bugün

belirli sebeplerden dolayı laik atak geçiren hastalara uygulanabilecek olan ilk yardım teknikleridir.

öncelikle bu rahatsızlığın sebeplerini çok iyi analiz etmek gerekir.

takdir edersiniz ki bir sorunu çözmenin en iyi yolu, o sorunun kökenine inmektir.

eğer laik atak krizi geçiren bir hasta ile karşılaşırsanız:

+ öncelikle yakınlarda atv, a haber gibi kanalların açık olduğu televizyonların olup olmadığını kontrol edin,

eğer varsa hastayı bu bölgeden acilen uzaklaştırın.

+ hastanın etrafında türbanlı, çarşaflı veya sarıklı insan olmamasına dikkat edin.

+ hastanın solunumunu kontrol edin. gerekliyse hava alması için "sözcü" gazetesi ile yelleyerek hava sirkülasyonu sağlayın.

+ hastanın bilincini kontrol edin. kesik kesik slogan atmasını sağlayın. "heeer yer, taaak sim, her yer diireee niş" gibi.

+ son olarak da mümkünse en yakın "özel" hastaneye ulaştırın.

şunu unutmayın ki ilk yardım hayat kurtarır.
(bkz: yandaşlara özgü kuduz türü)'ne yakalananlara uygulanması lazım gelen ilk yardım kadar zor değildir.
Panik yapmayın.
Yavaşça eğilip kulağına onuncu yıl marşı okuyun.
Kendine gelmeye başladığında "mustafa kemal in askerleriyiz" sloganını da attın mı tamamdır.
bu gibi acil durumlar için her zaman cüzdanınızda 1 adet yılmaz özdil ve bol enter bulundurun.
aspirin gibidir bir çok laik atak krizine iyi gelir.
(bkz: aşırı islam hastalığı)
hemen önüne atatürk posteri konulmalı. günde 3 öğün aç karnına 10. yıl marşı çalınmalı.
Sözcü gazetesi okutmak.
en güçlü olduğunuz zamanda bile, neden bu kadar çok atatürkten korkuyorsunuz?
senede bir laikliğin kabesi fransa'ya götürmek.
nutuk eşliğinde kalp masajı.
Yobaz siktirtmek.
kulagina egilip hemen o gunku yilmaz ozdil yazisindan bir kesit okuyun.
yaninizda sozcu gazetesi yoksa hemen telefonunuzdan onuncu yil marsi'ni calmaya baslayin.
hasta ayilmissa; sari zeybek ya da nutuk kitaplarindan bolumler okuyarak sakinlestirmeye calisin.
hala ayilmamis ise hemen en yakin turbanli doktorlarin olmadigi ozel hastaneye goturun.
bir zamanlar chp liler arasında çok moda olan lakin şimdilerde modası geçmiş ilk yardımdır.
burada atıp tutanlardan herhangi birine bi kafa çakim hiçbir şeyim kalmaz şahsen.
http://www.youtube.com/watch?v=ew_rBzJbcdw
sözcü gazetesi ile popolarına vurmaktır.
3 gençliğe hitabe, 1 nutuk eşliğinde ilk müdahale yapılmalıdır. Sonrasında bilinci acılana kadar halk tvnin sabah akşam açık olduğu bir odada istirahat etmelidir. Yakınları izmir marşı söylerse sure daha da kısalabilir. Geçmiş olsun maximum 2 haftada laiğimiz monoton hayatına geri döner.
laikliğin aslında bütün inançlara saygıyı ifade etmediğini, islamiyetin zaten saldırganlık içinde olmayan her inançlardan insanlara sevgiyle ve barışla yaklaştığı sakin bir üslupla anlatılmalıdır.

laiklik, dinsiz bir toplum idealindedir. dibine kadar faize batırılıp fakirleşmemizin sebeplerinden en önemlisi, faize dayalı finans sistemine ülkemizin kapılarını açmamız olmuştur. laiklik kapsamında yaptık tüm bunları. sonuç, yüzde bilmemkaçyüz zamlar.
Kulaklara fisir fisir "izmirin daglarinda cicekler acar" melodisi uflenmelidir.
Tez elden Plevne Marşı açılmalı Ve Dinletilmelidir.
ataturk posteri acmis liselilerin fotografini gosterin. hemen duzelecektir.
ön lobunda ciddi hasar olan yazarın diriltmeye çalıştığı ölü başlık.

not: en kısa zaman da bir nöroloğa git. nöronlarına bir baksın. sıkıntı var. bu kıyağımı da unutma.
insanlarımızın temel sorunlarından bir tanesi fikirlere saygı göstermek yerine bununla alay edip savaş ortamı yaratmak işte bunda iyiyiz. ne oldu yani şimdi alay ettiniz, olumlu yönde neyi değiştirdiniz, laik olmak acınacak bir şey değil, aksine gurur duyuyorum ve ben laikliği seviyorum, bununla alay edenler, sizden tiksiniyorum. insan olamazsınız.
yilmaz ozdil yazisi okunarak hasta sakinlestirilebilir.
görsel