bugün

yakın bir zamanda bu başıma gelecek ama ne daha önce evlenen bir abim ne de bu olayda tecrübe yaşamamı sağlayan bir olay oldu. pek sosyal bir insanda olmadığım için tecrübeli abiler ablalar madde madde yazarlarsa pek bir faydalı olacaklar.. ama böyle çok detaylı mesela çikolata almak zorunlu mudur bunun özel bir anlamı var mı? ayakkabımıza yumurta sarısı döküleceği efsaneleri gerçek mi? tuzlu kahve meselesine karşı önlemler neler olmalı? karşıdakilere direk anne baba mı diyelim yoksa amca teyze mi diyecez? ortalama oturma süresi nedir? kimleri götürmek zorunlu kimleri götürmek gereksizdir? falan filan her şey lazım her şey.

not: isteyecek tarafız.
tuzlu kahve olayı hurafedir.
karşindakilere ne anne baba de, ne amca ne teyze. cümlelerin sonunda efendim desen kafi. (eviniz çok güzelmiş efendim gibi)
çikolata önemli. öyle migrostan falan alınmamalı. tercihen pelit tarzı yerlerden şık bir ambalajda olmalı. çiçekte öyle.
çekirdek aile dışında, dede, amca, hala türevleri getirilebilir.
muhabbet ne kadar çabuk Allah'ın emri, peygamberin kavline gelirse, o kadar çabuk işiniz biter.
eğer çok lakayıt bi flört döneminiz olmamışsa, kız babası kesinlikle verdim gitti demez, verse bile formaliteden -kısmetse olur der. bir dahaki gidişinizde de alyansı takmaya gidersiniz.

evet, iki kere kız istemeye gittim damat adayı olarak...