bugün

verdiği ahlak duygusunun zayıflığından dolayı kızının cinsel sapkınlık göstereceği korkusunu yaşayan adamdır. onun düşüncesiyle lise ve üniversite fuhuş yuvası gibidir. ama hastalandığında onu tedavi eden bayan doktoru düşünmez.

artık ergen yaşa geldiği düşüncesi ile kızının saçının kapatılması gereğini düşünen ve bu nedenle çocuğunun eğitim hakkını elinden alan bir baba olabilir.
okutmama nedeni icinde bulundugu mantiksizliklarsa, denyodur.
(bkz: adam misin lan sen)
parasizlik durumunu bahane edip gunde 2 paket sigara icen, haftada bir de icki sofrasina oturan adamdir.
bildiğin geri kafalı,yobaz,bencil insandır.
kendisinden veya etkisi altında kaldığı insanların varlığından başka üstün birşey tanımayan maldır.
ekonomiyi bahane edenler ise sabahtan akşama kadar eşşek gibi çalışan babalara bakıp utanmalıdır.tabii utanacak yüzü varsa.
(bkz: erkin koray)
ilerde dizini dövecek olan adamdır.
oğlunu bile okutmayan adamdır bazen.
iyi ses yalıtımı olmayan, 2 oda 1 salon olarak tabir ettiğimiz bir evde, sesi sonuna kadar açıp tv izleyen, dolayısıyla kitap okuyan kızının dikkatini dağıtan adamdır.
aha şimdi türbanla ilgili bişey yazabilirim düşüncesini güden ama aslında koyun bile güdemeyecek kadar aciz insanlar için bulunmaz nimet niteliğindeki başlık.
kızını dövmeyen dizini döver'vari atasözleri olduğu sürece varolmaya devam edecek olan adam.
sapkın duygular içerisinde olan, bu sapıklıkların sadece onun beyninde değil başkalarının beyninde de yer edebileceğinden emin olan yığının bir parçasıdır kendisi.
nedense bunlar dinlerini de yalan yanlış şekilde öğrenmiş ve bu yanlışlarında pek ısrarcı olan bünyelerdir ayrıca. kız dediğin regl olur olmaz evlendirilmelidir. mirastan en az payı almalı ve çalıştırılmamalıdır. karnından çocuk eksik olmamalıdır. erkek çocuk doğurmalıdır. saçı görünürse o.. olur falan filan.

ne ilginç..

edit: kızını okutmayan baba eksiledi beni.
(bkz: kızını okutmak isteyen ama, kızı okula alınmayan baba)nın tam tersi bir kişiliktir.
gerizekalı sözcüğünden başka bir şey söylenemeyecek tipte insanlardır. bu yaptıklarının mantıklı herhangi bir sebebi yoktur.
dini öğretilerin eğitimle değil kulaktan dolma söylentilerle yaşandığı bu ülkede hala eski toprak insanların söylemlerini aşamamış, kısaca neyin ne olduğunun farkına varamamış babadır, kendince haklıdır ama anca saygı duyulur o da sadece babalığına..
vicdanı ancak kendi götünün sağlığı için çalışan babadır.
haydi amcalaR KAHveye kampanyasını benimsemiş kişi.
dizini okutur. kendimden tiksiniyorum.
kız erkek herkesin okuma hakkı vardır. çoğu anne baba çocukları okusun diye boğazlarından kısarken böyle geri kalmış insanlar paraları olsa bile bu hakkı çocuklarına özellikle de kızlara vermiyorlar. aman kızım okur akıllanır telaşı içerisindedirler. akıllanır da insan gibi yaşamak, eşini kendisi seçmek, gezmek görmek ister diye ne yapacaklarını şaşırırlar bu tür adamlar. oysa kızların böyle bir hakkı yoktur akıllarınca. onlar ev işlerini görüp çoluk çocuk büyütmek için yaratılmışlardır.
babalıktan öte insanlık görevini yerine getirmeyen bilinçsiz kişidir. yakında evlendirir de kızını o. bunu yapan bunu da yapar değil mi ama?
edit: eksi verenlerin entrynin baş kahramanı yani hitaben yazılan kişilerden olduğu hakkında bir fikir belirdi zihnimde.
"adam" değildir... erkin koray gibi de değildir!

erkin baba okutmuştur kızını; sadece okulda okutmamıştır o kadar...
baba sıfatını haketmeyen insanımsıdır.
hakareti haketmeyecek babadır. bir bildiği vardır babadır. *
(bkz: baba beni okula gönder)
- bu kıza kaç para verirsin usta?
+ bakayım bir, tampon sağlam, farlar güzel... 5000 ytl veririm
- çok şükür ya, hiçbi yere okutamamıştık, sağolasın
+ istersen yazarız bile patron
- sen bilirsin, istersen yaz...
+ naber sultangül? okuyo musun? kaça gidiyosun?

(bkz: okutmak)
ben insanım,adamım diye sokakta dolaşmaması gereken babadır...
böyleleri kızını 14 yaşında evlendirmeyide marifet sanar ayrıca.