bugün

tankdir o tank beyaz olani almak isdemisimdir her zaman ama hale kismet olmadi gelecekde alicam bir samara vurucam kirbaci vurucam kirbaci.
ben 7 yasındayken sahip olduğumuz arabadır. sürekli su kaynatırdı.
vakti zamanında 600 bin lira taksitle satılırdı hatta bizimkiler de o dönem almaya niyetlenmişler daha sonra vazgeçmişlerdi.
iLK ARABAMDIR. EFSANEDiR.
91 modeliyle ankaradan bursaya sadece 3. ve 4. Vitesle gittim. Kedi gibi araba. Arabada geri vites yoktu,şanzıman dağılmış 3 le kalkıp 4 le gittim, 5. Vites olmadığını şehir bursa yoluna çıkınca anladım, 5 attığımda araba bağırınca anladım ki tekrar 3 e giriyor, 4 kez daha zorladım olmayınca 4 le gitmeye karar verdim. hikayesi uzun olduğu için yazamıcam. O halde 500 km yol geldi yaktığı gaz nerdeyse 15 kuruş falandı. Makyajlı kasasını yapsalar aslında lada vesta yerine. Hem herkesin bildiği bi marka.
Camı normal araçlardaki gibi değil, tam ters yönde manuel olarak açılıyordu.
Tek düzgün çalışan şeysi insana hamam deneyimi yaşattıran kaloriferiydi.

Onun dışında şerefimle yürürüm daha iyi denen arabalar kategorisindedir.
rus yapımı yürüyen kalorifer.

yoksa fransız mıydı?
Anadoluda nisan ayında hararet yapmayı başarabilen bir motora sahipti.
rus malıdır, molotof atıp yakalım yoldaşlar halkların kardeşliği adına.

edit: yanlış oldu yoldaşlar kelimesi yerine son osmanlı seviciler, molotof yerine de teyip amcadan alınan mühimmatlar getirilecektir, kamuoyunun bilgilerine.

halkların kardeşliği adına zaten külliyen yalan.
Telaffuzu hoşuma giden otomobildir.
Ailemizin ilk göz ağrısı arabaydı, kapısını az kemirmedim çocukken. Güzel arabadır.
Şu şehir efsanesine bi düzeltme yapalım. Lada samara hararet yapmaz yaptırılır. Malesef yedek su depo kapağını çakma, yan sanayi takıyorsunuz sonra bum. neymiş hararet yapmış. be adam hiç açıp baktın mı o depo kapağının içine bildiğin yay var eğer o yay orijinal değilse 2 ayda paslanıp görevini yerine getiremiyor. neyse uzatmadan diyeceğim o ki
Ek depo ( yedek su depo kapağı) orijinal kullan.
Arabanda yaz kış anfiriz kullan.
Sen ona bakki o da seni yolda bırakmasın.
1500 cc motor ve 75 beygir güç üretir. Yokuşlarda panter gibi tırmanır. 950 kg ağırlığındadır. 110 km geçme derim bu tüm arabalarda geçerlidir. 3,5 litre motor yağı alır. Şanzıman ve motor yağı aynıdır. 20/50w dir. Kaloriferi canavardır yanar pişersin arabanın içinde. parçası ucuzdur amma dikkat edin yan sanayi, çakma , cukma takmayın. Güçlü rus arabasıdır. temizini bulursanız ki biraz zor kaçırmayın derim. kendi sınıfındaki broadway, doğan, şahin vs de çok iyidir.
Bi arkadaş yazmış sanayiden çıkamıyorum diye tabi çıkamazsın yan sanayi ve uyduruk parçalar takarsan.
lady samara okudum lan..
Tam carmageddonluk bir canavardır.
Acemiyken kullanırdım.
Kimbilir kaç kere çarptım. Üstünde çizik bile oluşmadı.
Bir keresinde bir volvoyla çarpıştık. Volvo ezildi. Benim canavar sapa sağlam kaldı.
Dayım bunların ticaretini yapardı. Az yakar çok kaçar diye.
Ne kadar çorumlu tanıdığı varsa satmıştı.
debriyajı çok sertse muhtemelen baskı balatası bitmiştir, değişirse bir nebze yumuşayacaktır.
efsane arabadır.
1990 da fiyatı 15 milyon lira civarında olan dönemin en ucuz arabası.
Lahana sarması gibi ismi olan araba. Evet.
görsel
bmw ile ladanın evrimleşmesi aynen görselde ki gibidir.
2016 yilinda kendi arabasini hala yapamayan bir milletin kotude olsa sonucta olan bir arabayi elestirmesi.... Daha iyisini biliyorsak once kendimiz yapalim.
Lada samara ilk defa duydum. Eski bir araba tarzı 1990 lu yıllara ait.
arıza ne bilmeyen arabadır her yönüyle on numaradır konfor hariç.
Bir haftadır 2001 modeline sahip olduğum araç.