bugün

bi parça anlatmak gerekirse:

Kırmızı başlıklı kız, her zamanki rutin kurye hizmetini ifa edebilmek için, annesinin bin bir güçlükle hazırladığı pasta ve börekleri yanına alarak ninesine doğru yola koyulmak üzeredir;
Kız- anne ya umarım geçen seferki gibi nevaleyi yakmamışsındır , dünya kadar yol yürüyecez , gidince bir de nineden zopa yemiyek valla.
Anne - yok yavrum bu sefer çok dikkatli davrandım. , köşedeki pastaneden aldım .
Aman yavrum giderken çok dikkat et ormanın içerisinden geçme , mümkünse Çevre Yolunu kullan hemi bitanem
Kız- Çevre Yolu mu? anne sen iyimisim ( ulan bu karıda iyice manyadı ,ikibin seferdir şu masalda anne rolünü canlandırıyor replikleri bir türlü ezberleyemedi, hala kendini Konyalı Mahir dizisinde Mahirin annesi zannediyor.) sen hiç tasalanma benim tatlı anneciğim ben başımın çaresine bakarım. O dediğin yerden geçerim hadi bay.
Bu sırada ormanın derinliklerindeki kötü kalpli kurt, derin düşüncelere dalmış kırmızı başlıklı kızın gelmesini beklemektedir.
Kurt- (ulan bıktım bu işten valla; sigorta yok , fazla mesai ücreti yok ,her sabah taa Hadımköy den kalkıp buraya geliyoz yol ücreti ödenmiyor , şimdi işi bıraksam sap gibi açıkta kalırım, kim benim gibi kötü kalpli bir kurda iş verir ki , neyse şu kırmızı başlıklı sıpayı beklerken bir taraftan da şu eleman ilanlarına bakayım, belki bi iş denkler kurtuluruz bu hayattan.)
Kırmızı başlıklı kız annesini sözünü dinlemeyip ormanın derinliklerine dalar ve ninesi için çiçek toplamaya koyulur tabi bu arada bir çift kötü niyetli gözün kendisini takip ettiğinden habersizdir. Kurt sessizce kıza arkadan yaklaşır , Kırmızı başlıklı kız arkasını dönüp de o koca hayvanı görünce korkudan dona kalır.
Kurt- nereye gidiyorsun yavrum benden korkma! sen o kırmızı başlıklı küçük kız değil misin(ulan bu karı da 35 yaşına geldi hala değiştirmediler , 130 kilo gelen karıdan kırmızı başlıklı kız mı olur mına koim.. , şeytan diyo kopar şunun bi bacağını yarım kalsın prodüksiyon.) ee yolculuk ne tarafa yavrum.
Kız- nineme gidiyorum kötü kalpli kurt kardeş( kim uyduruyor bu saçmalıkları , eşşek kadar kurda söylenecek laf mı bu) ninem derenin kıyısındaki küçük kulübe de oturuyor.
Kurt - hadi güle güle git yavrum yalnız dikkat et kestaneyi çizdirme hemi.(bu karıyı yemeye kalksam 2 ayda sindiremem şerefsizim, şimdi acele tarafından gidip bu kızın ninesini yemek lazım , iyide bu kızın ninesi kaç numaralı kulübede oturuyor du unuttuk iyimi, ulan şimdi yanlış birini yersek yevmiyeden de oluruz maazallah)
Kırmızı başlıklı kız ninesinin evine ulaşır ancak kurt ondan önce davranıp ninesinin yatağına yatmıştır bile(ninesi o sırada Rozalindayı seyretmek için komşuya gittiği için evde yoktur.) kız kapıyı açık görünce çok şaşırır , içeri girip de ninesinin yatağına yaklaştığında şaşkınlığı hayrete dönüşmüştür.
Kız- ninecim sen ne kadar zayıflamışsın , eskiden duba gibi şişman bir ihtiyardın, şimdi tığ gibi bir vücudun var , çok tatlı olmuşsun
Kurt-teşekkürler yavrum sende çok tatlısın
Kız- ninecim dişlerinde değişmiş, nerede o eski takma dişler baksana şu dişlere ne kadar sağlıklı ve keskin görünüyor.
kurt- çok sağol evladım
Kız- konuşmanda düzelmiş eskiden 2 kelimeyi bir araya getiremeyen şuursuzun ihtiyarın biriydin , şimdi baksana spiker gibi konuşuyorsun valla.
işte o anda ekonomik krizin ve bu anlamsız repliklerin bunalttığı kurt dayanamayıp isyan eder.
kurt- yeter be yeter be! bilmem kaç bin seferdir bana nine deyip duruyorsun salak karı, ben kurdum ve seni yemek için ninenin yatağına yattım hala öğrenemedin mi?
Kız- tamam ya , amma da kapris yaptın , bizde eşşek değiliz herhalde, biliyoz sen kurtsun , ne yapayım masal böyle.
Kurt - başlarım ulan masalınıza bıktım artık üç kuruş paraya bu salak masalda oynamaktan , bende Kadir inanır gibi karı kızı bol filmlerde oynamak istiyorum , çıtırları motive etmek benimde hakkım, bırakıyorum ulan bu işi yeter be !

Bu olaydan sonra Kırmızı başlıklı kız masalı artık tarih olmuş ve bir daha oynanmamıştır.

