bugün

Yaklaşık 1 ay önce işverenim tarafından başvurulan ve hâlâ sonuçlanmamış olan ödenektir.
Bu durumdan muzdarip olan var mı?

Edit:08.05.2020 tarihinde onaylandı sanırım bir sonraki ay ödeme alabileceğim.
işsizlik ödeneğinden yiyormuş.

Yani yarın öbür gün işten çıkarılırsanız, işsizlik maaşınızı eksik alacaksınız.
Diyelim ki, 3 ay kısa çalışma ödeneği aldınız, 3 ay eksik işsizlik maaşı alacaksınız.

Kimse kimseye karşılıksız iyilik yapmaz.
lütuf gibi duyuruyorlar bir de...

Edit: ay değil, tl bazında yiyormuş.
Hak kaybını buna göre hesaplamak lazım bu durumda. Teşekkürler açıklama için.
işkur'a Kendi iban numaranızı kayıt ediyorsunuz. Onun haricinde muhasebeciniz de iban numaranızı kuruma bildirsiyse hesabınıza yatıyor. Sistemde Kayıtlı iban numaranız yoksa adınıza ptt'ye yatıyor. E-devlet üzerinden ödeme planını kontrol edebiliyorsunuz. işkur yazıp Aratınca ilk sırada kçö çıkıyor.

Ben ilk taksidi aldım.
işçinin; işveren ve işkur arasında sıkışıp kaldığı uygulama..

işveren der başvurunuzu yaptık, işkur der prim gün sayısı yeterliliği..

işçi iki arada bir ona gider bir buna.

kimseye derdini anlatamaz, çözüm bulamaz.

üç kuruş para alicam diye sefil olur.

issizligine mi yansın, ödenek alamadığında mi ağlasın?!
Ben ilk taksidini aldım. Allah alamayan ve ihtiyacı olan herkese şu mübarek günde yardım etsin.
Gerçekleşme tarihi 6 mayıs diyor ve 7 mayıs olmasına rağmen hesapta para yoksa o gerçekleşmemiş demektir sevgili yetkililer.

Edit. La salaklar para yatmamış bunun nesini eksiledin?
Bazı firmalar buna başvurup personel maaşının kalan kısmını “prim” adı altında yansıtıyor. Böylece vergi dilimi tantanasına da brütte üst limite de takılınmıyor.
hala yatmayandır 3 kere alo 170 i aradım ilk konuştuğum kişi ay içinde yatar dedi.2.kişi haziranda birlikte yatar dedi.3.kişi ay içinde de yatabilir haziranda da olabilir dedi var mı aslını astarını bilen yeşillendirsin.
görsel
yazarların yaş ortalaması 20'nin altında ve genel itibariyle avare insanlar olduğundan, cevap alamayacağın ve ilgi çekmeyecek başlıktır.
insanı e devlet ile sürekli münasebete sokan ödenek. nisan 1 itibariyle olacak şekilde işyerim tarafından başvuru yapıldı. dün itibariyle işkur sisteminde 5 mayıs ödeme tarihi 11 mayıs da gerçekleşme tarihi olarak görünmekte. henüz iban a gelen giden yok. kirpinin zerafeti'nin başına gelen gibi olursa yarın hesaba geçer diye umuyorum.

sistem işvereni rahatlatan, çalışanın maaşının bir miktar düşmesine neden olan, çalışanın işsizlik maaşı hakkından düşen bir sistem. yani 3 ay kısa çalışma ödeneği alırsanız ve diyelim ki normal hayata döndüğünüzde işsiz kalırsanız; öncesinden 10 ay işsizlik maaşı alma hakkınız vardıysa artık 7 aylık hakkınız kaldı; hayırlısı olsun. ha bir de gerçekten "kısa" çalışmanız söz konusu. mesai saatimiz 78 saatle kısıtlandı. bu çalışma saati ile ilgili kısmı da işveren kendi payına düşen maaş olarak ödedi.

hiç yoktan iyidir.

edit : şöyle de eğlenceli bir yorumu var kısa çalışma ödeneğinin.

https://www.youtube.com/watch?v=oZwsGinUKSg

edit 2: işsizlik maaşı hakkınızdan ay olarak değil, tl bazında düştüğünü önceki entry lerden gördüm.
teşekkürler bilgi için.
harbiden kısa ödenek. işçileri 1 ay idare edebildi devlet sonra avm ler açıldı yallah çalışmaya dediler.
Bir işveren olarak biran önce işten çıkarmaların aktif olmasını istiyorum. Devlet işsizlik maaşı verecekse, bizi alet etmesin.
kısa çalışma ödeneği denilen ücreti devlet ödemiyor. senin, benim şimdiye dek fona yatırdığımız işsizlik maaşı bu.

yani şu an bu parayı alanlar allah göstermesin 5 ay içinde işsiz kalırsa, işsizlik maaşını alamayacak demektir bu.
1 ay daha uzatilma karari verildi.
Patronlara 1 ay daha kıyak yani.
Gayri resmi işsizler ordusu 1 ay daha bekleyecek bu gidişle.
3 ay boyunca aldık almasına da şimdi patron bizi işten atarsa, işsizlik maaşı alamayacak mıyım ben ? yargıtay'a giderim...bana soran olmadı ki kısa çalışma ödeneği başvurusu yapılırken...biz evden de it gibi çalışmaya devam ettik...adaletini s*****ğim ülkesi...
Yine iyi millet kçö almış. 4 aydır yüksek lisans kyk kredisi ile idare ediyorum.
Mart maaşını aldım ücretsiz izine çıkardılar, çıkış o çıkış, daha haber yok.
Patronlar var, işyeri normal çalışmaya devam ettiği halde işçileri kısa çalışma ödeneği olarak gösteren. Olan işçiye oluyor, üç gün sonra işsiz kalsa işsizlik maaşının tecavüze uğradığını görecek zavallım.
Cirosu düşmeyen, işleri artan şirketlerin bile fırsatçılık yapıp yararlandığı ödenek. nasıl denetlenmez hayret ediyorum.
Şunu Unutmayın;

"Toplum ihtiyaçları sınırsız, devlet imkanları sınırlıdır..." .

Bilimsel, akademik, ekopolitik ve sosyoekonomik olanı için;

(bkz: insan ihtiyaçları sınırsız kaynaklar sınırlıdır)
biliyorsunuz bir süredir işten çıkarmalar yasaklanmış durumda ve bu doğrultuda işsizlik sigortası fonunda biriken paralar kısa çalışma ödeneği olarak çalışanlara verilmekte.

31 mart 2021 itibariyle kısa çalışma ödeneği sona eriyor, sonrasında toplu ücretsiz izinler ve toplu işten çıkarmalar konuşuluyor.

https://www.sozcu.com.tr/...-issiz-kalabilir-6344840/
bugün itibariyle nisan, mayis ve haziran icin tekrardan uzatilma karari alinmis. vakalarin 60 bine varmasini neden beklediler bu karari almak icin anlamak imkansiz.

https://tr.sputniknews.co...masina-devam-etme-karari/