bugün

Büyük ihtimal farisilerle karışık.
istanbul Bakırköy'de değil de Hakkari yüksekova'da doğmuş biri olsaydım muhtemelen benim de içlerinde bulunacağım gruptur.

Empati yapıyorum da dünya'ya 5-0 geriden başlardım o zaman.

ilkokula kadar Yaşadığım ülkenin resmi dilini bilmeseydim, kilometrelerce ötede yaşayan kurtla düzüşmüş ergen beton kafalılar benim dilimle, şivemle, yaşam tarzımla alay etseydi, bana eşekçi, yengeci, kaçak elektrikçi deseydi, tipime bile laf atsalardı, yoksulluk içinde büyüseydim şu anda bambaşka biri olabilirdim. Yılmaz güney'den bile daha beter biri olurdum hatta.

Öfke ile büyüyen nesiller yetiştirmek yerine sevgi ile büyüyen nesiller yetiştirmeliyiz.

Ben hakkarili kürt Kardeşlerimi kurtla Düzüşmüş türk kültürü ile alakası olmayan amerikan conilerinden daha çok seviyorum ve bağrıma basıyorum.

Bunu yazdım diye kurtla düzüşengillerden eksi yiyeceğim ama kürt kardeşlerime feda olsun.

Yaşasın kardeşlik, yaşasın insanlık!
E ben Hakkari'de doğdum.
Aralarında değilim.

Varsak Türkmenlerine selam olsun.
klarnetçi ben ırkçılarla kafa yapıyorum ,yıl olmuş 2023 ırk mı kalmış,uluslaşma sürecini bitirdik dünya insan soyu olarak, bazı kapalı bölgeler hariç amazon ormanlarında bile melez ırk var.

2100'de ki nesil gülecek bu dediklerimize ,bakma ben şyum buyum diyorum umurumda değil ,insan olalım yeter.

benim ailem epey geniş,karadeniz'in kıyılarının dört tarafı ,son 30-40 yılda arap-kürt-zaza-norveçli-yeni gelin arnavut galiba,konyalı,türk,gürcü ,çocuklar,yegenler buldukları ile evlendiler ben siyah arfrikalı olsun diye dua ettim, acayip severim siyah bebekleri..

şu var kültürü kaybetmeyeceğiz ,her halkın kültürünü-sanatını koruyacağız.

benim mensup olduğum laz köyü var epey büyük ,köy bile değişti,geçen memleketin avm'sinde alışveriş yaparken bir stant çalışanı genç bir kızla muhabbet oldu benim köyü söyledi uzak yeğenle evlenmişler biliyormuş beni ama ismen, karslı kürtmüş..
basralı yeğenim var özbeöz.

artık ırkla falan uğraşmak aptallıktan başka bir şey değil.
büyük olasılıkla 100-150 yıl sonra merkezi bir kaç devlet olacak ,abd-ab ve sovyetler birliği bunun başlangıç örneğidir, içinde yüzlerce ulus barındıracak ve eriyip gideceğiz.
o zaman ki nesil, (örnektir) ,eski yunan sanatı ve kültürüne biz nasıl bakıyorsak 150 sene sonra ırki kültürlere de öyle bakacaklar ..

yemişim ırkı ,bütün halklar kardeştir.
tecavüz, ensest, beşik kertmesi, faşistlik, terör örgütü kurmak, kaçakçılık, uyuşturucu tacirliği, fuhuş, gasp, kundaklama, cinayet gibi her türlü pis işle anılan, anavatanları zagroslar olan, arap-fars karışımı olan bir topluluk. ne tarihleri ne mitolojileri ne doğru düzgün bir eserleri vardır. dünyada yaşayan en büyük ülkesiz topluluktur. sadece türkiye'de değil yaşadıkları her yerde sorun çıkarmaya bayılan ilkel bir halktır.

mutlaka çoğu silah taşır ve düğünlerde oraya buraya ateş eder. yeşil kartla, kaçak elektrikle, sosyal yardımlarla anılırlar. 4 kadından 30 çocuk yapıp devlete yük olurlar. acayip kavgacıdırlar. bunlarla insan gibi iletişim bile kurulmaz. her türlü pisliğe bulaşıp eziliyoruz looo diye mağduriyet çekerler.