Kırmızı başlıklı kız; Aladdin adında sihirli lambası olan bir adamla evlenip Bodruma yerleşmiştir. 2 adet kırmızı başlıklı kızı , bir de yeşil başlı göbel ördeği olmuştur.

Kurt; kendisinde olan potansiyeli farkedip (koca bir kafa , kocaman kulaklar) yerel bir kanalda ana haber bülteni sunmaya başlamıştır.

Nine ; Rozalindanın 6435. Bölümünü seyrederken Hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Kırmızı başlıklı kızın annesi; masalın bittiğinden habersiz 3 yıl boyunca kırmızı başlıklı kızın eve dönmesini beklemiş, gelmeyince de kendi eliyle yaptığı pasta ve börekleri yemek suretiyle intihar etmiştir.

Onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine, gökten 3 elma düşmüş hepsini ben yedim
Hadi dağılın artık, masal bitti..... *
aslında kadınların erotizminin masumiyetinin canlandırıldığı bir karakter.
(bkz: kirmizi donlu kiz)
bir aralar best fm'de program yapan süper kiz. zira radyo dinleyen arkadaslarimi inandiramamistim biskrem reklaminda kirmizi mini'yi kullanan kiz olduguna kirmizi baslikli kizin.
(bkz: nukleer baslikli kiz)
anlat istanbul filmindeki öykülerden birine esin kaynağı olmuş masal.
erich fromm 'un masal inceleme methoduna göre bu masala baktığımızda görünenin altında aslında farklı şeyler olduğu görülür. fromm 'un freud 'a dayandırdığı bu methoda göre anlatılmak istenenle anlatılan aslında farklıdır.
kırmızı başlıklı kız hikâyesinde, anne kızına büyükannesinin evinin yolu dışında kalan farklı yollara sapmamasını öğütler. bu, yeni yetişen bir genç kıza toplumun bakışını yansıtmada önemli bir husustur. burada anne, aslında toplumun bakışaçısıdır ve kızından toplumun doğru saydığı yoldan çıkmamasını ister.
kırmızı başlıklı kız yolda yürürken çiçekler görür, ancak büyükannesine hemen ulaşması gerektiği için bu çiçekleri toplamakla yoluna devem etmek arasında kalır. burada çiçek hayatın güzel ama zararlı yönlerini sembolize etmektedir. ahlakî öğeler karışında her zaman cezbedici güzellikler durur.
masaldaki kurt, genç kızları yoldan çıkarmaya çalışan 'yamyam' erkek konumundadır. kurdu vuran avcı ile toplumda genç kızları otoritesi altında tutan baba motifi birleştirilebilir.
masalın sonunda kurdun karnına konulan taşlar ise erkeklerin doğurgan olmayışını (kısırlığı) sembolize etmektedir.
kırmızı başlıklı kız 'ın başlığının renginin kırmızı olmasının sebebini fromm yine bilinçaltında kalan cinsellikle bağdaştırır. kırmızı hem aşkın, tutkunun rengidir hem de kadınlardaki regli çağrıştırır.
asıl adı rot käpchen dir
(bkz: kırmızı başlıklı kurt)
ingilizcesi little red riding hood.
(bkz: kırmızı başlıklı bkz)
ülkemizde 100 temel eserde meb'in yavaş yavaş başlığını yeşile döndüren hıkaye kahramanı.
masalın bize anlatılmayan kısmı için (bkz: hoodwinked)
Masalı dinleyen erkeklerin hep kurt rolüne talip olması
düşünmeye şayandır.
büyükannesini kurtlara atan en saf masal kahramanı.
(bkz: for english press 9) *

(bkz: little red riding hood)
kültür inceleme dersinde öğrendiğimiz üzere aslında kırmızı başlıklı kız yetişkinlere yazılmış olup orjinalinde bir fahişeymiş. bu tür masallar çocuklara göreleştirilmişler. sadece bu değil diğer bilinen pek çok masalda da sınırsız şiddet,cinsellik,cinayet vs. varmış. hikayelerin orjinallerini bulmak lazım. bu durumda kırmızı başlıklı kızı, kırmızı jartiyerli kız diye değiştirmek pek de tuhaf kaçmaz sanırım *
(bkz: kırmızı türbanlı kız)
selebiriti adayı. ben potansiyel gördüm şahsen.
tanıdığıma çok sevindiğim büyüğüm. Sıcakkanlı sevilesi insan.
fırtına gib zirveye giren organizator kisilik.
fazla muhabbet edemediğim zirveye başladıktan sonra gelen bitmeden önce giden organizatör.*
(bkz: erkekmiş lan bu)**
kaçak kelebeğin moralini bozan adam.
olm bunun ne kırmızı başlığı var, ne kız, ne bişi, bişi işte.. biz eksikleri ile kabullenmeyi beklerken bir fazlasıyla çıkıp geldi önümüze, bu kadar olur! diyeceğim bir de sankim misafir gibi bir görünüp kayboldu, hani bekledim belki dedikodu ederiz diye ama nerde.. bildiğin erkekmiş lan sözlük benden duymayın da ..
yeni zirveler yapmasını istediğimiz kişi. ay başına doğru nevizade gibi güzel bir yerde olmasının daha iyi olacağını ve daha çok eğlenileceğini hatırlatmak isterim. * * *
güncel Önemli Başlıklar