bugün

eğer renk değişimine karar verdiyseniz, insanı bulaştığına pişman eden, dünyanın en lanet şeyidir kızıl saç. 4 ay öncesine kadar belime kadar inen sapsarı sırma saçlarımı bir heves uğruna kestirip kızıla boyattım. ilk zamanlar gözüme hoş gelmesi, insanların aa ne çok yakışmış demesi ile kendimi avuturken, aslında ne kadar yanlış bir işe bulaştığımın aylar sonra farkına vardım. ilk işim derhal bu lanet kızıldan kurtulup, sarı tonlarına dönmek olmalıydı.

hemen kuaförün yolunu tuttum. ve orada acı gerçekle karşılaştım. "biz bu saçı düzeltemeyiz. kızıl çok zor bir renk, saçını oriel ile açmamız lazım fakat bu işlem sonrası saçın yanabilir, karar senin!" dediler. gözlerim birden dolmaya başladı. yüzümü anlamsız bir ifade aldı. "peki hiçbir şey yapamaz mıyız?!" dedim, dudaklarımı bükerek. saçımı kusturma işlemi uygulayacaklarını söylediler. birkaç sefer kusturma yaptık, hafif kahveleşmeye başlayan saçlar hala kızıl yansımalar barındırıyordu. gitgide sinirlerimi bozmaya başladı. 2 kere daha boyandı, saç yine "bana mısın" demedi. kızıldan bir türlü kurtulamadım.

daha sonra forumlara daldım. kızıldan kurtulmanın yollarını araştırdım. malum bir kadın sitesinde beyaz sabunun kızılı akıttığı bilgisine rastladım. hemen işe koyuldum. başladım saçlarımı hacı şakir ile çitelemeye. o da ne? saç kazık gibi oldu. ne kadar kremlersem kremleyeyim, nafile. baktım bu iş böyle olmuyor, günde 2-3 kez saçımı yıkamaya başladım. belki biraz rengi açılır umuduyla. az da olsa işe yaradı. daha sonra yine malum forumda gezinirken, küllü boyaların kızılı kapattığı bilgisine ulaştım. hemen en yakın alışveriş merkezine koştum. açık küllü kumral 8.1 saç boyası aldım. saçlarımı boyadıktan sonra kızılların %50sinin kapandığını gördüm. şuan saçımda hem sarı, hem kumral, hem kızıl yansımalar var. alabula durmasa da, o kızıl yansıma insanın sinirlerini bozuyor tabi. bu arada onca işleme rağmen saçımda tek bir yıpranma olmadı. iyi ki oriel ile açtırmamışım.

dün akşam "hadi tekrar küllü ile boyayım, belki bu sefer tamamen kurtulurum sarıdan" umudu ile alışveriş merkezine gittim. küllü bir boya kalmamıştı malesef. ben de kutusundaki resme aldanarak bal köpüğü 8.0 aldım. bu akşam boyayacağım, umarım az da olsa şu kızıllıklar kırılır.

gelelim son söze, diyeceğim o ki; kızlar, kızıla bulaşmayın. özellikle sarı saç kullanan hanımlar (travestiler, gayler, beyler vs.) kızıldan uzak dursun. yoksa benim gibi mağdur duruma düşersiniz.
görsel
2 kere üst üste 3/0'a boyarsın geçer. ama 2 hafta arayla değil. ilk 3/0'ı kusar saç, kızıla döner gibi olur yeniden (yaklaşık 1.5 ay), o zaman ikinci boya. saçlarınız siyaha çalar doğrudur. ama kızıl yansımaların gittiği de gerçektir. tabii gönül isterdi ki saçlarım mahvolmasın, dönmeyeyim kırmızıdan. ama şartlar beni yeniden açık kumral olmaya itti. neyse tek derdimiz bu olsun tabii.
zor zanaattır.

Öncelikle niyet ettim allah rızası için kızıldan kurtulmaya deyip tahammül edebildiğimiz en yüksek Sıcaklıktaki su eşliğinde kafamızı beyaz kalıp sabunla köpürtüyoruz. ardından kepek şampuanıyla foşur foşur yıkamak suretiyle ayinimizi tamamlıyoruz. yeteri kadar kararlı ve azimli olursak birkaç haftada kızıla diyebildiğimiz ölçüde ciao deyip saçımızı bir ölçü (bir çay kaşığı) igora royal 0.22 turuncu azaltıcı eklediğimiz küllü bir renge yine kararlılıkla ve azimle birkaç kez boyuyoruz. Tebrikler yırttık.
Dört yıl neredeyse saçımın tamamında kullandım. Ve son üç senedir de saç önlerimde kullanıyorum, bakımı çok çok zor ancak katlanıyorum o güzelliğe. Hatta şu ara uzadılar, tekrar balyaj yapacağım bakalım.
aşısı var knk onun.
(bkz: oleplex)
kişinin kendine yaptığı ihanetidir, ulan biz kızıl bulamıyoruz bunlar kurtulmanın peşinde. gel ben arındırırım seni *
Sakalda işe yaramamakta.
Bir insan neden kızıl gibi bir renkten kurtulmak ister ki, en mantıklı renk neredeyse. Fakat kızıl rengi bilen çok az insan var.
güncel Önemli Başlıklar