bugün

gibi propagandalar milletin bütünlüğünü bozan kasıtlı yanlış adlandırmalardır ve birkaç düşman aleti mürteci, beyinsizden başka hiçbir millet ferdi üzerinde üzüntüden başka bir tesir yapmamıştır. şeklinde devam edip biten türk milliyetçisi atamızın bize armağan ettiği ilke edinmemiz gereken fikirlerinden sadece biridir..

(bkz: türkiye türklerindir)
boş fikirlerdir.
(bkz: ne mutlu türküm diyene)
ben çerkezim. ama türkiye cumhuriyeti devletinde yaşıyorum. bu devletin vatandaşıyım. bu devletin bütün imkanlarından herkes gibi bende yararlanıyorum. avrupaya gittiğimde kendimi türk'üm diye tanıtıyorum. ne diyecemki luxembourg da yaşan elin fransızına bilmem nesine. türküm ve gurur duyuyorum. bu çerkez olmama mani değil. çerkez olmam da türk'üm dememe mani değil. sohbet esnasında laf açılırsa çerkezim diyorum. senin kürt'üm dediğin gibi yada ben muhacirim dediğin gibi yada ben ermeniyim ben aleviyim dediğin gibi. türkiye cumhuriyeti devletinde yaşıyoruz. doğal olarak bu bizi türk yapar. rahatsızlık duyulması gereken bir durum değildir bence. o sebepten triplere girmeye gerek yok . ben çerkezim ben kürdüm ben aleviyim bilmem neyim diye.