bugün

tv8 haberlerini izlerken görülen olay. diyarbakır, batman, Hakkari'de röportaj yapan muhabire memnun olmadıklarını söylüyorlar. götü açtık daha ne istiyorlar acaba? ülkenin anahtarı mı amk? evet.
Kürde verme bir ister yatmaya da yer ister.
bütün mesele kürtlere hak bahşettiğini sanan insanlardan kaynaklanıyor. lütfediyor sözde bunlar. işte bu davranışı yaparak -kürt sorunu yok- diyenler var. bir kere sen bu şekilde davranarak yani kendini veren el olarak gördüğünde adamları 2. sınıf vatandaş yerine koymuş oluyorsun. senin bir şey verdiğin falan yok. doğuştan gelen haklarına daha yeni yeni sahip oluyor insanlar. zaten doğduğu gün hakkı olması gereken şeyler bunlar. anadilde eğitim gibi...
haklarını isteyene bunu lütuf gibi sundukça. kenarından köşesinden kırptıkça o "lütufları" kimseden beklemeyin birşeylerin beğenilmesini.
ne var ki lan pakette.

(#21464028)
Arkadas o kadar politik adamlarsiniz, ömrünüz memleketin derdini düşünmekle geçiyor, anlı şanlı ideolojileriniz var, bu uğurda tuğla gibi kitapları bitirip, bir oyluk çapınızla memleketi kurtarıyorsunuz hepiniz pek bi bilmişsiniz,
ama yemin olsun benim şu apolitik kafam kadar kafanız çalışmıyor.
Yav adamların derdi bağımsızlık, bu uğurda mücadele ediyorlar, ölüyor öldürüyorlar istediğin kadar demokrasi getir, istediğin kadar ana dilde eğitim getir, dünyada kimsede olmayan özgürlüğü getir kimseyi memnun edemezsin çünki adamların memnun olmak gibi bi derdi yok, nihai hedef bağımsızlık gerisi cambaza bak.
Eger devlet politikalarıyla Kürt sorununun çözüleceğini saniyorsanız, çakayım sahip olduğunuz ideolojiye okumayın arkadas o kitapları falan okumayın, kitaba ayiracaginiz vakitte kral oyuna girin oyun oynayın.
kurtlerin vermeyi ogrenmesi icin yeni bir paket yapilmali vermek kolaymi.