bugün

Bir amerikan filminde iki durumda ortaya çıkıp söylenebilir:

1. Hırsız, namussuz, soyguncu vs olarak kabul edilen insanlar tam iş üzerindeyken, polis sireni duyulur ve elemanların en kodamanı sigarasını yere hızla atarak bunu söyler.

2. Bölgenin lokal polis şefi (genelde bıyıklı olur) iştahlı iştahlı ben bu işin üstesinden geleceğim hırsıyla olay yerine gelmiştir, ama bu adam adı üzerinde lokal bir adam olduğundan global düşünemez, işin içinde iş vardır, farkedemez, tam o sırada sivil giyimli zenci polis kimliğini çıkartarak efbiyay der. Polis şefi mecburen işi devretmek zorunda kalır, ama içi buruktur ( o neden efbiyaya mensup değildir?).

(bkz: chicago emniyeti seni çiğ çiğ yer)
(bkz: çocukların kolej parası ne olacak)
(bkz: houston düşüyoruz)
(bkz: geldikleri gibi giderler)
türkiyedeki versiyonu: ''hasstir polisler geldi!'' dir...
(bkz: topukla ahbap)
(bkz: polislere aynasız denmesinin sebepleri)
(bkz: dublaj türkçesi)
zamansız zamansız gelip işlerin içine eden polislerdir kendileri tabi yerine göre lanet olan topluluk FBi,ahlak masası,narkotik,desperado,rocky,karamuratta olabilir.
- lanet olsun federaller geldi !
- öküz arabasi mangal yapacagimizi herkese yayarsan böyle olur. isin yoksa bunlari agirla... o federal abi hos geldin .... kaynanan seviyormus seni... yenge merhaba...
- geciyorduk ugruyalim dedik.... ooo mangal ha... al oglum su parayi bir buyuk kap gel bakalim...
(bkz: lanet olsun hoca geldi)
(bkz: lanet olsun zam geldi)
(bkz: aynasızlar yaklaştı john kaçalım)
(bkz: o lanet olası kıçını kaldır ve defol burdan)
(bkz: vay anam vay neler donmus serhat ya)
(bkz: dostum senin sorunun ne biliyor musun)
federallerden borç istemen yanlış oldu biraz
"şimdi hapı yuttuk adamım! simdi lanet olası hapı yuttuk!" haykırıslarıyla devam eder. bir anda zencinin alnında boncuk boncuk terler gorulur. sapkalı, montunun altından atleti gorunen, uyusturucu kacakcısı beyaz adam dudaklarını ısırıp one arkaya kararsız adımlar atar ve panikle silahını "al şunu, lanet olası al sunu, beni bu işe sen bulastırdın" diyerek zenci kardesine uzatır. ancak zeki, cevik, tadından yenmez, beyaz tenli, iri gozlu, siyah saclı, hafif terin sebep oldugu bedenine bi guzel yapısmıs kirli atletiyle* guzeller guzeli hatun "susun sizi moronlar! lanet olası cenenizi kapatın hemen" der*. tek bakısla cocukları transa sokar ve kendisini takip etmelerini saglar.

(bkz: olaylar gelişir)

(bkz: omg)
(bkz: omfg)
+lanet olsun federaller geldi !
-git bi çay koy ayıb olmasın.

(bkz: tüm zenci polis şeflerinin soyadının warren olması)
(bkz: tüm türk komiserlerinin isminin kemal olması)
Federallere posta koymaya çalışan kahraman yerel polislerin her filmde göt olup, federallere kul köle olması da ayrı bir araştırma konusu.

(bkz: Senaristlerin federallerden tırsması)
(bkz: Federallerle yerel polis ilişkisi sorunsalı)
(bkz: fbi ile yerel polis diyaloglari)
+lanet olsun federaller geldi!
-hele bir otur soluklan yeğenim
+sen ne diyon dayı ya, federaller geldi diyorum
-ne diyem mahmut mu diyem?
-.....
amerikan filmlerinde içinde küfür olmaması için amına kodumun federalleri geldi yerine lanet olası federaller geldi denilir.