bugün

bazı değil hemen hemen her ilimizde bulunan pis heriflerdir.
Bunun yapılması suçtur. Muhtemelen bunun farkında da değildir, plakasını alıp şikayet ederseniz muhtemelen de sövecek olan taksicidir.
böyle bişey yaptığı anda polisi arayıp ihbar etme hakkına sahipsiniz, bizzat kendim de yapmışımdır çok da güzel olmuştur.
ekmek yemenin kisa mesafede baslayacagini bilmeyen taksicidir. nankorluk zincirlerini kiramamistir henuz. kosele suratli olmasi da cabasi.
istanbulda hele de yagmur yagıyorsa taksiden indirecek kadar da küstah oluyorlar efenim.
Benden bolca kufur yiyen taksicilerdir.
eskiden çok denk gelirdi onlardan, yakın zamanda bana denk gelmedi...

ama karlı, yağmurlu havalarda hiç şansınız yok... illa uzun mesafe...
kendileri taksici oldukları için sadece içten küfür edilebilecek durumdur.

(bkz: yusuf)
Uzun mesafelerde binilmeyerek intikam almak elimizde.
meslek kaşarıdır, ibine herif.

bu ibneye napcanız biliyonuz mu? en az 20 kmlik adres tarifi yapıp 3. km de cüzdan yanıma değilmiş yia diyip ineceksiniz. görsün pezevenk.
sanki yolcuyu sırtında taşıyacak olan taksicidir.
ulan bas gaza gidelim işte!
neyin hesabını yapıyosun.
zaten bekliyorsun.
"biri gelse de 60 liralık bir yere gitse..." diye mi düşünüyosun!?
5 lira 5 liradır aga kalk gidelim. üşengeç herif!
tok satıcıdır tabiri caizse. müşteri olmadığında da kırılırlar açlıktan. gebersin pezevenkler. hepsine değil lafım ama şu "canın isterse" diyen pezevenkler deli ediyor arkadaş.
bu da para mı be diyen dilenci geldi aklima. ne alakaysa. bir benzetme anlasilmasin. cagrisimdi sadece.
havalanı taksicileridir.
esenler otogarında bana atar yapan taksicidir. evim hemen otogarın yukarısında ama yüküm ağır. bindim dedim "altıntepsi mahallesi" demez olaydım sanki anasına küfrettik. "ayıp kardeşim sıramı yedin" den tut "şurası yürüseydin ya sıram gitti ühü ühü" diye ağlamalara, sızlanmalara kadar. inerken "kusura bakma abi, evi senin için hemen tuzla'ya taşıyorum" diyerek vurdum kapıyı indim. sonra o da levyeyi kaptı. yok lan bu başka hikayeydi.
haklı bi yerde. sırasını verecek 5 lira için e yazık adama bütün gece saatlerce bekliyo.
müşteri seçicisidir. böyle giderse aç kalır aç.
340 km hız yapabilen bir araca sahip ve kısa mesafelerde otomobilinin titrediğini düşünen taksicidir. maksat ipe un sermek değil mi? mazeretten bol ne var?
kısa mesafe gitmemesiylen başlayan, yağmurda müşteri alamamasıylan devam eden, hiç müşteri alamamasıylan sonuçlanan taksici artistliğidir.
istanbulludur.
ankara'da asla böyle bir kırolukla karşılaşmazsınız.
istanbulludur.
ankara'da yoktu böyle mallar.
bir de istanbulluların hepsi paso "buraları bilmiyorum" palavrası sıkıp dolandırmaya yelteniyor.
(bkz: yavşak)
Haklı bir yerde, bencil olmamak gerek taksici biz olsaydık yürüyerek git amına kodugum derdik.
polisi arayarak anında ceza kestireceğiniz taksicidir. ceza yemez falan demeyin bildirdiğiniz takdirde trafik polislerine anons geçilir. sizin yapmanız gereken gittiği istikameti ve plakasını polise bildirmek.

berberde kulak misafiri oldum bundan korkuyorlar baya. taksici ah vah edip duruyordu. bi yolcuyu inönü stadının önünde almamış. taksim yönüne çıkarken plaza otelin önünde trafik ekibi durdurup yazmış arkadaşın fişini. dönüp ohh olsun dedim. tartıştık falan ama içimin yağları.

siz haklarınızı bilin gerisi geliyor.
Bu bir yasaktır şikayet ederseniz o şoföre ceza kesilir fakat su sekilde düşünelim bir durakta 20 taksi var ve sıra gelmesi iÇin belki 1 saat bekliyorlar sıra geliyor 8 tl tutuyor yol adama ne diyelim kardeş. Bize haklıyız o da bu isin tek sebebi enflasyon.
güncel Önemli Başlıklar