bugün

"TBMM 0002" idi sanırım. Gölbaşı'na yaklaşıyoruz(aksaraydan geliyoruz). Yol inişli çıkışlı. Yolu çıkan adam doğal olarak inişini göremez. Biz çıktık rampayı inişe geçtik. Önümüzde bir tır vardı, onun da önü boş, sollayalım dedik. Demez olaydık be! Rampayı çıkarken inişini görmeyen "tbmm 0002 plakalı siyah audi a6" dibimizden rahat 230-240'la "vınn" diye geçti. ne kadar ileri sürüş sertifikasına sahip olsa da yaptığı cahilce hareketin bedelini her iki tarafa da ağır ödetecekti. Cenazeden dönerken cenaze olacaktık. Gerçi kaza olsa, suçlu olduğu halde suç bize kalacaktı. Bizim paramızla aldığı aracın yakıtını yine bizim paramızla alıyor ve terör estiriyor..

Konvoy olsa neyse de tek başına geçtiği için araçta herhangi bir bakan olduğunu düşünmüyorum ve eskortlukta yapılan hızdan da yüksek hız yaptığı için kendisini kınıyor ve evine ekmeğini hak ederek götürmesini diliyorum..
yılmaz özdil in trafik kelimesinden ne manalar çıkarabileceğini düşünüyor aklıma geldikçe ürperiyorum.
bir ülkede, ilçe müftüsü, ilçe milli eğitim müdürü, ilçe baytarı nın bile makam arabası vede şöförü varsa kırmızı plak isteyen mebusu normal karşılarım.
arka koltuğa oturup, bir eliylede kapı askısına tutununca şahtı şahbaz oluyorlar.
yılmaz özdil'in hürriyet gazetesinde 25 ağustos 2009 tarihinde kaleme aldığı konudur.

http://www.hurriyet.com.t...sp?yazarid=249&gid=61

not :
--spoiler--
Hatta, o "TBMM" yazılı kırmızı plaka bunları destekleyenlerin götüne takılmalı ki ...
--spoiler--

diyerek an itibari ile yarılmama sebep olmuştur.
mülki idari amirliği ve daha üst seviyede yönetim görevi üstlenen, bulunduğu mevkiye araç tahsisi yapılmış yöneticilerin araçlarında bulunan plaka rengi.

(bkz: mavi plaka)
(bkz: yeşil plaka)
(bkz: siyah plaka)
(bkz: sarı plaka)
devlet'te üst düzey, çok önemli kişilere verilen plaka.