bugün

Azarlanma şekliniz ; "yapma oğlum okumuş adamsın" şeklindedir...
3 gün askerlik yapanların, 5 gün konuştuğu askerlik dönemleri.
(bkz: acısa da öldürmez)
351 kd. olarak katıldığım askerlik müessesesiniz bir çeşididir.
333. dönem 2 takdir, 1 disiplin ödülü alarak tamamladığım ızdırap.
çatalca ikmal merkez komutanlığı 7 kısa dönem askerin olmasından mütevellit bütün mühim görevleri bizlere verdiler.
verilen görevler;

takım kıdemlisi,
kantin,
karşılama mangası,
eğitim çavuşluğu,
nöbet,
devriye,

-komutanım uyku?
+ al sana uyku. (malum el hareketi)

başarılı biri olduğuma lanet ettiren bir dönem. keşke o çocuk gibi salağa yatıp sadece nöbet tutsaydım.
izinsiz 168 gün süren askerliktir. bir çok kişinin yaptığı 12 ay askerliğe bedeldir bir bakıma. askerlik olarak zaten öyle elde silah cepheden cepheye koşulan bir askerlik yapıldığı söylenemez. kısa dönem askere gidenlerin genelde bilgi birikimlerinden son raddesine kadar faydalanır. mesela tarafım sadece excel biliyorum diye 20 saat uyanık kaldığımı asla unutamam. komutanlarınız genelde arada kaldıkları konularda sizi kullanacaklar buna hazırlıklı olun. karşınıza alıp da sizinle konuşabilmeyi umacaklar ve karşılığında da sizden kusursuz, bütün kurallara uyduğunuz bir askerlik bekleyecekler. ve işin enteresan tarafı sizi diğerlerinden farklı bir kefeye koyacaklar. bunun kıskançlıklarına ve laf yemelerine hazırlıklı olunuz.

hayırlı tezkereler.
Kısa dönemler daha uysal olduklarından birçok iş bu askerlere kitlenmektedir.merak etmeyin en fazla 6 ay öperler.
Uzun dönem yapana allah sabır versin fakat, kısa dönem son dakkaya kadar çalışır uzunlar son üç ay yatarken.

Askerliği sivil kurye olarak yaptım, aman ne kadar rahat dimi. Değil işte. Aynı zamanda cezaevi nöbeti, hafta sonları gece devriyesi, kaza mülteci vs durumlarda göreve gitme, yazıcılık, tercümanlık, çarşısı kitlenene don atlet alma gibi her konuya dahil edildim. Üstüne son 3 gün, otobüse binmeme saatler kala, yerime gelen kuryeye gerekli yerleri gezdirdim.

Dolu dolu yaşamaktır kısa dönem olmak.
Sik kadar aklı olmayan sivilde görsen siklemeyeceğin uzun dönemler ile aynı koğuşu paylaşmaktır. Askerlik iyidir, şu çoluk çocuk da olmasa.
Başa bela bir askerlik türüdür. Komutanı "zaten 6 ayda o kadar ne öğrenebilir ki" diye üstüne gitmez, kendisi üniversiteden mezundur bi dünya iş güç arasında bide askerlikle uğraşır, kışlada bedavadan yer içer devlete yük olur, sevgilisi yarinin yolunu gözler, ailesi yıllarca okuttukları çocuklarının para kazanmasını beklerken bi 6 ay daha yük olur.
Peki ya çözüm ne midir? Bence 3-5 bin lira gibi cüzi bir fiyatla 1 aylık temel askerlik eğitimi iyi bir seçenek olabilir.
333. dönem istanbul da yapılmış olan görev. 5,5 ayda 20 aylık görev kitlediler yine de aslanlar gibi yaptık geldik gardaş. üstüne de 2 takdir bir adette disiplin ödülü aldık.
Uzuna göre kısadır lakin sanıldığı kadar kısa değildir.
Gidip geleli çok oldu, ama hala ne sikim yemeye benim altı ayımı aldılar hala anlamadım. Lüzumsuz arkadaş. Ha uzun dönem adam yapsın, zaten sivilde ne halt edecek.
Poşet olarak adlandırılan askerliktir. Anlamsız ama gerekli olan 5.5 aylık kısa ama uzun bir süreçtir.
en iyi görünen uzun dönemin bile içten içe size uyuz olmasına sebep olacak askerlik.
Askerde olmayanlara göre kısadır. doğuda güzeldir, iyi kötü maaşın da yatar. Benim zamanimda 300 lira idi. Uçak parani da veriyorlar git gel. Batıda fena nöbet kitlerler imiş. Biz öyle duyduk. Batıda çavuş bile tutanak tutarmış. Adam kendini general sanıyorsa demek. Allah yardımcınız olsun. Tanrı sizi egosu yüksek komutanlardan korusun.
Çok saçma bir uygulama.

Evet okuduysan benim için mi okudun sanki, tek amacın iyi bir iş sahibi olup paranın dibine vurmak, yalan mı.? Evet kimse yalandan yere vatansever ayağına yatmasın, anasının vajinasından çıkan ter erkek te ce vatandaşı aynı şartlarda askerlik yapmalı.

Not. Bedelli promosyonlar eqlesin.
Herhalde 373.Kısa dönem son tertip olacak. Olması gereken uygulamaya en sonunda geçilecek. Tek tip askerlik olması gereken uygulamadır.
üniversite eğitimi almış meslek sahibi insanların, henüz vasıfsız işçi muamelesi görmediği dönemlerde yapılan askerlik türü.
güncel Önemli Başlıklar