bugün

üzerine tepsi esprilerinin yapılması muhtemel telefon.
Geriye bırakmaya hazırlandığımız 2013 yılının en çok konuşulan telefonlarından biri de LG G2 oldu. Sahip olduğu üst seviye donanım ve benzer seviyedeki rakiplerine nazaran makul fiyatı ile LG G2 gündemden hiç düşmedi. Ülkemizde de çok popüler olan G2 için yeni yazılım güncellemeleri merakla beklenedursun, G3 modelinin detayları da gelmeye başladı.

Kore merkezli endüstriyel kaynaklardan elde edilen bilgilere göre LG G3, önümüzdeki yılın ikinci yarısında lanse edilecek. G2 modelinde olduğu gibi yaz döneminin sonlarına doğru çıkacağı tahmin edilen G3, donanım anlamında çıtayı daha da yukarılara taşıyacak. Bir süredir Galaxy S5 için konuşulduğu üzere G3'te de Quad HD ekran kullanılması bekleniyor.

LG aylar önce yaptığı açıklama ile 1440 x 2560 piksel çözünürlük desteği sunan 5.5-inç Quad HD IPS ekran çözümünü duyurmuş ancak ne zaman kullanılacağını açıklamamıştı. Şirkete yakın kaynaklara bakılırsa, G3 modelinde bu ekran kullanılacak gibi. Yani bir deyişle sadece çözünürlük artmamış olacak aynı zamanda ekran boyutu da 5.2"ten 5.5"e yükselecek.

RAM kapasitesi konusunda ilklere imza atmayı başaran firmalardan LG, Samsung'un hali hazırda 3GB DDR3 bellek kullanan mobil cihazlarına karşı 4GB'a çıkıp çıkmayacağı henüz bilinmese de G3 modelinin minimum 3GB RAM ile geleceğini de ifade etmek gerekiyor. 16MP çözünürlüğünde, baştan tasarlamış yeni bir sensöre sahip kamera altsisteminin eşlik edeceği G3, gelecek yıl yaygınlaşması beklenen 4K video akımına da dahil olacak görünüyor.

G2 modelinde Qualcomm'un Snapdragon 800 işlemcisini kullanan LG, G3 modelinde ise farklı bir yol izleyebilir. Duyurusu yeni yapılan Snapdragon 805, performans liderliği iddiası lanse edilmesine karşın LG, 2014'teki amiral gemisinde kendi geliştirdiği işlemciyi kullanacak gibi. Bir süre önce ARM'dan lisans alan ve sektörde deneyimi yüksek işlemci tasarım mühendislerini toplayan LG, G3 modeli için 8 çekirdekli Odin işlemcisini planlıyor.

Detayları hakkında net bir bilgi olmasa da, bizzat LG tarafından tasarlanan bu işlemcinin 64-Bit olması ve 8 adet ARM Cortex-A53 çekirdeğine sahip olması öngörülüyor. Çalışma frekansının 2GHz+ olacağı bildirilen yeni işlemciye, grafik birimi tarafında ise ARM'ın yeni nesil Mali-T700 serisi yüksek performanslı GPU tasarımlarından biri eşlik edecek.

işletim sistemi tarafında Android'in hangi sürümüyle geleceği henüz bilinmeyen LG G3 için, Android 5.0 sürprizi de yapabilir. Mayıs ayında gerçekleştirilecek Google I/O etkinliğinde en yeni Android sürümünün tanıtılması beklenirken, LG G3'ün çıkacağı tarihi de dikkate aldığımızda, Koreli üreticinin yeni telefonu bu sürümden de istifade edebilir. LG'nin yeni amiral gemisi hakkıdan konuşulan ilk bilgiler bu şekilde.

Kaynak: Donanımhaber.

G2 sahibi olarak geçmeyi düşünmüyorum. Çünkü her bakimdan bana fazlasiyla yetiyor ve hayvani donanimlarindan ötürü 3 sene idare eder. Sonrada androidden bıkar iphone 7 alırım.
tercih edilebilecek telefon. lg her zaman iyi şeyler ortaya çıkarıyor ve muadillerine göre fiyatı da çok uygun. samsungdan falan da aşağı kalır bir yanı yok. fakat kötü tarafı, tercih edilmeye başladıkça bunların da fiyatı artacak. almayın, aldırmayın ki biz alalım*.
Telefondan anlamayan birinin otomatik tüfek ismi zannedeceği telefon.
Aman ha kardolar. Aman aklınız karışıp da bu telefona yönelmeyin. Eve gelince pişman olacaksınız. Samsung ya da iphone alınız.
incelenmesi gerekendir..
diğer amiral telefonların arasında fiyat/performans alanında geçeceğini düşündüğüm telefon.
hayal kirikligi.
seksidir.
g2 kadar yetersiz olmayacaktır eminim. xperia z2 ye kafa tutabilir mi göreceğiz.
immunoglobulin d diye okudum. hatta düşündüm 3 tane miydi bunlar diye. ders çalışma olayını fazla abartmışım galiba.
16 GB modeli alında 2 GB RAM, 32 GB modeli alınca 3 GB RAM veren akıllı telefon. ilginç bir pazarlama taktiğiyle birlikte gelen ve özellikleriyle dikkat çeken bir cihaz LG G3.