türk'le asla ve asla kardeş olmayan topluluktur. aralarında kan olan iki halk asla kardeş olamaz. bunları birbirinden ayıran net akıllıdır, zekidir, gerçekçidir.
Kendilerini diğer ırklardan üstün görürler. Gereksiz özgüvenleri tavandır.
isteyen beğenir isteyen beğenmez , her etnik grup baş tacıdır.

ayrıca rize kekolarını istanbul'a ve türkiye'nin başına bela eden chp belediyesidir ,başta aytekin kotil ve öncesi.

bilmeyene anlatalım,rize kekoları ve mütayit takımı mhp ve chp'nin içinde palazlanmışlardır , 1960 ve 70'lerde..
bugün türkiye'de 25 mlyon kadar kürt kökenli vatandaşımız yaşıyor,en az 3-4 milyon artık asimile olmuş nüfus kaydı batıda olan kürt kökenli var.

ayrıca türklerin hükmü falan yok bu ülkede,parti liderlerine bakın hangisi türkü kökenli.

sarıgül ,perinçek moğol.
açın diğerlerini ?????

zafer partisinin başında ki zatı şahaneleri çerkes.
milliyetçi faşist partinin başı ermeni kökenli.
bir tek mustafa destici tatar bildiğim kadarı ile bilmesem daha iyi,ayrıca gerici,güya milliyetçi. ilahiyat okulunu bitirmiş.

kürtler isyan etti diyenlere ,çerkesler arkadan vurmadı mı,açın balıkesir kayıtlarını kel ali kaç çerkes asmış balıkesir'de çerkes bırakmadılar.

yeni cumhuriyet şubat -1925 'de kürt isyanlarını sonlardırdı, şeyh sait asıldı. peki rize

orta anadolu'da gerici -ümmet isyanları.
rize isyanını afrikalılar mı başlattı,ekim -1925 rize isyanı , kürt isyanlarını aksine direk karadeniz ve orta anadolu isyanlarının hedefi direk ankara hükümetidir.
kürt isyanları iran'da da oldu ,sovyetlerde alev almadan kızıl kürdistan sovyeti kaldırıldı sürgün başladı anca durdu ,kafkaslarda.
her şeyin sebebi kürtler,çerkes ümit önce aynaya baksın.

devlet ve merkezi hükümet , belediye yönetimleri feodalizme arka çıksınlar ,büyük şehirler gecekondu gettoları haline getirsinler sonra kabahat kürtlerde.
lazları da katacaklarda maçaları yetmiyor.

türkiye'de ki faşist faşist bile değil kalk maçan sağlamsa ırkçı temeli parti kur ,başta türk'ten başka yönetici olmaz de. nihal atsız niye dışlandı sanıyorsun,bunu dediği için.
esiden köyden varaşo doldurdular depo boşaldı,şimdi afgan,suriyeli ile takviye ediyorlar eden kim milliyetçi -muhafazakarlar.
burada zart zurt osuranların tabi olduğu milliyetçi ülkücü safsata.

daha durun osmanlı gibi kürt'e muhtaç olacaksınız ,1914 ermeni tehciri meselesinde ki gibi,osmanlı beceremedi kürtler halletti.

1970yılından beri ülkenin alrı sistemli şekilde oyuluyor oyan kim başta miliyetçi-ülkücü güruh,hepinizin dahil olduğu plavracı ırkçılar.

çıkışınız bozuk türkçülük akıl babası yahudi cahun , ideolojik önderi kürt ziya.

dünyada böyle garabetin olduğu ülke yok.

1965'de bu ülke akılı olsaydı tip ve chp'nin demokratları ile hükümete destek verir bu halde olmazdık.
açın her şey 1970'lerde başladı sistemli olarak,sanayi-tarım-eğitim-hayvancılık hepsi sistemli yok edildi.milli burjuva ve kalifiye işçi sınıfı dahil. üreten köylü istanbul'da bok var dendi ,her yer doldu.

kalkmış şimdi yarım akıllı kaba milliyetçiler akıl veriyor , mlliyetçi hükümet kurtaracak.
nah kurtaracak.
pentagon ümitle mi ?????

morrison süleyman'ı bilen var mı ?
genelde bir cenah bana hep ne dediğin anlaşılmıyor diyor ,yeterli bilgi olmayınca böyle.

