bugün

seni seviyorum
sensiz olamam
telefonumun sarji bitti
evet sevgilim evdeyim
bugün hastayım..
(bkz: kadınların en çok söylediği yalanlar)
arkadaşımdayım anne, ısrarla onlarda kalmamı istiyor. Bu arada annesi de sana selam söylüyor. kalıyım bari diyorum. ne dersin?
hazırım 5 dakikaya geliyorum.
inan ki çok yakışıklı ve hoş birisin ama ben seni arkadaş olarak, kardeş olarak görüyorum seninle çıkamam.
maç izlemeyi severim.yorumlarda yaparım.
dedikoduyu sevmem.
benden de güzelsin.
yoo kaç yıldır aynı kilodayım. ne kilo alması.
ben bilmem cnm sen bilirsin.
sadece seninle değil, kimseyle çıkmıyorum...
-hade ya :d
Sen hayatima giren 2. erkeksin.
(bkz: tamam)
sen çok iyi birisin ama... ile başlayanlan cümleleri bu konunun en güzel örneklerindendir.
başım ağriyor.
''Beni aradığını fark etmedim telefon diğer odadaydı. Daha sonra fark ettim'' En iğrenilesi yalanlardan bir tanesi.
sana hiç yalan söylemedim.
* benim zarım çok geride ondan yani, yoksa ben kızım.
- kızım iyide bizimkide 20 cm.
* düşün işte o kadar geride. vallaha bak.
a.q. * *
(bkz: ya hayıııır)
hangi konuya hayır dedikleri önemli değil bu şekilde söylüyorlarsa yalandır.
- y ile x benim en iyi arkadaşlarım. (yalandır, birkaç gün önce de a ile z benim en yakın arkadaşlarım demiştir)

- x, canımsın sen yaaaa. (yalandır, aslında x adlı hemcinsinden nefret ediyordur)

- canım sana çok yakıştı bu ya, süper oldun! (yalandır, karşıdaki onun canı değildir, dahası üstündeki neyse iğrenç olmuştur. ama o kızın kendisinden daha güzel görünmesini istemediği için böyle demiştir.)

- x seni çok üzüyor yaaa. sen elinden geleni yaptın. o seni haketmiyor. (aslında burda güya haksız bulduğu x'e daha çok hak vermektedir. ama karşısındakinin yüzüne vurmamaktadır, malum "en iyi arkadaşı" ya. he bir de, "elinden geleni yaptın" derken, ne yaptığını bile bilmemektedir.)

- canım, acayip olmuşsun. bi taraflarını kaşı nazar değmesin. (külahıma anlat denilesidir. birkaç dakika sonra başka bir "ay canım kıçını kaşı" dediği arkadaşıyla x'in kıyafeti ne öyle be, kıçıma benzemiş haahahahah? diye dedikodu yapacaktır)

- bir de en yakın arkadaşlarım dediği kişilerin yonja/facebook profil fotolarına "süpppersinnn yaaa, şu güzelliğe bak" gibi yorumlar yaparsa, onlar da aynen yalandır.)
burcu'larda ders çalışıyoruz.*
burcu'lara gitmiş olsa bile dedikodu yapıyorlardır.
sen hayatımdaki en değerli şeysin.
kendimi hazır hissetmiyorum.
meali: aslında sana deli gibi veresim var ama bekaretimi kocam olacak adama saklıyorum.
başkasıyla mesajlaşırken size yakın bir arkadaşı ile mesajlaştığını söylemesi. yalandır, mesajlaştığı çocuk kendisinden hoşlanandır genelde. aık kapı bırakmak ister, ilgi görmek ister ve yalan söyler.
ben senin bildiğin kızlardan değilim.
ben seni dostum olarak seviyorum, sana erkek arkadas gozuyle bakamam oneydilan.

cok soyluyolar bunu...yalan bence. nasil bakamaz lan bana o gozle...hic biri mi bakamaz? sacma..yalancilar iste.
"telefonumu odamda unutmuşum.o yüzden aradığını görmedim."

meali: wc de idim. o yüzden göremedim ya da ağda yapmakta,kaş almaktaydım. senle ilgilenemedim.

tabi hiçbir zaman bunu söylemezler, o ayrı. söylenmemelidir de.