bugün

Sebebi merak edilendir.
meraklı olduklar için.
Israilde'ki kizlar yapiyor.
Toplumun düzenin amacı kadınları evde tutmak olduğu içindir.
iç savaş çıkarırlar kendi aralarında, büyük düşünün.
Hem günümüz çağında kadin ol hem hamile kal 9 ay sıkıntı çek hem doğur hem evlat büyüt hem ayda bir menstrual siklusun olsun bu kadar mevzu varken askerlik mi yapsinlar oy ya bütün annelerin de ellerinden öperim bu arada.
regl olduklarında diğer ülkelere savaş açabilecek kapasitede oldukları için.
nedenini anlayamadığım şeydir. subay olmak tek hayalimdir. Eğer siz iç savaş çıkarmadıysanız öyle bir disiplinde, biz hiç çıkarmayız.
saçma soru. Kadınlar her gün patates doğrayıp tuvalet temizliyor zaten. Kadınlar ölene kadar asker.
babam bu sabah kahvalti hazirlamaya yardim etmeyen kiz kardeşimin gaza getirmesiyle kizlarin da askerlik yapip zor sartlari görmesi gerektiğini sinirli bir şekilde gündeme getirmisti. adam ciddi ciddi kizlar niye askerlik yapmiyor yeaa diye söylendi. baba sen misin?
her ay 1 hafta zorunlu ara olacağı için. ayrıca dispanserlerini düşünüyorum da, full migren ilacı dolu olurdu.
cinsiyetçiliğin her alanda olduğunun göstergesi.
7-8 yaşlarında merak ettiğim sorudur. Babamın aÇıklamalarından sonra tatmin olmayıp ben askere gitmek istiyorum diye ağlamıştım. Olma yolunu öğrenincede boydan kaybettiğim durum. 1.60 kızın dramı...
çünkü o ortamı gören biri olarak söylüyorum kesinlikle bir kadın asker olarak yapamaz. komutan olarak bile sıkıntılıyken düz askerlik evlerden ırak...
Gerek yok. Gerek olsaydı, onlar da yapardı.
askere giden erkeklerin yeterli sayıda olması ve kendilerinin gereksiz yere askere alınıp ekonomik yüke girilmemek istenmesi, erkekten farklı birtakım fizyolojik özellikleri (daha güçsüz olma, özel gün, daha duygusal olma).
Regl oldukların için. Düşünsenize bir tabur asker trip atıyor.
Aynı üniformayı giyme konusunda da sıkıntı olabilir.
Erkekler neden regli olmazlar gibi bir sorudur.ayrıca askerlik yapmak şu devirde sanki bir işe yarıyor gibi,yapan erkekleri de gördük.anlayacağınız askerlik eskidenmiş. Kimisi paralı gider lokum gibi, kimisi 6 aylığına doğru dürüst birşey yapmaz. Eğer okumuyorsanız 12 ay gidersiniz paşa paşa ezerler de soverler de ha buna askerlik denmez. Anlayacağınız böyle sorulara luzum yok,erkekler neden yapıyor ki kızlar neden yapsın.
çünkü biz ataerkil bir toplum yapısına sahibiz ayrıca şu anda öyle olmasak da savaşçı bir kabileyiz bu ikisini harmanlayınca kızlar askerlik yapmamalı düşüncesi ortaya çıkıyor sanırım.
(bkz: erkekler neden askerlik yaparlar)

bence bu daha saçma.

zorunlu askerliğe karşı olduğumu söylememe gerek yok sanırım.
biz devletin askeriyiz, devlet kendi işlettiği genelevlerden bize ayda bir kere karı ısmarlasın diye düşünen bir topluluk olmasından dolayı olabilecek durum.

bilmem anlatabildim mi?
Evet amk bu haksızlık.

Onlar da askere gitsinler.

Artık yok öyle bedavadan yaşamak!
Çünkü silahların'dan ateşlenecek nesne mermi değildir, çiçektir,sevgidir barıştır !
Ben kizlarla neden bilek guresi yapamiyorsam ondandir.
türk kadını, seferberlik anında ne yapması gerektiğini zaten bildiği için, cephede savaş eğitimi almasına gerek yoktur. bu durumu 1919/1923 yılları arasında defalarca kanıtlamıştır.