bugün

kadınların erkekte olgunluk arayışı ve bazen de güç tutkusu nedeniyle ortaya çıkan sonuçtur.
her kızın bir kere mutlaka yaşadığı olaydır. sebebi erkeğin olgunluğuna kapılıp gidilmesidir.
kızların kendine bir koruyan arama içgüdülerinden dolayı olabilecek durumdur. çünkü yaşça büyük erkekler daha olgundur kadınların/kızların gözünde. bundan mütevellit kızlar kendinden yaşça büyük eşler seçerler kendilerine.
bir kız ne ister?

babasına güvendiği kadar güvenebilmek, abisi gibi korunup kollanabilmek, sevgilisi gibi sevişebilmek, çocuğu gibi gerektiğinde şefkat gösterebilmek vs vs.. içgüdüsel hareketler bunlar.

güven, karizma, korunup kollanma isterse yaşı büyük bir adamı; çocuğu gibi koruyup şefkat göstereceği birini isterse kendinden yaşça küçük bir adamı sevebilir.. sevişme kısmını bu adayların herhangi biriyle yapabildiğinden o konuya değinmiyorum sevgili okur. ideali hepsini aynı anda içeren adamdır ki zor bulunur. aşık olmaksa isteklerden bağımsız gerçekleşen bir durumdur. dolayısıyla yaşça büyük veya küçük olsun, zenci olsun, bembeyaz olsun, ne bileyim ben istemediğiniz ne varsa bütün hepsine sahip olsun fark etmez.
Kızlar erkeklerin geç olgunlaştığı kanısındadırlar.Büyük yaş erkeklerde daha cazip gelir kanımca.
kızların erkeklerden erken olgunlaşmasının sonucudur.
erkekler hala lay lay lom takılırken, kızlar dişiliğini keşfetmiş; salgıladıkları hormon sayesinde bünyeleri aşk istemektedir. saf ve temizdirler, ama olgun erkekler öle mi, değişir. (bkz: ne çıkarsa bahtına)
genelde lise dönemlerinde belirleşen duygudur. lise 1 itibari ile falan.

öncelikle kendinden büyük insanlara özenmek ile başlar. onlara karşı duyulan özel, garip bir hayranlık vardır, hani bir yaşanmışlık vardır. tabi sakallar da artık kirlileşmiş, hafiften de kaslar yol almış lmaktadır. sldkaadsşals
tabii lise çağındakine göre biraz daha olgunlaşmış (üniversiteye gidebilicek yaşta) olan yakışıklı gençlerimiz de yaz vakti memlekete dönüş esnasında büyüyüp yeşeren çıtır kızlarımızdan yeteri ilgi hissettiği an olan olur. oluyo da. oldu da.
pınar altuğ'u tenzih ederim tabii ki; amma velakin büyük erkekler kesinlikle çocuksu değilllerdir, kişilik arayışı içinde de değillerdir, karizmatik birer ilahtırlar. Biraz eğlence ararlar ama idare etmek lazım. Uzun boy, fit bir vücut, bebeksi bir yüz.. Tanrı'm! Ben de istiyorum!
erkeklerin, geç yaşta olgunlaşması sebebiyle, kızların kendilerinden büyük erkeklere aşık olması olayıdır.
her küçük kızın babasına aşık olması dürtüsünden kaynaklanan ilginç bir durumdur.
kızların kendini güvende hissetme güdüsünün bir sonucu olan durumdur.
her konuda bilgi sahibi olanın etinden sütünden yararlanma isteğidir bir nevi. daha tecrübeli, daha olgun, daha güçlü vs.
kendisinden daha küçük kızlarla çıkan erkeklerin aşağılık kompleksi olabileceğine; bu nedenle beraber büyüyüp ve beraber öğrenmenin en güzeli olduğuna uzmanlar tarafından karar verilmiştir. *
abartmamak şartıyla normal birşeydir bu.

erkeklerin kadınlardan daha geç olgunlaştığı bir gerçek. kadın kendinden 1-2 yaş büyük biriyle beraber olup, sonunda sadece komedi yaşadığını farkedince, kendinden 5-6 yaş büyük erkeklere aşık olması, aşık olma çabası gayet normaldir. yani, kendinden büyük erkeğe aşık olma çabası, kadının oyun değil, gerçek aşk istemesinden kaynaklıdır.
taze limonda su, genç erkekte para olmaz diyen bilinçaltı düşüncesine sahip kişi eylemidir.
herkes kendisinden bir adım ileride olan insana hayranlık duyar. yaşıtı erkeğin henüz kendisi kadar olgun olmadığı düşünen kız da ilgisini daha olgun olarak gördüklerine kaydırır..
normaldir 20 yaşına kadar çünkü kendi ayaklarının üstünde duramayan hatun kendisinden büyük erkeğin güçlerini kullanarak bir yere gelir.
her zaman bir fazlasını isteyen kız kişisinin genel halidir.
anadan babadan feyzalmak.
saçma salak yorumlara gerek yok. kadınlar olgun erkeklerden hoşlanır. bunu farklı olmak adına yaparlar; kendilerinden büyük erkeklere erişmek daha zor görünür ve zoru başarmak kadın için önemlidir. kadının en büyük rakibi gene bir kadındır ve ona bir şeyleri ispatlamayı bu şekilde de gösterebilir.
Evet dogrudur.
Bence bu durum erkeklerin kadınlara göre daha geç olgunlaşmasından kaynaklanıyo.
Erkek geç olgunlastigindandir. Kendimden biliyorum. Kadın kısmı daha erken olgunlaşır bu nedenle kendilerinden daha büyük erkeklerle daha iyi anlaştıklarını düşünüyorum. Mesela ben yaşıtım kızların yanında fazlasıyla sıkılıyorum. Daha cocuksu kızların yanında kendimi daha Mutlu hissediyorum. O yüzden kız arkadasım da bu tip bir kız olacak insallah.
görsel
güce taptıklarından dolayıdır.

eğer bahsedilen boy kilo kas felansa tabi diğer türlü bi fikrim yok.
tamamen yalandır.

genelde genç erkeklere ilgi duyarlar.

boşuna şansınızı zorlamayın.
annem insan yedisinde de olsa yetmisinde de olsa hayatinda bi kere asik olur demisti. isterse ondan sonra baskalarini cok sevsin, kalbe bi kere giren bi daha cikmazmis.

kendimizden buyuk erkeklere asik olabiliriz, olmayadabiliriz. subyancilik diye bi sey var. ne kadar buyuk olduguna dikkat etmek lazim. oyle basit bi konu degil. ve, bu baslik kadar siradan, genellestirilebilecek bi sey de degil.

kizlar asik olmaz diyen olmus. sen kizlari insandan saymiyosun galiba?