bugün

Türk otomotiv sektöründeki kapasite fazlası atıl yatırımları Türk ekonomisine kazandırmak, hafif ticari araç pazarındaki büyüme potansiyelini değerlendirmek, yeni bir pazarlama ve dağıtım modeli ile bağımsız yedek parça sektöründeki dağınık yapıyı organize etmek ve uluslararası ticaret alanında faaliyet göstermek amacıyla kurulan şirket kısa bir sürede bu sektörlerdeki gücünü ve başarısını kanıtladı.

En önemli yönetim ilkesi olan insana saygı ve profesyonellik anlayışını yönetim kademelerinde yer verdiği genç ekiple uygulayan Kıraça Holding, faaliyet alanlarına denizcilik (hem üretim hem de satış ve servis), tasarım-mühendislik ve enerji alanlarını da eklemiştir.

Grubun bağlı ortaklıkları ve iştiraklerinin bazıları aşağıdaki gibidir:

Karland Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
Karsan Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
Kırpart Otomotiv Parçaları San. ve Tic. A.Ş.
Hexagon Mühendislik ve Tasarım A.Ş.
Sirena Marine Denizcilik San. ve Tic. A.Ş.
Bunların yanısıra, Kıraça Holding kurucularından inan Kıraç’ın eşi Suna Kıraç ile birlikte kurmuş oldukları Suna ve inan Kıraç Vakfı, eğitim, kültür, sanat ve sağlık alanlarında yapmış olduğu faaliyetler ile Kıraça Holding’in sanayi ve ticaretteki başarılarına ışık tutmaktadır. Vakfın bünyesinde, Pera Müzesi ve istanbul Araştırmaları Enstitüsü yer almaktadır.

En önemli yönetim ilkesi olan insana saygı ve profesyonellik anlayışını yönetim kademelerinde yer verdiği genç ekiple uygulayan Kıraça Şirketler Topluluğu, tecrübe ve dinamizmi uyum içinde birleştirerek başarıya ulaşan ender şirketlerden biri olmuştur.

eee.kiracaholding.com.tr