bugün

yapılan işlerden duyulan memnuniyetsizliği dile getirmek, hoşnutsuzluğu ifade etmek.
(bkz: esefle kinamak)
"abi ben de göt korkusu var, bulaşmayalım şahit yazarlar, uzaktan bakalım" korkusunun kelimelere dökülmüş hali. şu anda tüm dünyanın yaptığı şey. kınamak. en nefret ettiğim kelime. bir bok yapmıyorsanız kırın kıçınızı oturun, ezik ezik kınıyoruz sizi hınnnk demeyin.
Kendi değer yargılarıyla örtüşmeyen ve saygı duyulacak bir taraf bulundurmayan şeylere karşı gösterilen ifade.
6 (altı). bu sayı kaça katlandı bugünkü haberle birlikte? daha geçen gün 30 ağustos zafer bayramı kutlamalarında çakı gibi çıkmıştı teğmenlerimiz. tıpkı onların aileleri gibi biz de gururlanmıştık. onlar harbiye marşını söylerlerken bizim tüylerimiz de tıpkı ordaki kutlamalara katılan halkımız gibi diken diken olmuştu. aynı gün şehit haberleri almadık mı? "2" tane fidan şırnak'ta boynunu bükmemiş miydi? hatta şehitlerimizden birisinin 78 günü kalmıştı terhisine. 31 ağustos'ta "4" tane askerimiz daha şehit olmuş ve 4 tanesi de yaralanmıştı bingöl'de. 1 eylül'de giresun'da "1" tane daha şehit olmamış mıydı? peki 2 eylül'de bingöl'de iftarda iken askerlerimiz "2" tane şehit olmamış mıydı? 3 eylül'de "3" tane şehidimiz olmuştu bingöl'de. 5 eylül'de "3" askerimiz hakkari ve şırnak'ta şehit olmuştu. 6 eylül'de ise "1" askerimiz şehit olmamış mıydı? ve bugün. "6" tane daha şehidimiz oldu. "22" tane şehidimiz oldu 30 ağustos'tan bu yana. peki şimdiye kadar pkk ile yapılan operasyonlarda kaç tane şehidimiz oldu? 22 yılda "6 bin 404"!.. bu kahpelerin nerede olduklarını askerlerimiz pek tabi biliyorlardır. yönetenlerimize de iletiyorlardır. peki "kınama" ne demektir?.. bu kadar mı bizim gücümüz? neden korkuyoruz artık? 7.000 tane şehit verirken korkmadık da şimdi mi korkuyoruz? kınamak... fransa sözde ermeni soykırımını kabul ettikten sonra da kınamıştık. diğer ülkeler tanıdığında da. kınamak ne demektir? hoşnut olmamak. hoşnut olmayanlar harekete geçerler. uyumazlar. "yan gelip yatmayanlar" hadi. *.
* *
ingilizce'de condemn olan şey.
ayıplamak anlamındadır.
bir de emo versiyonu vardır ki dillere destandır.

(bkz: ayyhh bensiz mi qitthniz 0r@ya!! kın kın kın!!) *
son zamanlarda sıkça duyduğumuz ve duymaya devam edeceğimiz söz. yapacak bişe olmadığında söylenir genelde.
bir geçiştirme eylemi.
kızdık ama çok üstünde dur(a)mıyoruz demektir.
genelde bir halta yaramaz. çoğunlukla laf olsun diye söyler bizim siyasetçilerimiz. ama bazen kınamak bile duruş olur. bir tepkidir.
tırt bir olaydır. kınamanın hiç bir yaptırımı olmadığından gereksizdir.
artık anlamını kaybetmiş eylemdir.

o kişiyi kınıyorum. ne olacak la kınasan. atı alan üsküdarı geçmiş. kınamakla kalma. git gerekeni yap.
türkiye'nin gizli silahı.
siyasetçilerimizin(!) ustaca yaptığı lanetleme türüdür.
laf olsun torba dolsun tarzı yapılan eylem.
kınıyoruz efenim ama neyi niçin bilen yok.
türkiye cumhuriyeti dış politikasının vazgeçilmezlerindendir.
türkiye siyasetinin yapı taşını oluşturan terimdir.
insanın hayatı boyunca yapacağı en yanlış şeylerden biridir. Kimisi evlenip boşanan kişileri kınar, kimisi başkasının tembel çocuğunu kınar, kimisi de başka başka şeyleri. Benim hayatım boyunca gördüğüm şey şu ki neyi kınarsanız, kimi kınarsanız 3 yıl 5 yıl 10 yıl sonra o kınadığınız şey dönüyor dolaşıyor ve sizin başınıza geliyor. Bu yüzden kimseyi kinamayın yarın bir gün sizin de başınıza gelebilir.
tavsiyem asla gerçekleştirilmemesi gereken eylem. bir şeyi kınarsan başına gelmeden bu dünyadan göçmezsin. bir bildiğim var da söylüyorum. sakın yapmayın.
en nefret ettiğim kelimedir efem.
ne zaman bu kelimeyi duysam mutlaka ölen masum insanlar vardır. sanırsın ülkedeki yönetimin hepsi kınama bakanıdır ama sağlam karakterlidirler istifa etmezler hep oradadırlar , sadece kınarlar çözüm yoktur.

artık kınamak kelimesini kullananları kınıyorum sözlük.
Dağlara taşlara aman diyim sakın yapmayin. Başıniza aynen geliyor. Boyle bildigin...
Bu olaylar karşısında yaptığını onaylamiyorum demektir.
Eğer yetkili isen; ben elimdeki yetkileri kullanmayacagim ve bu işe karışmak istemiyorum biraz da korkuyorum birkaç laf edeyim konu kapansin diye yapılan eylemdir.
(bkz: bugünde birilerini kınadık çok şükür)

hükümetin hobisidir.
iyi ki böyle bir şey var. devlet erkanları ne zaman bu eylemi gerçekleştirse böyle bir ferahlama gelir ülkeye. her şey daha da güzelleşir. bir de bunun kardeşi vardır ki o daha serttir. ülkeyi tamamen 50 yıl ileri götürür.

(bkz: lanetlemek)
"Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse, bilsin ki Allah yakında öyle bir toplum getirir ki, Allah onları sever, onlar da Allah'ı severler; müminlere karşı yumuşak, kâfirlere karşı da onurlu ve şiddetlidirler; Allah yolunda mücahede eder, hiçbir kınayıcının kınamasından da korkmazlar. Bu, Allah'ın bir lütfudur, onu dilediğine verir. Allah, geniş ihsan sahibidir, her şeyi çok iyi bilendir..
Maide Suresi 54. Ayet.
güncel Önemli Başlıklar