bugün 645 başlık

lazarus refleksi

 1. 2 2
  kavrama şeklinde olan reflekstir. özellikle orgazm anında orgazmı tetikleyen sinir kökleriyle birlikte aktive olur. bu durum orgazm esnasında elimizde olmadan bir şeylere sarılma nedenimizi açıklar , aslında sevgiliye olan bağlılığımızdan veya sevgimizden değil refleks arkımızdan dolayı sarılırz o anda. bu durum bana hep evrimin sevişmek nedir bilmeyen atalarımıza sevişmeyi öğretme çabası gibi gelmiştir.

  bir ölüyü, kalbi atan bir kadavrayı ele alalım. Beyin ölümü gerçekleşmiş, hukuken ölü, kesinlikle öteki dünyaya gitmiş olsa da, organ nakli yapılabilmesi için, vücut bir respiratöre bağlanıp, organlarına oksijen gönderilen bir kişi. Bu beyni ölmüş kişilerde, doğru noktayı tetiklerseniz, arada bir ilginç bir şey görürsünüz. Lazarus refleksi denen reflekstir bu. Şöyle bir şey:

  http://www.youtube.com/watch?v=haurLB7vLeg +
  #14105640
 2. 1 -1
  abimiz son anda vaz geçip bunu seçmedi milyoner yarışmasında. cevap verse 250 bin alıyordu.
  #22209910
 3. 0 0
  An itibariyle Kim Milyoner Olmak ister'de sorulan sorudur." Beyini ölümü gerçekleşen insanlarda , vücüdün belli bir noktasına dokununca kolların göğüste çapraz halde birleşmesine sebep olan refleksin adı nedir? " Diye sorulmuş, yarışmacı cevabı bildiği anda işte o risk yönetimini yapamamakla ünlü olan Türklerden biri olduğu için cevap veremeyerek 125 bin lira ile ayrılmıştır.

  Edit: Tavuğun başını kestikten sonra, vücudunun oynamasının sebebi de buymuş.
  #22209928
 4. 0 0
  Ölünün bi anlık canlanması.

  (bkz: hortlamak)
  #22209942
 5. 1 1
  kuyruk sokumuna elektrik vererek beyin ölümü gerçekleşmiş birisini veya bir ölüyü hareket ettirme olayıdır.
  #23740734