bugün

ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında karşı çıkılıyor bu kürtaja, ya da yasaklanıyor.

nasıl kıyıyorsunuz o cana! nasıl bebek katli önlenmez! el kadar bebek daha o !

slogancılarını çok gördüm tanıdım. burada da her yerde de vardır bu tür insan. kötü bir şey yapıyorsunuz demiyorum ama gereğinden fazla duygusalsınız. eğer ki böyle biri iseniz üşenmeden bu yazıyı sonuna dek okuyunuz.

bak şimdi sen sanıyorsun ki o el kadar dediğin hep bebek kalacak!
ama öyle olmuyor o bebek olarak kalmıyor ve büyüyor. şu an sokaklarda insanları tiner için bıçaklayan, gündüz vakti yol kesenler var ya.. heh işte onlar kürtaj uygulanmamış çocuklar. zamanında evet el kadarlarmış sevimli, sümüklü falan ama bak büyüyorlar ve belki de yarın seni bıçaklarlar? hoş olur mu soksunlar mı bıçağı?

bir de istenmeyen hamilelik var inanlar zorla evleniyorlar kürtaj olamamak yüzünden. kürtaj olamayınca ne oluyor, anne babanın sevgisinden yoksun sorunlu çocuk ortaya çıkıyor. bu kadarla da sınırlı değil bir çocuk için evlenen bireyler zamanla birbirlerinden de çocuktan da iyice kopuyor sonuç yine hüsran.

ya da genç yaşta baba olan kişi ruhsal yönden çöküyor televizyonda cinnet haberleri olarak seyrediyoruz. olmadı mı? annenin hem fiziksel hem ruhsal yönden çökmesine neden oluyor erken hamilelik. sonuç olarak intahar eden kadınları görebiliriz.

kürtaj ilelebet olmalıdır olacaktır. ben sokakta tinerci, iş yerinde sinir hastası, gözleri şişmiş kadınlar, ultra sorunlu çocuklar görmek istemiyorum.

o kürtaj olmayanlar hep bebek kalmıyor. bu entry'i tekrar tekrar okuyun, tekrar tekrar düşünün...
--m.s.24 ekim 16; ebe ocağı; türkiye; akheramosis
toplumumuzda kürtajın gerekliliği tartışılamaz bile. düşünüldüğü zaman neler neler var, misal abisinin tecavüz ettiği genç bir kızın o bebeği doğurması ne kadar mantıklı? haksızlık değil mi doğacak olan çocuğa. ve ya hamile bırakıldıktan sonra ortada bırakılan kadınlar, ailesi de sahip çıkmazsa ne yapacak? doğurup bir yerlere bırakacak, çöplüğe ve ya cami avlusuna. sonra da biz ekranlarda gördüğümüzde bunlar ne biçim anne diye kınayacağız. kınamamalıyız efendim işte. nasıl bir anne olsun ki. kürtajın yasaklanması bu ülkeyi farkedilir ölçüde geriletir. bunların yanında durumu çok iyi bir ailenin yok hazır değilim bilmem ne diye kürtaj yaptırmaları hiç bir vicdana sığmaz. hazır değilsen yapmayacaksın kardeşim yaptıysan da doğur zorun ne.
kürtajı ortaya çıkaran nedenleri irdelemek yerine bebek öldürmeyi düşünebilen insan soylemi. korunmasını bilmiyorsan sevişmek senin neyine. sonra ortaya garip iddialar atan insanlar çıkıyor.
eğer doğacak olan çocuğun gerçek anlamda zihinsel özürlü olacağı kesinleşmişse yapılması gerektiğini düşünüyorum.
doğacak çocuk sen olaydın, kürtaj ile ilgili ne düşünürdün sorusunu akıllara getiren gereklilik.
ensest hamileliklerinde, tecavüz hamileliklerinde, annenin uğradığı cinsel ilişkiyi adlandıramayacak denli zihinsel özürlü olması durumunda, çocuğun ağır özürlü olacağının kesin olduğu durumlarda, çocuğun annenin sağlığını* ya da can güvenliğini* ciddi olarak tehdit ettiği durumlarda kürtaj gereklidir.

