bugün

1908'den günümüze kadar bir şekilde her daim ayakta kalmayı becermiş ünlü kot markası.
80'li ve 90'lı yıllarda trend olmuş giyim markası. **
Türkiye ye geldiilk yıl o yıllar için oldukça ilginç olan reklamıyla dikkatleri çeken jean markası
bir dönem jean denildiğinde akla gelen ilk markalardan biriyken, sonradan reklamlara önem vermemesi, kendini yenileyememesi ve rakiplerinin yükselişini izleyememesi nedeniyle neredeyse silinip giden marka.
bu aralar ürünlerini çok ucuza alabileceğiniz pantolon markasıdır. gerçi yeni değil ürünleri hatta pazardan çekilmiş bile olabilir. ama gerçekten ucuz.
AYDIN SÖKE ' DE Ki FABRiKASI BATARKEN MALiYETiNE SATIŞLAR YAPMIŞ VE ÇEVRE iLLERDEN ÜNiVERSiTELi GENÇLER TRENLE GELiP DÜZiNEYLE KOT ALMIŞTI.
söke milas yolunda outletlerle dolu bir yol üzerinde fabrika satış mağazası olarak hizmet vermektedir. kansas adlı modeli favoridir.
koniteks a.ş. tarafından adana'da üretimi yapılan kot markası. ama geçtiğimiz yıl borsada işlem tahtası kapatılmış ve mahkeme kararıyla iflası istenmiş adı geçen kot markasını üreten firma yatırımcısını üzse de özellikle arka ceplerindeki kendine özgü çizgisi ve lee yazısı bu kot markasını sevenler tarafından talep edilmeye devam etmiştir. bu kotun kızlara daha çok yakıştığını da belirtmek isterim ayrıca.
uvvak uvvak li kuppir diye bir slogani vardi. hayatta unutmam.

bazen discolarda cigiririm uvvak uvvak diye..
ilhan irem'in populer oldugu yillarda turkiye'de bir lee cooper cilgini almis basini gidiyordu yanlis hatirlamiyor isem simdi ne lee cooper kaldi ne ilhan irem hey gidi gunler hey..
90'lı yılların başında pek meşhur olan bir blue-jean markası.

"oouuğğğaahhh ouuağğğ, leee coooppeerrr" diye de bir reklamı vardı.
bir dönemin meşhur markası.Hala lee cooper montumu neden saklıyorum bilmiyorum .
lee ile kapışırdı bir dönem.
görsel
herkes giyerdi bunlardan, sıradan kot pantolonlar üretirdi. ben hiç almazdım, ne o öyle ucuz ucuz?
türkiye'de bilinen ilk kot markası, hatta daha da ileri gidersem, ilk markadır, zannımca.
Türkiye'nin tüketim toplumu ve küreselleşme döngüsüne girdiğinin ilk habercilerinden biridir bu marka.
1987'de Taksim'de açılan ilk McDonalds veya gene aynı yıl açılan ilk alışveriş merkezi Printemps gibi, Lee Cooper'da dönüm noktası bir kavramdır Türkiye toplumunun belleğinde.
bim marketlerinin göz nuru iken şöhretin parıltısıyla şımarıp, makyajlara boya küplerine dadanan bir efsanedir.
Önümüzdeki yıl yeniden satışlarını göreceğimizi öğrendiğim nostaljik jean markası.
satiş yapan ve gayet de başarılı kotları olan markadır. Özellikle sağ cep üzerindeki kırmızı lee cooper yazısı güzel bir ayrıntıdır.
lcw kotlarına göre çok daha kaliteli olan jean markası.
gömlekleri de oldukça kaliteli.
Yaklaşık on yıl önce ilginç ve başarılı tasarıma sahip kemeri satışta olan hede.
Kaliteli marka. Sitesinde fırsat ürünleri kısmında çok uygun fiyata ürünler bulmak mümkün.

Ayrıca kıyaslanması gereken markalar mavi jeans, levi's, mustang jeans falandır.

Koton, lcw, defacto yanına yaklaşamaz.
Ykm ve boyner mağazalarından temin edilebilen marka. Kotları güzeldir.
Yabancı marka, yerli sahip ve üretim şeklinde özetlenebilen denim markası. Sahibi Ahmet öksüz 2018 den bu yana ithib başkanıdır. Güneşli de idari birim ve outlet mağazası vardır. Buradaki ürünler için fiyat uygundur. Ama genel rekabette o kadar statülü değildir.
Muvak muvak.
Gömlekleri kaliteli olan marka. Temmuz sıcağında 5 tane aldım. Bildiğin kışlık çıktı. Her biri birbirinden kaliteli. Kumaşı olsun, kesimi olsun 10 numara. Lee cooper normalde jean markası fakat gömleklerinden bir hayli memnun kaldım. Lakin, fiyatlar durmuyor durduğu yerde. Çok değil 2 ay önce tanesini 120-150 liradan aldığım gömlekler 250+ liralarda şu an. Şu an olsa almazdım. Bildiğin pahalı çünkü. Bunda lee cooper’ın suçu az tabi. Ortamlarda yıllık enflasyon %80 dersin kim ne diyecek. Yatacak yerin yok tüik.