buz dolabında bulunan hormonlu domatesi gördükten sonra yakın olduğunu düşünmeye başladım. zira allah sizi inandırsın aynı göte benziyordu. *
40 yıl var yok...
edit: başlık başıma kalırsa atlarım demiştim. elveda...
(bkz: hele otur bi soluklan yiğidim)
(bkz: az kaldı evladım)
maya takvimine göre 2012.
(bkz: yanlış bilgi vererek seni yanıltmak istemem)
terminatör 2 filminde bir tarih veriliyordu kendisine dair ama unuttum simdi hangi tarih oldugunu.
(bkz: ben biliyorum ama söylemem) * *
Aşure günü kopacak diye söylentiler de vardır.
yehova şahitlerinegöre birinci dünya savaşını görmüş son insan ölünce.
öldüğünüz zaman kopacaktır. kıyamet bireyseldir.
yeryüzünde tek bir müslüman kalmadığında.
(bkz: kıyamet gelse de kopsak)
cuma günü akşam namazından hemen sonra tabi bu cuma ne zamandır bilemem sözlük.
her ölüm kendinin kıyametidir. çok merak etmemek lazım...nede olsa adamın başına ne gelirse ya .......
- sabırsızlanmayın yavrum, yedi aylık mısınız nesiniz...
2025 - 2041 arası bir tarih verebileceğim. ancak tabiiki cenab-ı allah'ın bileceği dünyanın sonu sorgusu.
yarın cevabı alınacağında soru sahibini göt gibi bırakabilecek en ürkütücü sorudur. e yapmadık ki abi bişeyler öbür taraf için, hazırlık sıfır. neyse ben bi abdest alıyım da geliyim.
ee hala kopmadı kıyamet. 2012 bitti bitcek az kaldı valla kopucaksa kopsun da kurtulalım artık. kop kop ooooh
Sunay Akın, mayalardan çok daha nettir tarih konusunda;

Kutsal kitaplarda
aramam boşuna
bir işaret
bilirim ki kuşların
silah sesinden
ürkmediği gün kopacak
kıyamet
en geç 2200 olabilir.
benimki si sadece bir tahmin.
görsel
2017de büyük olay var, 2023te kesinleşecek de ondan sonra ne zaman kopar.. 20-21 yıl sürer heralde.. ama ondan sonrası biraz daha zor gerçekten Allah yardımcımız olsun... 2043-2044 belki.. tahmini elbette...
- Hocam, kıyamet ne zaman kopacak? Önce dünyanın neresinde başlayacak?
- Oğul, senin ölümün senin kıyametin. Sen başkalarına kafa yoracağına kendiaramasıdır." Sen ister düşman de, ister suçlu. ister mesul de, ister aciz...
Dünyada kuran okuyan kalmayınca kopacağı söylenir.
“Güneş batınca, akşam vakti kıyamet kopacaktır.” (Buhari, Tefsiru Sure 6/9; Tirmizi, Deavat, 98)

Muhammed aleyhisselam, burada 'akşam vakti' diyerek, kainatın ömrü hakkında mecaz yapmıştır.

Bu tıpkı, “Ben, ikindi sonrası peygamberiyim.” demesindeki gibi bir mecazdır. (ibn-i Kesir tefsiri, XII/6549)

kıyamet, bir Cuma günü kopacaktır.

Ebu Hüreyre (radiyallahü anh)'den rivayet edilen bir hadiste Resulullah aleyhisselatü vesselam şöyle buyurdu:

"Üzerine güneş doğan günlerin en hayırlısı Cuma günüdür:
Âdem (aleyhisselam) o gün yaratıldı, o gün cennete girdi, yine o gün cennetten çıkarıldı. Bir de kıyamet, Cuma günü kopacaktır." (Müslim, Cuma, 18)