bugün

insanı fazlasıyla rezil eden bir durumdur.

başıma geldi ordan biliyorum. tatilde gençlik kampına gitmiştim. gidenler bilir her gece eğlence olur. 200-300 kişi toplanır gösteriler yapılır, dans edilir vs.. zamanı bellidir ve geç kalmak yasaktır. e bizde geç kalmamak için apar topar odadan çıktık. bu esnada hep 6 kişi olduğumuzu söylemek isterim. çünkü o 6 kişi birbirinin kıyafetine bakar olmuş mu olmamış mı söyler. o gecede öyle oldu. son kontroller yapıldı. kıyafetler, makyajlar... herkes iyi hoş. oturduk yerlerimize. sohbet muhabbet başladı tabi. birkaç dakika sonra boğazımı bişeyler sıkıyomuş gibi hissetmeye başladım ama hava sıcak olduğu için önemsemiyorum. hatta yanımdakiyle "havada ne boğucu ya di mi?" tadında sohbetler yapıyoruz. neyse eğlence başladı. gülüyoruz eğleniyoruz. sonra ne olduysa bi an önüme bakma zahmetinde bulundum. tabi anında dank etti. bluzun önü gelmiş nerdeyse çeneme, arkası olmuş sırt dekolteli. giydiğim şey allı pullu olduğu için başkalarının farketmemesi normal. ama benim farketmemem anormal! düşünsene bi ne sıkıyo boğazını acaba??? arkamda oturanlara döndüm yavaşça baktım dedikoduya dalmışlardı. yanımdakiler gösterileri izliyodu. fırsat bu fırsat fırladım tabi. gittim değiştirdim. ya evet herkes iyi hoşmuş ama ben tersten daha bi hoşmuşum.

-nereye gittin sen ya bi anda fırladın?suratında bi hoştu.(sırtıma baksaydın anlardın)
-ee şey benn..tuvalete ya. sıkıştım. (!?)

he arkamdaki ukala tipli kızla çocuk farkedip söyleselerdi ne yapardım hiç bir fikrim yok.
(bkz: kris kross)
bir batıl inanç ve lanet olsun ki annem inanıyor.**
-bana arkanı dönüp gidemezsin.
+arkamı dönmedim. kapşonlu swetşörtümü ters giymişim.
(bkz: ayakkabıyı ters giymek)
(bkz: yanlış ayak değil bildiğin ters)
eğer bunu dışarda farkettiysen utanç vericidir, bir tuvalet yada ona benzer bir yer bulmak şart olur.
--spoiler--
herşey sınıf temsilcimizin * kıyafetinde bir terslik olduğuna kanaat getrmemle başladi, hemen arkasinda oturan ev arkadaşina pıst!layarak var olan tersliği gösterdim
-yok onun model öyle
bu cevap beni şaşırtmakla kalmayip bütün moda anlayışımın temellerine dinamit döşemişdi, zira kiyafet bariz tersti
"colizone" "size L" hatta yan tarafta "40 derece benzer renklerle yıkayiniz" etiketi bile mevcuttu, yeni bir moda galiba diyerek istemeyerekte olsa sineye çekmeye hazırlaniyordumki, konuşmamiza 1 sıra önden kulak kabartan iki haftadir konuşmadiğim sınıfımızıın minyon dişisi * bana hak verince başkanın ev arkadaşi dümeni kırmak zorunda kaldi
+"sabah uyku sersemi çıktık olabilir" dedi ve olay kapandi.

bizde birşey demedik ki zaten kardeşim niye moda anlayişimiza zarar vermeye çalişiyorsun.
--spoiler--
bunu niyemi anlattim?
bende bilmiyorum ama hikaye anlatma kabiliyetim üzerinde müspet bir rol oynar ümidiyle olabilr.
batıl inanca göre işlerin ters gitmesine sebep olacak hadise.