diğer durumlarda ise (doğum kontrol yöntemlerinin var olduğu bir dünyada) zalimce bir ilkelliktir.
doğum kontrol yöntemlerini öğrenmemek, öğretmemek ya da inkar etmek ise cehalettir.
kaçınılmaz gerekliliktir.

tecavüzden olan hamileliğin, yoklukla sefalet vaat edilen bir geleceğin, kötü hastalıklarla doğacak bir bebeğin olmasını engellemek ne ne kadar olumlu ise; yasak aşklardan olan hamileliğin yasak aşkı gizleme amaçlı kürtajla yok edilmesi de bizi ilgilendirmeyen bir hadisedir.

burada neyin ne amaçla yapılacağı bilinemez. ama yapanı bağlar.

birilerinin dinsel dayatmalarına göre başkalarının inansın inanmasın geleceklerini biçimlendirmek kimsenin haddi değildir. herkes kendi yaptığının bedelini öder.
belki tinerci olacaktı diye değil de ; zamansız gebeliklerde ya da hastalıklı durumlarda.. neyse ne işte.tıbbi konularda ahkam kesmek bana düşmez.

ama öyle bi gün gelir ki nasıl yaparım bunu bi an önce diye düşünürsün.. umarım gelmez o gün.

eğer günümüzde tıp buna imkan veriyorsa,insanların bu imkandan yararlanma özgürlükleri korunmalıdır..

sevimli bir bebeği öldürmek diyip kenara çıkmak kolay.öyle değil ama o..
aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık...
Devlet; "bakamıyorsanız biz bakarız" demiştir. Bakıyorlar da ama nasıl?
Günümüzde yuvaların hali ortada. Yuvalarda büyüyen çocukların bir çoğu nerede pis iş var oradalar.

Kendi yaşadığım yerden örnek verecek olursak;

En yakın arkadaşlarımdan birisini, bıçaklamak sureti ile öldüren- yurt çocukları.
Kuytularda kimyasallarla kafayı bulup, sağa sola sataşan, haraç kesmeye kalkan - yurt çocukları
Son zamanlarda ulu orta yol kesip çakallık yapan, akşam 9-10 dan sonra özellikle bayanların dışarı çıkmaya korkacak hale getiren - yurt çocukları
Millete cinsel tacizde bulunan - yurt çocukları
Okul önlerinde kimyasal satmaya kalkan, hırsızlık yapan vs. yurt çocukları.

Peki bunlar kimin suçu?

Bunlar bakarız diyen ama bakmayı sadece karnını doyurmak zanneden devletin, bakamayacak olmasına rağmen o çocukları yapan kişilerin suçu.
Bir çocuk sevgiye aç, ruhsal bakıma muhtaç olarak büyürse ne olur?

Kısaca kürtaj gerekliliktir.
En azından insan gibi yaşayamayacak olan bireylerin yetişmemesi için büyük bir gerekliliktir.
ya milletin orasına burasına el atmayın.fakirin siki yatmaz zenginin iti.
güzel ülkemin %50'si için söz konusu olabilirdi. geç kalındı belki ama olsun.
dünyada yeterince çocuk varken istenmeyen çocuklar da dünyaya gelirse mutsuz insan oranının katlanacak olması yüzündendir.
kimse kendine yük olacak çocuğa bakmak zorunda değil.
ayrıca buna karşı çıkan insanların geri kafalı olduğunu düşünüyorum. şöyle bir şey var mesela:
http://www.youtube.com/watch?v=WearmOcbmXA&feature=player_embedded
mantığına sıçılası tanım. tabi çocuğun önceden tinerci olduğunu kestirmek mükemmel bir özellik bunu hemen o an belirleyip çocuğu almak lazım. ya kendine güvenmezsin götün yemez aldırırsın ki o zaman da sorarlar aklın neredeydi diye ya da çocuk sakattır organları eksiktir alınır. ama diğer türlü mantığa sokulur sadece.

