bugün

Erkeklerin üzerlerinde pek hissetmedikleri ama kızları fena halde huzursuz eden baskıdır.

Ben erkeğim ve seneye otuz olacağım ama evlilik denen şey hiç aklımda, gündemimde yok. Bana ne abi ne evlenicem deyip geçebiliyorum. Ha sanmayın ki kızlarla günümü gün ediyor veya gönül eğlendiriyorum öyle bir şey de yok. Ama keyfimi kaçırmıyor yani evlenmemiş olmak. Hatta hiç evlenmesem de kimsenin pek umrunda olmaz. En başta benim umrumda olmaz. Evlilik, sıcak yuva, huzur, evlat gibi bir beklentim, özlemlerim, hayalim yok. Bunlar daha ziyade kadınsı arzu ve hayallerdir.

Ne var yani? Ben tekken de mutlu olamam mı? Olurum. Hem de çok mutlu ve huzurlu olurum. Evlilerden daha mutlu...

Kızlara tavsiyem şudur. Zaten Herkes evleniyor bir de siz eksik kalın ne olmuş?
Dünyanın sonu mu? Yani hanım efendi evlenmeyince kıyamet kopacak öyle mi? Ya bi sittirin gidin. Elalemin diline düşmekten korkuyorsunuz en çok da... almanyada yaşayan bir helga olsaydınız bu kadar üzüntü hissetmezdiniz fakat kabul ediniz ki siz bir türk kızısınız. Az çok kezbanlıklarınız var işte. Kezbanlar evliliği çok mühim bir şey sanır. Her neyse,

Herkesin yaptığı şeylerden eksik kalmak bir eksiklik değil tam tersi artı katar insans Değerli zamanlarınız size kalacaktır. Kafası çalışan biriyseniz bunu bir nimet olarak görürsünüz.
çalıya çırpıya sürtüneceğine evlen demek istiyorlar. çok şey yapmayın.
O baskı kız, erkek bütün gençlerin üstünde var. Bayram ziyaretleri bu yüzden kabus olmaktadır. Söyleyene de sanane diyemiyorsun tabi, hayırlısı deyip geçiyorsun.
Erkeklerin üstünde de var la obaskı biraz dolaylı olarak ama. Sana azgın bir abaza muamelesi yapıyorlar. iş yerine diyelim birinin karısı geldi bekarlarla mümkün mertebe tanıştırmıyorlar. Ne var sanki insan gibi selamlaşacaz halbuki .
Yeni Türkiye ile birlikte yeni sorunlarımız çıkıyor/çoğalıyor. Mesela işsizlik..

Ne evlenmesi arkadaşım, adam işsiz, çaresiz.

Kolay değil.
Yeni Türkiye ile birlikte yeni sorunlarımız çıkıyor/çoğalıyor. Mesela işsizlik..

Ne evlenmesi arkadaşım, adam işsiz ya da çaresiz.

Kolay değil.
insanları sırf evlenmiş olmak için evlenmeye yönelten, toplumsal baskının en saçmalarından biridir. seri, bir şekilde evlenmeniz durumunda bile "eee, çocuk düşünmüyor musunuz!?" şeklinde episode II versiyonuyla hızlı ve maceralı şekilde devam eder, bakalım kahramanlarımızı daha ne "aslında kimseyi o kadar da ilgilendirmeyen tarzda saçma beklentiler" beklemektedir dedirtir.
(bkz: nikah erkeğe kurulan tuzaktır)
Evlilik süreçlerinde ve sonrasında bütün mağduriyeti erkekler yaşıyor
Kızlara aileleri tarafından yapılan baskının amacı
Kızın ekonomik masraflarını ve psikolojik külfetini üzerlerinden atıp
Başka bir erkeğin omuzlarına yükleyerek kara geçmektir.
Hiçbir genç kız eğlence dolu hayatını tamamlayıp, beli bükülmeye başladıktan sonra bekar kalmaya tahammül edemez.
Kendisine talep azaldığında ve sömürecek kaynakları tükendiğinde
Evlilik yaparak maddi manevi sömüreceği bir erkeğe ihtiyaç duyar.
doğurganlık gerçeği olmasa tamamen yanlış diyeceğim.
ancak hanımlar,
anne olamamak daha kötü değil mi?

hayatta bir kadının ulaşabileceği en büyük mertebe anne olmak değil mi?
yapmayın lütfen.

kariyer sadece karın doyurur, kalbi değil.

en azından 2 çocuk doğurabileceğiniz bir yaşta evlenin.
neyse ki erkeğim de böyle bir derdim yok.
toplumun herşeye salça olmasıyla alakalı birşey. gençleri bir rahat bıraksalar su akıp yolunu bulacak ama nerde. erkek olarak bana bu kadar baskı varsa kızları düşünemiyorum. geçenlerde bir tanıdık gördü evlen düzenli bir yaşantın olur, sevgili işlerini bırak sonu yok yaşın geçiyor. sıcak yuva iyidir çocuğun olunca felan filan bir nasihat. duyanda beni playboy, serseri biri sanar.
24 yaşındayım hiç öyle bir baskı görmedim hatta tam tersi; evlenme bahsi asla açılmıyor bile ve sanki 40 yaşında evlenmem gerekiyormuş gibi uzak zamanlarda gerçekleşeceği öngörülen bir şeymiş gibi davranılıyor.
GEÇEN Gün teyzenin biri geldi.
benim kızım diş doktoru vereyim mi dedi.

teyze dedim sen ne kullanıyorsun.
(bkz: nikah erkeğe kurulan tuzaktır)
Yeniden düşünün derim.