bugün

kız kaçıran'ın icat edilmesine sebep olmuştur.
çok zevkli bir olaydır tadından yenmez * *
istatistiklere göre kaçırılarak veya kaçılarak evlenenlerin boşanmaları normal evlenenlere göre daha az oluyormuş. kızlara duyurlur *
genelde kız çok kereler istenip verilmemesi üzerine yapılan bir şey olsada, hiç istemeden direkde yapıldığı olan olaydır. daha zevkli olduğu için olsa gerekdir.
COCUKLUGUNDA, KIZ KACIRAN ATEŞLEYEN KiŞiNiN ULAŞTIGI ERDEM.
aksiyon filmlerini aratmayacak sahnelerin yaşandiği ve planlarin yapildiği kaleyi fethetme olayıdır.
iki tarafın razı olmadığı ancak gençlerin biz birbirimizi seviyoruz dediği zaman olur. Erkek tarafı araba, arkadaş ya da merdiven olaylarını büyük bir ciddiyetle hazırlar ve olaylar gelişir. Bu durumda en çok güveneceğin kişiler bir yavuklun iki de kankalar bunlardan biri satarsa ki vay ki vay.
(bkz: bohçanı hazırla hatce)
dünyadaki en heyacanlı olaylardan biridir. her insanın ömründe en az bir kez yaşaması gereken farklı bir atraksiyondur. o heyecan viyana'nın fethinde yoktur.
ilkelce bir davranış olup altına kaçırmaktan farkı yoktur rezilliktir.
rezillik bir ilkellik olup altına kaçırma davranışından farkı yoktur.

not: bi de saraydan kız kaçırma vardı la.
(bkz: ADAMIN GÖTÜNDEN KAN ALIRLAR KAMiL KAN)

GÜVEN ÖZVERi VE TECRÜBE iSTER. AiLELER UZUN SÜRE BARIŞMAZ FALANDI ESKiDEN. ŞiMDi 3 GÜN iÇiNDE BARIŞIP, ÖPÜŞÜP KOKLAŞIYORLAR, HEP BiRLiKTE DÜĞÜN YAPIYORLAR. ANCAK NE OLURSA OLSUN ÇOK KÖTÜ BiR DURUMDUR.
(bkz: kız kaçıran)
az önce arkadaşımın facebook aracılığı ile ilettiği mesaj. izmir'den ev bakacaklarmış. benden de ricası dayalı bir ev bulmam. izmir'li değilim. ama umuyorumki yazarlarımızdan çıkacaktır.
reşit değilse mapus olunacak faaliyettir. saraydan kaçırılanı meşhurdur.
yeşilçam'da örnekleri oldukça fazladır. muhtemelen kaçırılan kızın ailesi, adamlarını devreye sokarak kızı kaçıran adamı bulur ve kız "ben onunla evlenmek istiyorum, onu seeviiyooruummm" şeklinde ağlayarak namıdeğer kocasının ölümüne engel olmaya çalışır.
direkt olarak, sanki istemiş de vermemişler gibi kaçırmalar da mevcuttur. bunlar genelde erkek tarafının, düğün ve takı maliyetlerini düşürme amaçlı olarak, kaçırılacak kızın kandırılmasıyla vuku bulmaktadır. çevremde bir kaç tane bu amaca hizmet eden bu tür kaçırmalar yaşanmıştır. hoş bir durum değildir.

kızı bir kaç kere istedin vermediler, işte o zaman kaçır, canımı ye.
günümüzde hala süren aptalca durumdur. ana baba rızası olmadan nereye kaçıyorsunuz.
Yurdum insanı kendini hala sarayda sanıyor durumudur.
(bkz: kız kaçıran adamın anayasa mahkemesine başvurması)
aksiyondan hoşlanan damadın faliyetidir. kızın abilerinden dayak yemek de var.
(bkz: amına koysaydım da benim olsaydın) ben demiyorum bunu. not.
görsel
(bkz: dağa kaldırmak)
baba mesleğimiz

babam annemi dedem vermediği için kaçırmış .

amcam yengemi kaçırmış.

alacam seni ela gözlüüm.