bugün

türk kızı gibi, çerkes kızı gibi, ingiliz kızı gibi bir kız.

aman beni afaroz etmeyin ağalar, aklıma geldi işte napalım.
esmerce, siyah saçlı, annemin deyişiyle 'kaşlı gözlü' kızlardır. aralarından afetler çıktığı gibi çirkinler de çıkar. ama afet olanlar o kadar güzel olurlar ki, inanamazsınız.
bıyıklıdırlar.

(bkz: bıyıklı kızlar)
kökenini bilmemekle beraber ismi kürtçe olan güzelimiz rojda demirer...

görsel
Niye terörist ve ya fahise genellemesi yapildiğini anlayamadiğim bi ibaredir.
Ayrımcılık bölücük yapmayın diye kendini yırtanların, böyle bir ayrıma girmelerini anlayabilmis de degilim.

Dağa çıkan kadın teröristlerin geneline "Kürt kızı" deniliyoda benim mi haberim yok.
Eğer öyleyse ben bir Türk olarak, ondan öncede insan olarak bu lafı cikaranin a.q...

fahiselerin geneline " Kürt kızı" deniliyorda benim mi haberim yok onuda bilmiyorum ama bu ülkede fahiselik yapan bi tek kürtler falan da değildir.

objektif olmak bi yana insan olmak lazım...

başlık tamamen art niyetlidir ve açanin beyinsizligi şüphe götürmez bir gerçektir.

sunuda eklemek istiyorum ;

ülkemizin bölünmez bir parçası olan kürt kardeşlerim, böyle art niyetli başlıklar açan ve yorumlar yapan, adi , kansız, karaktersiz haşerelerin laflarına bakıp canınızı sıkmayın. kimse böyle basit oyunlarla bizlerin arasını açamaz...
(bkz: kürtler hakkındaki entryleri okuyan kürtler)
doğuştan kaybetmişlerdir, çünkü onlar, kürtlüğün üstüne bir de kızdırlar, söz hakları yoktur, okuma şansları düşüktür,daha çocukken dedeleri yaşlarındaki adamlarla evlenme yüzdeleriyse tavan yapmıştır. büyükşehirlerde yaşayan çoğu hemcinsleri gibi sosyal hakları yoktur, onlar gibi rahat, şımarık bir yaşama asla ulaşamazlar, doğduğu andan itibaren kas gücü ve taze etten öte görülmezler, eziktirler, cahildirler ne de olsa kürt kızları allah belalarını versin değil mi...

(bkz: kürt türk kardeştir kadın erkek eşittir)
bildiğimiz kızdır diğer kızlardan hiç bir farkı yoktur. en nihayetinde insandır lan ne bekliyosun?
bildiğin kız. sırf kürt diye namussuz veya namuslu olmazlar.
çok hamarattırlar. ellerinden her iş gelir. yaptıkları yemekler genelde lezzetli olur. ayrıca çok kuvvetli olurlar. çıt kırıldım değillerdir yani. bir de hastalanmıyorlar.

ben kürtlerin arasında büyüdüm ve açıkcası komsularımız çok iyi insanlardı. komşular derken orada oturan çok az türk aile vardı onlardan biriydik ama gercekten çok iyiliklerini gördüm. evlerinde çok yemek yediğimiz zamanlar oldu, kapısına gidip ''bana midye versene'' dediğimde hiç bir zaman boş dönmediğimi hatırlarım.

ondan sonra mesela bizim orada park gibi bir yer vardı. orada tandır vardı ve her an orada kürt kızları ekmek yaparlardı evleri için. 5 yaşında olan ben ve çetem * onların yanına gidip ''mardin ekmegi verin bizee noluuuur'' diye yalvarırdık. sagolsunlar hiç bir zaman ellerimizi boş çevirmezlerdi. aynı şekilde evlerinde eskimo yapıp pazarlarda satarlardı. bu eskimo dedigim meybuz gibi bir şey. bunu biz belese alırdık onlardan. gidip isterdik verirlerdi.

ne oldu da böyle olduk lan!?...

edit: ne oldu da böyle olduk lan? derken düşüncelerden bahsediyorum. yoksa aynı komşuluklar devam ediyor. hala kürt komşularımız var ve onlardan sayısız iyilik gördüm gördük görüyoruz.
bunlarda hızma switchi doğuştan on geliyor.
http://www.mustafacagri.c...resimler/salihmemecan.jpg
örneğinden hareketle türk kızlarıyla aralarında fark olmayandır.
genelde törelere kurban giden kız grubu.

