bugün

türkler elini kolunu sallaya sallaya gelmiş orta asyadan, peki kürtler neredeydi sorunsalıdır.
gelirken yolumuzda da rastlamamışız.
anadoludaki orklar evrimleserek kürt olmuslardir.
Bir yerden gelmedi, daha türk diye bir millet yokken anadoluda makedonlar ve persler savaşıyordu.
idris-i bitlisi'nin verdiği akıllarla bölgedeki türkmenlerin katledilmesiyle kuzeye ve batıya doğru geldiler. ermeniler de ortadan kalkınca bölge iyice kürtleşti.
Kürtlerin atası topluluklar zaten şimdiki güneydoğuda yaşıyorlardı.
Kapıyı aralık buldularsa teklifsiz dalmışlardır.
sorunsaldır.
cahil türk beyanı.
edit: daha önceki entrylerimde yazdım zaten. hindistandan geldiler.
mezopotamya toprakları. ataları kandildedir.
Urartu hurri mitanni med kürdün atası zaten onlar nasıl yazacak burada kürtler yaşıyor diye.
imralıdan gelip yayılmışlardır.
Kürtlerinde atası perste şimdiki kürtler ile farsların arası iyi olmadığından öyle konuşmuyorlar.
gutiler olabilir. zira beleşçilik konusunda adlarını tarihe yazdırmıştırlar.

"sen tarlanı ek gutiler gelip elinden almaya kalkarsa ben seni korurum..." gibisinden şeyler yazılı tablet çevirileri var. yani bölgedeki egemen olmaya çalışan güc, kralımsı şey, çiftçiye güven vermeye çalışıyor ama şahsen ben inanmazdım buna.
irandan geldiler.
iran'ın zagros dağlarından.
(bkz: molotofya yarım adası)
güneyden yani bugünkü babil. tevratta ve incilde samiriye diye anılan ırkın ta kendisi.
200.000.0000.0000 yıllık kürt tarihi düşünüldüğünde diğer galaksilerden gelmişlerdir.
Maymundan.
Bir sandığın içerisinde.

(bkz: arena)
nerden geldiğini bilmem de eşekle geldikleri kesin olan sorunsal.
Bereketli iran ve mezopotomya topraklarindan.. Tabi bugün konum itibariyle yine bir anadolu bölgesinde bulunmaktadirlar. Doğu ve guneydoğu anadoluda. Osmanlidaki adı kurdistandir buranın. Şimdi ise öz tarihinden koparilarak dikta yönetimin emirleri altina girmiştir.
Kürtler azınlık diyoruz ama adamlar biz geldiğimizde zaten biz on kişi geldiysek onlar burda bir kişilermiş. Yani biz gelmesek başka birinin azınlığı olucaklardı. Bu kadar nüfusla o kadar toprağa sahip olamazsın. Kürt geleneklerinin yüzde 90 da türklerden geçmiştir emin olun, türk olabilirsin zamanla çünkü türklük medeniyettir, dünyanın her yerindedir ama kürtlük ırktır.
ne bir beylikleri ne de tarihleri olmamasından kaynaklanan sorunsaldır. biri fena kakalamış türkiye'ye.
--spoiler--
Hanginiz aralık bıraktı lan kapıyı?
--spoiler--