edit: sırf zevk için yapılan bir olaydan dolayı sonradan yediği boku kaldıramayanların yaptıkları ikiyüzlülüğün dik alasıdır başka da bir şey değildir. he anam he biz geri kafalıyız siz uzaya çıktınız amk atomu parçaladınız sıra zevk için yaptığınız çocukları parçalamaya geldi. bir de kendi isteğinizle yaptığınız o çocuklara gayrimeşru demeyi bırakın nikahlı ya da değil ilişki sonucu o çocuğu yapıyorsanız meşrudur sahiplenin ibneliğin lüzumu yok ya da o sikko kafanızı çalıştırıp kondom kullanın. hadi erkeklerin aklı sikinde bari kadınlar uyarsın.
erkeklerin ama özellikle ergen olanlarının hakkında konuşabilecekleri bir konu değildir.

çocuğu doğuranda kadındır, ona bakanda. bir çocuğu bir ömür koruyup kollayacak, yetişkin bir birey haline getirecekte kadındır. erkek yapım aşamasında 2 dakika bulundu diye o çocuğun geleceği ile ilgili karar verme hakkını fazlaca kendinde görüp burda ahkam kesmesin.
bir örnekle açıklamak gerekirse;

ben sevgilimden hamile kalsam babam ağzıma sıçar afedersiniz. bakın ne kadar gerekli.

şaka bir yana, bir cana sahip olup sırf istemiyorsunuz diye ona kıyma hakkını kimse vermez size.
“Bir karıncayı bile incitmem” mantığında olan, ama iş 2,5 aylık bir bebeğin kürtajla alınmasına gelince, kürtaj gereklidir diyen zihniyet ne kadar doğru, ne kadar sağlıklı bir zihniyettir bir düşünmek gerekir. Hatta sıkça düşünmek gerekir!.. Kaldı ki can kazanmış bir hücre yığınından çok nerdeyse tüm uzuvlarını kazanmış bir bebeği öldürmek yerine, insanların istenmeyen gebelikleri önleyici toplumsal/bireysel bir bilinç kazandırmak daha iyi bir yol olmaz mıydı?.. yapmayın güzel kardeşim, yapmayın!. hayat bu kadar da acı değil. Tamam lan!.. acı ama beklide yanlış noktaya bakıyorsunuz?.. . yok lan vazgeçtim, yemin ederim sike sürülecek mantık kırıntısı göremiyorum, neymiş efenim?.. bebe büyürse köprü altına düşebilir!.. neymiş tinerci olabilirmiş. nasıl kızdırdılar bu nezih,naif, mümtaz kişiliği anlaşılır gibi değil.
Bütün bunların çözümü kürtaj değil insanları bilinçlendirmektir. Zira korunmadan girilen cinsel ilişki ki bunun 4 dakikalık zevk oldugunu düşünürsek yazık, lise çağındaki kızların kendileri kanıtlama cabasına girişirken ki cahilliği söz konusudur. Diğer yandan ensest ilişkiye zorlanan kadınların karnındaki bebeğe de doğum hakkı verilmesi yaşarken öldürmekle aynı derecededir. O yüzden kürtaj yasaklanmasın insanlar bilinçlendirilsin.
bdp li 'milletvekilleri'ni görünce bir kere daha anlaşılan şeydir.
Bence 5 yaşına kadar serbest olmalı. Veledi seviyorum ama sessizce bir köşede otururken ve uyurken seviyorum. Şu an aramızda 2 oda olmasına rağmen beynimin içini siken tiz bir sesle çığlık atıyor. Kafayı yiyecem.