bugün

kürt olmayan birçok kişinin aklından geçenlerdir. açılışı ben yapayım. tarih kitaplarında kayda değer hiçbir hareketinizin olmaması sizde kompleks yaratıyor mu? türkler, sayısı dahi net olarak bilinemeyen zafer sahibi iken ve bu zaferleri zamanı geldiğinde anarken kıskançlık duyuyor musunuz?
eto kurdi?.
ülkenin adı türkiye değil osmanlı olsaydı bu sorunlar bu gün olmazdı.
hepinizin pkklı gören düşünceyi nasıl karşılıyorsunz.bence bu bir faşist düşüncedir.
keyfe hoşe?

pkk ile kürt ayrımını yapmak gerek.
- isteklerinizin sonu var mı?
- böyle üste çıkmayı nereden öğrendiniz?
- size karşı yapılan iyi bir hareketten hiç memnun kaldınız mı?
- yediğiniz çanağa sıçmayı neden bu kadar seviyorsunuz?
- ülker çikolatalı gofret sever misiniz?*
memleketin adı devleti aliye-yi osmaniye olsaydı böyle muşkullerimiz olmazdı. ne zaman cumhurriyet kuruldu işte o zaman halk milletlere ayrıldı, ben kurdum lazım çerkezim dedi.
baş başa kaldığınız zaman, "gün gelecek o devleti kuracağız, o zaman görecekler." diyor musunuz? bence diyorsunuz.
kürtlere sorulacak sorulardır, yazılacak yazılar değil. ama madem başlığın amına koymuşsunuz, devam edeyim;

ben çoğu kürt'ün faşist damgasını yapıştırdığı ırkçının tekiyim. ama bilmezler ki en yakın arkadaşlarımın çoğu kürt. ota boka faşist diyenlere inat, faşistim diyorum. sen yok ne mutlu türküm diyene faşist bir sözdür, atatürk'ün amına koyım tarzı laflar edersen sana karşı ırkçı olmam benim en doğal hakkım bence. vatanı için canını verecek olan kürt de, vatanı için canını verecek olan türk'ten daha üstündür gözümde ki, böyle insanlar etrafımda var.
diyelim topraklarımızda kürdistan kuruldu. Bak topraklarımızda dedim. Senin ve benim topraklarımız. Heh sadede gelelim. Kurulan bu kürdistan'a karşı tutumunuz ne olur? Eğer sempati duyarsanız ülkenize gidip buraları terkeder misiniz? Terketmezseniz yüzümüze nasıl bakacaksınız. Ve daha doğrusu rahat uyuyabilecek misiniz? Hani hem vicdani hem de can güvenlıği açısından.

Birde kurulan kürdistanın taşeron bir devlet olacağından memnun olur musunuz? Ee akp her zaman bu ülkenin başında olmayacak.

Bir başka soru; gelin şöyle güzel milli marşımızla, milli bayrağımızla, türkülerimizle tek yürek, kardeşlik mitingi yapsak gelir misiniz? Yeşillerle sarılarla değil.
Kıpkırmızı al bayrakla? Biz bunu yaparsak asıl bizi ayıranları bozguna uğratırız. Hem tandırda yaparsınız bizde yaparız bir şeyler. Özledim tandırı.
-ulke mi kurmak istiyorsunuz? buyrun kurunuz.

osmanlı devleti zamanında kurdistan vardı, şimdi nerde o topraklar, kurt halkı topraksız yersiz yurtsuz kaldı *.
yolda yürürken biri bana "hey türk!" diye seslense rahatsız olmam, bilakis gurur duyarım. aynı şekilde biri size yolda "hey kürt" diye seslense ne hissedersiniz?
1) sevr antlaşmasında size toprak talep edildiğinde neden biz türklerle kardeşiz bir arada yaşarız dediniz ki? (1)

2) atalarınız kurtuluş savaşında diğerleri gibi öldükten sonra göt gibi ortada bırakılmak nasıl bir duygu?(ben çok kötü hissederdim, tahminim sizde pek iyi hissetmiyorsunuz.) (urfa neden şanlı, antep neden gazi)

3) o kadar yıl o topraklarda yediğinize, içtiğinize, nasıl konuştuğunuza, ne giydiğinize karışılmadıktan sonra bir anda herşeyin silinmek istenmesinde ne hissettiniz ?

4) size ait olan güzel şeylerin bizimmiş gibi gösterilmesinde ne hissettiniz?(selahattin eyyübi türktür söylemi)

5) bi yandan devletin baskısı, bir yandan pkk'nın baskısına nasıl dayanabiliyorsunuz ?(80 darbesi sonrası dönem)

6) gece başınızı yastığa koyduğunuz da ulan keşke türk olsaydım benden olmayan ama bu topraklarda yaşayan herkese istediğim artistliği yapardım ne güzel, diye düşünüyor musunuz ?

7) ders kitaplarında sizi bir iç tehdit olarak gösterilmesine bozuluyor musunuz?

8) son bir soru nasıl dayandınız bu kadar zamandır ?

Kaynak: 1: türkiye'nin ulus devlet sorunu,derindüşünce fikir topluluğu.
sabah akşam eylem yapıyosunuz. peki nerden geliyor bu enerji?
artık her şeyi unutalım mı?
neden terör?
toprak mı istiyosunuz ? cevap evetse cevabı şimdi vereyim. bak http://www.google.com/img...=0CC0Q9QEwAA&dur=1569
neden defolup gitmiyorsunuz?
Kürtlere sorulmak istenen sorulardır .

Bir evde nasıl on kişi yada aşırı kalabalık nasıl oturuyorsunuz , müslüman değil misiniz , günah adabı yok mu sizde herkes her yerde .
neden 10 tane çocuk yapıyorsunuz?
kürtlere sorulmak istenen sorulardır. özelden mesaj atılırsa cevap verebilirim.
daha ziyade kürtçü faşistlere sorulması gereken sorulardır.
mesela, faturalarınızı ödemeye niyetiniz var mı? gibi.
millet mecbur mu senin 9 piçinin 3 kumanın elektrik, su vs faturasını sırtlamaya bu ne yüssüzlüktür sülük müsünüz birader..
bedava elektrik kullanmak nasıl bir şey? bunu türkler bile yapamazken sizde böyle bir ayrıcalık var. neden hala güya "haklarımızı istiyoruz" falan vikliyorsunuz?
müslüman bir kürt ateist bin türkten evladır. saat kaç
yıllardır neden mazlum psikolojisi oynuyorsunuz?
güncel Önemli Başlıklar