bugün

Dicle Elektrik Dağıtım AŞ'den (DEDAŞ) yapılan açıklamaya göre, 2015 yılında Atatürk Barajı'ndan 4,6 milyar kilovat

elektrik üretilirken, DEDAŞ tarafından elektrik dağıtım hizmeti verilen Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve

Şırnak illerindeki kayıp kaçak elektrik kullanım miktarının yaklaşık 16 milyar kilovat olduğu ortaya çıktı.

Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ'nin (TEDAŞ) 2014 faaliyet raporunda yer alan verilerini baz alan DEDAŞ yetkilileri, dağıtım

hizmeti sunulan 6 ildeki nüfusun sadece 5,7 milyon olmasına rağmen, neredeyse nüfusu 14,6 milyonu aşan istanbul

kadar elektrik kullandığının altını çizdi.

Şanlıurfa'daki kaçak kullanım miktarının ise aynı hesaplamalara göre 4,8 milyar kilovat olduğunu bildiren yetkililer, geçen

yıl 4,6 milyar kilovat elektrik enerjisi üreten ve Türkiye'nin en büyük barajı olan Atatürk Barajı'ndan elde edilen

elektriğin, sadece Şanlıurfa'daki kaçak kullanımı dahi karşılamadığını ifade etti.

Bir yıllık süre içerisinde DEDAŞ tarafından dağıtım hizmeti verilen iller arasında oransal olarak en fazla kayıp kaçak

elektrik kullanımı yüzde 86,1 ile Mardin'de gerçekleşti.

Bu kenti kayıp kaçak elektrik kullanımı bakımından yüzde 80,4 ile Şırnak, yüzde 75,3 ile Şanlıurfa, yüzde 72,6 ile

Diyarbakır, yüzde 67,6 ile Batman ve yüzde 40,64 ile Siirt izliyor.

http://aa.com.tr/tr/turki...rk-baraji-yetmiyor/519861
Aldıkları gusül abdestinin suyu bile haram olur yani abdest kabul olmaz adımız müslüman.
amkoduklarım bedava kullanıyolar birde bokunu çıkartmışlar. Haram olsun her zerresi.
Haysiyet, şeref, namus fakiri insanların yaptığı bir eninde sonunda gereğinin yapılmasını büyük bir istekle beklediğim olay.
Yahu devlet nasıl buna izin verebilir?
adamlar bi de enerji(S)(A) yi arayip "elektriklerimiz kesildi" diyolar adres veriyolar.
Not: tesisat kaçak. hatta adrese giden elektrik hattı bile yok.
Zerre kızmıyorum kendilerine.

Çünkü Kendilerine "devlet" diyen takım elbiseli adamlarda kızmıyor. Bununla uğraşmak yerine şirketi satıp kurtuldular vergilerine bakıyorlar.

+ ee ama bu ticarethane nasıl dönüyor biliyorsunuz mahmut hoca

- tüccar değilim ben eğitimciyim ben tüccar değilim ben...

Herkes mahmut hoca mı lan? Tabi hayaller mahmut hoca ama gerçekler okulun sahibi.

Devlet bunlarla ugraşmamak dalgasına bakmak için özelleştirdi elektrik işletmelerini. işletmeler de birkaç takım elbiseli yandaşın elinde bakıyorlar dalgalarına. Lice de kaçak kullanan mı var? Tamam problem değil kayıp-kaçak bedeli yansıt amk!

O değilde birgün bu şirketi komple satacaklar ondan korkuyorum.
Adamlar koskoca tarlayı elektrikle ısıtıyormuş, biz evi ısıtamazken.