bugün

Takmaktan daha kolay olan durumdur.
takmaktan daha kolay olan eylemdir.
Parmağınıza biraz lens solüsyonu döktükten sonra hiç bir yere dokunmadan 1-2 saniye bekleyin (doğal kuruma).
Solüsyon parmağınızda hafif yapışkan bir doku oluşturacaktır bu sayede lens elinize yapışıp daha kolay çıkacaktır.
Üç dört denemeden sonra gayette kolay olan eylemdir. Lakin tirnaklariniz uzadiysa cok zor cikartabilirsiniz. Ben lensi cekiyorum diye gozumun icindeki kendi zarini cektim bir kere de iki gün dracula gibi gezdigimi biliyorum.
benim gibi acı biber yedikten sonra denenmelidir.
(bkz: yüzde yüz çalışmıyor)
meşakatli bir eylemdir.en son özenip lens aldim bi heves ama son 2 kere çıkarirken goz kapağimin ustune kaçırdım uzun uğraşlar sonucu göz kapağımın içinden aldim bi daha da tovbe takmam.az daha kor oluyodum.bi insanin gozu de yapma olursa hic bi anlami kalmaz zaten.
ilk kez kullanan biri için zorlu bir tecrübedir. gözler kan çanağına döner ve bazen lensi çıkartmak için dakikalarca uğraşabilirsiniz.
ancak yıllar geçtikçe bu süre 5 saniyeye iner.
Bir saniyede çıkartırım da takarım da. Kolaydır alışma meselesidir.
çıplak hissetmeme neden olan eylemdir. lens artık bir parçam oldu.
çıkarması takmasından daha kolay olduğunu düşündüğüm bir olaydır. lens kullandığım süre zarfı içersidinde takmakta hiç sorun yaşamadım fakat çıkarırken güzünün içinde kayması ya da elinden pis bir yere düşmesi hani bütün hijyen kayboluyor gel de kullan bir daha . çok dikkat gerektiren bir iştir.
kampta uğraşılması en fena şeydir.
lens takmak zordur heyecan yaparız ama çıkarmak da bir o kadar eğlencelidir.
lens kullanmaya başladıktan 2 ay sonra aynaya bakmadan tek göze 2 saniye sürede yapabildiğim eylem. tabi araya ders çalışma, uyku v.s. girdi mi ne kadar yanlış olsa da üşenerek elleri yıkamadan da yapabiliyor insan.
(bkz: aferin bana)
lensi takmaktan kolaydır çıkarmak. Takarken yaşanılan batma yaşanmaz.
lavaboya düşürmemeye dikkat edilmelidir. aksi taktirde pert olabilir.
+figen gel su çok güzel
-tamam şu lensi çıkarıp geliyorum.
takarken cebelleşen bünye çıkartırken bir o kadar rahattır ki herhalde çok şükür bitiyor bu ızdırap edasıyla alır koparır onu gözden. tabi dikkat etmek gerekir kazma gibi tırnaklarınız varsa hele yandığınızın resmidir. öyle badozlama dalınmaz lense de göze de.
takmaktan çok daha kolay olan eylem.
eğer uzun süredir çıkmıyorsa, lensin altı kuru olacağından ilk göz kırpmalarınızda gözünüze bir şey batıştığını hissedersiniz ve gözünüz sulanır sonra normale döner. ve resmen gözünüzün hava aldığını, rahatladığını hissedersiniz. lakin gözlük mü lens mi? derseniz. inci tabiriyle lens siker.
lensi takmasından çok daha zor olan eylemdir şahsımca.*
gözü tabiri caizse parmaklamaktır.hassas davranmak gerekir yoksa gözün birtakım tabakalarını yerinden çekip alabilme ihtimali oldukça yüksektir.
daha başlığı okurken bile gözlerimin sulanmasına neden olan olay. acemilik zamanlarında insanı fıtık eder, lensi değil gözümü çıkartacağım nerdeyse diye düşünülür fakat zamanla alışılır.
birçok kişi tarafından zor olarak tanımlandığını görünce "garanti çıkarırken yanlış bir teknik kullanıyorum, farkında olmadan lensimin içine ettim sanırım" dediğim eylemdir.
zor olan bir şey varsa o da lensi takmaktır. hele ilk defa lens kullanacak kişi muhtemelen -abartısız- yarım saat uğraşacaktır. ardından da büyük ihtimalle koyarım ben bu işe diyip lensten bir süreliğine vazgeçecektir. en iyisi bu duruma birkaç hafta daha katlanmaktır. bir süre sonra aynaya bakmadan bile birkaç saniyede takıp çıkarabilme yetisine sahip olursunuz.
ilk başlarda zorlanılsa da, alışınca basit gelen eylemdir. ancak takmak zordur. özellikle sabah saat 6'da kalkmak zorunda kalmışsanız.*
takmak kadar doğal bir eylemdir.zaten lensi taktıysanız çıkarmasını bilmeniz lazımdır aksi takdirde mazallah kör olursunuz.
ha çıkaramıyorsunuz diyelim panik yapmayın sakin olun.biraz ara verin işleme, derin nefes alın daha kötüsünü düşünün ,hani mıncık mıncık ederseniz lens parçalanabilir ve daha kötü sonuçlar çıkabilir ortaya . gözünüze yapışmış ise birinden yardım isteyerek lens suyundan gözünüze sıkmasını rica edin , muhtemelen gözünüze yapışıp kurumuştur çıkmıyordur.Dediğim gbi panik yapmayın yumuşadıktan sonra çekmeniz suretiyle çıkıcaktır.