı fragmanı çıkmış. ancak şunu söylemem gerekiyor ki bora sivri(crysis teki prophet) bu karaktere iyi gitmemiştir.

payidar tüfekçioğlu nun sesi cuk oturuyordu esasında.
ilk fragmanıyla ağlatan, ikinci fragmanıyla gazlayan ama o hüzünlü dokuyu hep koruyan filmdir.

bir son izleyici olarak, bu filmden beklentilerim gerçekten çok yüksek. yani düşünsenize, özellikle benim jenerasyonum için iki süper kahraman vardı. ilki örümcek adam. ikincisi de wolverine. tam on yedi sene onun maceralarını sinemada ve televizyonda takip ettik.

ve şimdi karşımıza ihtiyar, perişan, vazgeçmiş (aslında hep vazgeçmişti), bitmiş bir logan'la çıkıyorlar ve her ne kadar elim yazmaya gitmese de muhtemelen finalde logan ölecek...

işte burada şunu -keşke- rica edebilsem, yapmayın lan... bir kaç kişi daha yazmış, görmeyelim öldüğünü. bırakın öyle kalsın hatrımızda logan.

meraklılarına 1. fragmanda çalan o eşsiz şarkı: johnny cash - hurt
meraklılarına 2. fragmanda çalan o eşsiz şarkı: kelao - way down we go
görsel
dacia marka araç firmasının bir modelidir. renault motor kullandığı söylenir , dizayn olarak estetik bir tipi olmayışıyla birlikte ekonomikliğiyle piyasada canlı kalabilen bu model günümüzün taksicilerininde favorisidir.