bugün

evet efendim beni şaşırtan olaylardan bir tanesi daha para sorunu olan ve ya olsa da hissettiren kız görmedim daima palnlıdırlar ay başına garantili bir şekilde çıkarlar günlük first marka 2 tl lik sakızlarını ihmal etmezler, çay çikolata alırlar günlük , pizzacıya gidersin tamam bana uyar derler, iskender yesen tamam olur der arkadaş ne biliyim ahmet derki , mehmet derki beyler bana fazla para lazım biraz vs vs kızlardan böyle muhabbetler duymadım ya da duyurmadılar ne ayak bu kızlar para konusunda çözümlesi yapılması beklenen olaydır.
(bkz: gece çalışıyorum gündüz yiyorum ne var) *
ahanda dediğim, ve kesinlikle doğruluğu kanıtlanmış önermedir.

arkadaş oha de bir. bir insanın parası cidden bitmez mi yahu? evden çık, üniversitene git, kantinde coş, üniversiteden çık dışarda coş, alışveriş merkezine göz atmaya git orda da coş, eve gel.

e helal. (bkz: ben bunu gördüm)
parasını boşa harcamadıklarından kenarda köşede hep bir şeyler vardır;
mideleri küçük oldukları için fazla yemezler, böylece fazla yemek parası da ödemezler,
boş uğraşları olmadıkları için boş işlere para harcamazlar,

dolayısıyla baba parası hep cepte kalır.

(bkz: öz eleştiri)
olması gerekendir. zaten gururu olan bir kız, erkek arkadaşına hesap ödetmek düşüncesiyle dışarı çıkmaz. bakın hesap ödetmez demiyorum. elbette o anda birisi ödeyebilir ve neden sen ödüyorsun da bana ödetmiyorsun lafı yapılmaz ama o niyetle dışarı çıkmak gurursuzluktur.
ayaklarını yorganlarına göre uzattıklarındandır.
gayet tabii olan durumdur. çünkü kız para harcamaz yanındaki erkeğe giydirir. *
(bkz: erkekten alıp kadına vermek) ya da (bkz: yoksuldan alıp zengine vermek) ya da (bkz: kadın erkeğin kamburudur)
Erkeklerinde parasının bir türlü bitmemesi denilir ve akabinde çeşitli sıfatlar eklenir bu mevzu uzar gider ama tek bir cümle ile;
(bkz: iğrençsiniz ibneler)
ve akabinde;
(bkz: Kişi kendinden bilir işi)
kesinlikle katıldığım önermedir.
arkadaş ne zaman baksam hatuna, bi yere gitsek falan, acımadan çıkarıyor veriyor kendi parasını. hem de meblağ ne kadar çok olursa olsun.
düşündüm taşındım ve şuna karar verdim:
-etrafımdaki kızların yüzde 90ı sigara içmiyor. bundan dolayı ayda en az 100lira kardalar.
-abi kızlar bir de az yiyor yahu. yemeğe bizim kadar para harcamıyorlar. günde 15 lira yemeğe harcayan biri olarak ordan da bir 200lira kapatıyorlar sanırım.
-çok fazla içmiyorlar. özellikle de kampüs ortamında. biz 5tane alıyorsak bira, onlar 2 tane alıyor. burdan da yaklaşık 100lira kardalar.

yalnız olm baktım da sırf şu üç madde için ben 400 lira harcıyorum. vay mına koyim.
onun bunun hesabını ödemez.
içtiği sigarayı paketiyle ortalığa koyup, arkadaş ortamlarında herkezin hizmetine sunmaz.
idda/atyarışı kuponunu süpriz ata, abuk skora bağlamaz. kupon yatınca yolsuz kalmaz.
çaldırıp kapatan taraftır, arayan değil.
kıyıda köşede muhakkak sağlam parası vardır.
babadan 50lira + anneden 50 lira + abladan 30 lira + abiden 50 lira. birde erkeklerin hesap ödetmeme olayı var. e peki nereye harcayacağız bu kadar parayı?
(bkz: bereket)
kızların parasının hiç olmamasıyla eşdeğer bir durumdur. *
- kız bizi soydu soğana çevirdi hacı!
lafını söyletmemek içindir de biçok zaman...
şu anda cebimdeki 0 kuruşla yalanlayabileceğim başlık.
(bkz: yalan)
(bkz: kumbarayı bozdurmak) *
hep yanındakine kitlediği için yaşanan hadisedir.
bitmez mi efendim bitiyor, bitiyor da bittiği zamanlar, "hasayım hayatım dışarı çıkmayalım", "bugün evde DVD mi izlesek", ya da "sen benim süper makarnamdan yedin mi" gibi hem eğlenceli hem de durumu karşı cinse çaktırmadan atlatabilecek zekaya sahip oldukları erkeklere kızlatın parası hiç bitmiyormuş gibi geliyor.

Bunun değişik versiyonu da şudur:

(bkz: çocukların babalasının parasının hiç bitmeyeceğini sanması)
belki de bazı kızların hayatta güvenebilecekleri kimseleri yoktur babasına bile güvenmiyordur, bu da çok çalışmasına sebep olmuştur, bu da kabaran bir banka hesabına dönüşmüştür hay sen çok yaşa güvenemediğimin babası..
hesap ödetmeyen kızlar da dahil olmak üzere doğru bir bilgidir.
sebebi erkeklerdir.

misal;

bir erkek, bir kadına hesap ödettirir mi? hayır!
e o zaman ne şikayet edip duruyorsun burada. yok parası bitmiyormuş, yok hesap ödemiyormuş. ödemeyin kardeşim o zaman, alman hesabı yapın. *
harcayacak yer bulamamalarından kaynaklanır. sonuçta her ortamda ''durun durun olur mu ya ben öderim'' repliğini söylecek bir erkek mevcut güzel ülkemizde.
erkek varken artarda artar.