bugün

sözlerini de yazalım süper olsun;

Ölümcül aşklar vardır ya kaderi zorlayan
Ben kader bekçisi oldum bir tek toz kondurmadım
Sen şimdi gidiyorsun ya halimi bir gram sormadan
Ruhumu unuttun galiba olanlara zor dayansam da

Lütfen şunu unutma
Dayanamadığın anda
Katlanamadığın zamanda
Gururun son bulduğunda
Umarım orda olurum

Gerek var mı sence kaçıp gitmek ne çare
Zor durumlarda bile kıyamadım ikimize
Kıyamadım sevgimize
güzel mi güzel murat dalkılıç şarkısıdır.

klibine de ulaşmak isteyenler için..

http://www.youtube.com/watch?v=YDfGyKJqQdk
murat dalkılıçın bu kadar çok sevdiğim tek şarkısı diyebilirim. üst üste dinliyorum sıkıldım hala kulaklığımdan fısıldamakta bana bu entryi girerken...
murat dalkılıç'ın farklı bir işi. bu adam böyle şarkılar söylesin. o ne sevimlilik, o ne afacanlık öyle... ayrıca insanın çok pis asabını bozan bir şarkı. hani böyle yürek yaranız varsa dinlemeyin, uzak durun bir süre.
muratcığımın kör taklidi yaptığı klibe sahip şarkı.*

edit: bir de şunu eklemeden geçemiciim,muratcığım sen o burunu yaptırmışsın ama olmamış, burun deliklerini gözümüze sokmandan son 2-3 kliptir gına geldi valla.*
(bkz: kıydım ikimize)
hep kıyılandır.
dikkatli dinlendiğinde 'gram' yerinde 'kıram' dediği anlaşılabilecek şarkıdır.

ayrıca şunu eklemeden geçemiciim, * muratcığım o burun gözlükle o kadar sırıtıyor ki anlatamam. olmamış o plastik cerrahı tavsiye ettiğin kişilerden hemen git özür dile.
dinledikçe dinlettiren şarkıdır.
ilginçtir ki bu şarkı dinleniyor, hem de art arda.
"halimi bir gram bile sormadan" cümlesi çok yersiz olmuş.
bir gram sormak ne ya?

bu cümle dışında çok güzel bir şarkı aslında.
murat dalkılıç söylüyormuş diye dehşete düşürtüp şaşırtmış şarkı.
Son zamanlarda en çok dinlediğim şarkılardandır. helal olsundur.
söz müziği kendisine ait olan bir murat dalkılıç şarkısı.
"Lütfen şunu unutma, Dayanamadığın anda, Katlanamadığın zamanda, Gururun son bulduğunda, Umarım orda olurum" dediği bölümü üstüme alınıyorum hep ve sanki devamı da "inşallah orda olurumda totomla gülerim haline" diyecekmiş gibi hissediyorum. içim pis oluyor...
farklı radyolarda 5 kez arka arkaya çalındığına şahit olunmuş 5'ini de dinletmiş 45lik.
kıyamayana bi kıyan bulunur sözünü akıla getiren şarkı sözü.
şarkıya diyecek söz yok ama klibi facia eski sevgiliye hadi ordan acımadıki sırıtışları yaptığı kliplerindeki gibi sırıtışları şarkının duygusallığının içine etmiş. klibin izlenmemesi sadece şarkının dinlenmesi tavsiye olunur.
sözleri çok sikko olmasına rağmen dile dolanan şarkı.
murat dalkılıç'ın sesinin ve yorumunun feci halde "özgün" kokduğu şarkı. ben radyoda ilk duyduğumda "aa özgün'ün yeni bi şarkısı çıkmış" demiştim. ta ki spikerin anonsuna kadar sürdü bu yanılsamam. şarkının murat dalkılıç'a ait olduğunu duyunca şaşırdım doğrusunu arıyorsanız.
aylardır ilk kez radyoda çıkması için dua ettiğim, her seferinde sonuna yetiştiğim, bana ''kaderde murat dalkılıç dinlemek de varmış'' dedirten, hatta ne tatlı çocukmuş dedirten muhteşem şarkı.lakin kötü tarafı hemen bitiyor.

gururun son bulduğunda umarım...
orda olurumm..

ne güzel sözler,
insanın yeniden aşık olası geliyor.
şarkı sözleri ile klip hiç uyuşmamış. adam klipte sürekli abdullah gül gibi bıyık altından gülüyor gibi geliyor bana.
bir anda ezberlenen herkesin içinde kendinden bir şeyler bulacağı enfes şarkı..
muazzam bir murat dalkılıç şarkısı.
klibi tek kelimeyle "komik" olan şarkı... her saniyede garfield gülüşü hakim.gözlüklerden söz etmek dahi istemiyorum!