http://www.mobil13.com/lg...ve-cikis-tarihi-5231.html
lg bu işi iyice abarttı. g2den sonra tek rakibi sony idi bununla birlikte sony yide geride bırakmıştır. dağılın zirve benim demişler resmen. helal olsun lg ye. android gibi boktan bi işletim sistemini adam ediyolar. (sonynin de hakkını yememek lazım ama)
hele o bi tane daha üretici vardı bizim ülkede çok tutulan samsungdu adı. g2 ile s4 ü madara etmişlerdi şimdi g3 le s5 ide madara etmişler gözüken o.
Çıkarılabilen batarya ve arttırılabilen hafıza iyi olmuştur. Yaklaşık üç hafta önce g2 alan biri olarak "biraz daha beklemeli miydim acaba? " dedirtmiştir.
bir önceki amiral gemisi g2 gibi makul sayılabilecek bir fiyatla satışa sunulursa muhteşem olacaktır. lg bu işin piri olmuş durumda. g2'yi inanılmaz zevkle kullanan benim bile gönlümü çalmıştır.
General mobile discovery den bile daha iyi olabilecek telefon.
çıkarılabilen bataryanın doğru olduğuna inanmadıgım tel. 3.000 mAh batarya çıkarsa radyasyondan çıkaran kişi ölebilir. büyük ihtimal kore de düşük batarya ile satışa sunulacak ve sadece kore de extra batarya satışı olacaktır. ayrıca samsung s5 ile karşılaştırınca samsung un şu zamana kadar çıkardığı tüm cihazlar lg g 2 ve lg g 3 geçemez.

tamam göt oldum batarya babalar gibi çıkıyormuş
ekran çözünürlüğü full hd olsa daha iyi olacak telefon.
2k ekran ve uyduruk bir yonga setiyle kendini bitirmiş lg'nin son sıçmığı.
Z2 nin gerisinde kalacak telefon. Belki makul bir fiyatla kurtulurlar.
16 gb versiyonu için 2gb ram, 32 gb versiyonu için 3 gb ram sunan lg'nin son canavarıdır.
edit: imla
boyutları fazla olan alet.
lg g2 bile ideal in azıcık üstündeydi.
bu ise aşırı.
alınabilecek maksimum boyut s4 iken sen niye daha fazla büyütürsün sayın lg?
her şeyi iyi güzel hoş lakin, o boyutta bir teli almayı düşünmem şahsen.
piyasada taklitleri fazlaca bulunan telefondur.
Birçok yeni akıllı telefon, önce şöyle bir alınır, kısa bir tanıtımın hemen ardından da 1 metre civarı bir yükseklikten genellikle beton bir zemine bırakılır. Bu test sonuçları kimi zaman gözyaşlarına neden olabilir. Yamulan, dağılan, hatta kırılan çok sayıda telefon olmuştur bu testlerde. işte LG’nin en yenisi G3′ü de yerden yere vurdular…
LG G3, yaklaşık bir metre yükseklikten dik pozisyonda yere bırakıldığında kapağı ve pili fırlarken telefon özetle üç parçaya ayrılıyor. Test sonucunda cihazın alt kısmında bir daha asla eski haline dönemeyeceği şekilde ciddi bir ezik oluşuyor.
Malzeme kalitesiz mi?
LG’nin plastik malzemesinin oldukça dayanıksız olduğunu gözler önüne seren bu test sonucunun devamında ise alınacak ders şu: Sakın yere düşürmeyin. Düşürebilecek potansiyeli kendinizde görüyorsanız mutlaka sağlam kılıflar kullanın!

kaynak: http://sozcu.com.tr/2014/...e-duserse-ne-olur-543129/
32 gb lığına o kadar para verilmeyecek telefondur. Şuna bak neyin kafasındalar 16 daha fazla dahili hafıza için 200 tl fazladan istiyorlar. 200 tl ye 128 gb hafıza kartı bile alınır yakında.