bugün

son günlerde herkesin kendisi olduğunu iddia ettiği şey. evet evet akp den sonra mhp de kendisini laikliğin teminatı olarak görmeye başladı.

önce rte çıktı meydanlara, "laiklik ile islam birarada olamaz" sözünü unutup, "hop değiştim" diyerek, "laiklik üzerinden siyaset yapmayın" diyerek sözü "laikliğin teminatı benim, size ne oluyor" dedi. alıştık zaten hiçbirşey üzerinden siyaset yapmayın demesine de bu teminat olma yeni çıktı. zat öyle yüce bir zat ki, cumhuriyetin, laikliğin, demokrasinin, insan haklarının, dinin, özgürlüklerin, başı açıkların, türbanlıların, kadın haklarının akla gelecek bilumum şeyin, karşı çıktığı ve savunduğu tüm değerlerin teminatı saymaya başladı kendisini...

sonra devlet bahçeli başladı, biz cumhuriyetin, laikliğin, demokrasinin temiatıyız demeye.

sinirlerime hakim olarak söylemeye çalıştığım da şudur ki, si kim oluyorsunuz da bu değerlerin teminatı oluyorsunuz. bu değerleri ülkemizle tanıştıran atatürk bile "ben teminatım" demiyorken siz kim oluyorsunuz. 85 yıllık devletin 5 yıl önceye kadar bu değerlerin teminatı yok muydu? siz gelip de mi doldurdunuz o boşluğu?

ek 1: deniz baykal diyecek olanlar vardır mutlaka, ama bilmelidirler ki chp nin en azından temel ilkelerinde laiklik vardır, akp gibi yıkmayı hedeflememektedir, mhpnin dokuz ışık olarak adlandırdığı gibi ilkeleri arasında saymamazlık etmemiştir. ama belirtmek gerekir ki deniz baykal da de bu değerlerin teminatı olacak bir kişi değildir. hele de şu andaki konumundayken.
güncel Önemli Başlıklar