1- çerkes isyanı ,çerkes ethem kolayıdır ,kel ali diye de belirttim ,milli mücadeleye karşı yapılan kalkışmadır ,hain ethem başarsa idi ürdün gibi olurduk..
adam mustafa kemal'i meclis kapısına asacağım demiş, bugün çerkes ben türk'üm diyor.(kel ali-balıkesir istiklal mahkemelerini iyi okuyun)

2-belirttik kürt isyanları bölgeseldir, milliyetçiliğe (barzan) yada köktendinciliğe (şeyh sait) dayanır, ağrı-beyazıt isyanları gibi olanlar aşiret -feodal isyanlardır, merkezi hükümeti yıkacağız dememişler.

3-rize isyanı merkezi hükümeti yıkmaya yöneliktir,hedef ankara ve mustafa kemal'dir.

4-1920-23-04 öncesi ve sonrası çıkan yerel ve gerici isyanlar yine merkezi hükümeti yıkmaya yöneliktir. hedef mustafa kemal'dir.

5-çok sonra ,dersim isyanı feodal'dir ,kürt milliyetçiliğine yada gericiliğe dayanmaz, eşkıyaya karşı yapılmıştır.
ben 50 yıldır marksist'im ne nedir en iyi bilirim,seyit rıza oğlancının ve esrarkeşin tekiydi.fazla uzağa değil sosyalist kültür ansiklopedisine bakmak yeter. osmanlı'dan beri bölgedeki feodal hakimdi seyit rıza. batıyorlar .
bugün sedat peker neyse odur feodal tanım olarak. yani peker'i övüyorlarsa rıza'ya ses etmesinler.

6-demokrasi bir takım olumsuzluklar içerir.
bölücülüğün ilacı bilimsel sosyalizmdir
niye, kürt hareketi feodal ,milliyetçi ve v-burjuva hareketidir.+silahlı tedhiş yolu ile kazanmaya odaklıdır. marksist tanıma uymaz.

kapitalizm burjuva diktatörlüğüdür, burjuvalar arasında ki çelişkiler uzlaşır çelişkilerdir ,niye biz sosyalistler ilacız, çünkü biz burjuvalar (ve onun yandaşı feodalizm ile) uzlaşmayız,hiç bir şekilde.

bunu 2,paylaşım savaşında gördük, yalta(kırım) konferansında.

**** bu kadar yeter herhalde.
eğer biz adam gibi burjuva demokrasisi olsaydık,1965'de tip seçimleri kazanıp meclise girdiğinde sola savaş açmaz,solun yanında olur hiç olmazsa burjuva demokrasisi ile devam eder, sosyalistlerin olduğu hükümetler kurulur ortada ne kürt nede başka bir etnik sorun kalırdı.etnik sorunların çözüm yeri soldur eriyip gider sorunlar. bakın asya'ya ,daha dün tataristan özerk bölgesi kaldırıldı tek bir problem çıkmadı. çünkü temeli sovyetler attı..
ukrayna örneği ırkçılığa tokattır, neo nazi ve semitizm ...

kürt sorunu devam edecek,çünkü tüm partiler milliyetçiliğe ve dinciliğe odaklı türkiye'de.
mecliste ki tipvarsa tkp bilmiyorum,liberal partilerdir çözüm getirmez.

bu kadar yazdık anlayan anlar anlamayana çare yok.

not;arbutus birader inşallah okursun..
Kardeşlerimizdir severiz, sayarız aynı ümmetin çocuklarıyız 'dır bu bile yeterlidir.
acaba milli bayramlarımız onlara da ait mi. milli bayramları yoksa yazık valla onlara. keşke her ırkın bir ülkesi olsaymış ve ülkesi olmayan ırk olmasaymış.
Yalnız dikkat et de biri seni cimer'e şikayet etmesin...

Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama Suçundan alenen alırlar seni.

Ona göre...

Hakaret ettiğin Kürtlerin içinde mezhep olarak şiiliği benimseyen gruplarda var. Ve bunlar Filistin yanlısı kişiler...

Her neyse. içeri alırlar seni. Sil bence.
Her girinde kurde hakaret
Xoxo öşekci oşek siken
Ne çesit bir yaratiksin alcak insan
Zavalli bile degilsin.
Bunların yoğunlukta olduğu bir mahalleye bile gidince farklı bir ülkedeymişsim gibi hissediyorum..
görsel