Bir de bölgenin içinde bulunduğu şartlar sebebiyle birçoğu eğitim alma özgürlüğünden mahrumdur.

Kürt kızı mı alman kızı mı derseniz almanı seçerim çünkü sarışınları severim ben, böyle bir sapığım, yapacak bişey yok, idare edin.
aptalca genellemelere kurban giden kızdır. neymiş kıllı oluyorlarmış, salak abuzittinlerim epilasyon araçları çim biçmede mi kullanılıyor zannediyorsunuz. yada bayan kuaförler kapılarına astıkları, bıyık alınır yazısını can sıkıntısından mı asıyor. vay efenim ondan sonra sözlükte kürt ırkçılar çoğaldı dersiniz. bacakları çarpık yavru kurtlar sizi.
yemek yapmayı bilen kızdır.
doğal, güzel ve çoğu bahtsız kızlarımızdır. Eğitim ve eşitlik konularında hayatın nimetlerinden faydalanamayan baskı içinde yaşam sürdüren talihsiz ve yüreği temiz kardeşlerimizdir.
hatta ve hatta sarı saç-yeşil göz kombinasyonları, piyasadaki pek çok esmer türk kızına bin basacak cinsten güzeldir. *
ırkıyla anıldığı halde ırksal özelliklerinden bahsetmenin ırkçılık olduğunu öğrendiğim kız.

saçmalığa bak lan, iskandinav kızlarının sarışınlığından, mavi gözlülüğünden bahsedince ırkçılık olmuyor ama kürtlerin esmerliğinden ve kıl yoğunluğundan bahsedince ırkçılık oluyor.
hayata erken başlayan, genç yaşta evlenen, onlarca çocuğu olan, evde işini bitirdikten sonra kocası çalışmadığı için eve ekmek almak amacı ile evlere temizliğe giden, hep çalışan, hep hor görülen yaşıtlarına göre erken çöken, taşıdığı ağır yük nedeni ile olduğundan yaşlı gösteren ülkemizin kızıdır. yaşadıklarının hepsi başkasının seçimi olan, başkasının kendisine biçtiği, uygun gördüğü yaşamda üstüne düşeni sessizce yerine getirendir.
esmer, kıvırcık saçlı ve evet kıllı kızlardır. taştır çoğu yalamalık.
kız başına provakatif eylemlere girişmesi pek mümkün olmadığından, şehirde yetişeni "ben kürdüm, ben kürdüm, burası benim ülkem olacak, burası benim insanlarımın yeri olacak!" diye triplenmez. kendi gördüklerim adına söyleyebilirim ki, her ortama ayak uydurup her şeyi yapabilen gayet sıradan insanlardır bunlar. "kıllı oluyo" olayı genellemenin dik alasıdır; sarışın mavi gözlü kürt kızı bile gördüm lan ben.

ha ama her türlü, fazla samimi olunmaması gereken bir insandır. yakınlarınızın kürt tanıdıkları varsa ve bu sayede tanışıyorsanız peşinize akraba takmaz; diğer türlü, ertesi gün telefonunuza büyük harflerle yazılmış "sendermeistersindimi!" diye bir mesaj düşebilir. alışın.

eklemeyi unutmuşum, kürtleri sevmediğinizi söylediğinizde bilimum şirinlikle ısındırmaya çalışıyorlar.
= (bkz: türk kızı)
zaza kızıyla birbirine karıştırılan kızlardır. genelde karıştırılır ya zaten.

zaza kızlarının herbiri birer afeti devran olurlar. yok kürt dediğiniz hakiki kürt yani kırmanç ise bunlar pek öyle güzel olmazlar işin ilginci pek öyle esmer falan da olmazlar. esmere yakın kumral olurlar.
herkes kadar insandır. tek farkı nüfus kağıdı ndaki doğum yeri hanesidir.
henüz kızlık zarı patlamamış kürttür. adı üstünde kız. öbür türlü kürt kadını, kürt karısı, kürt bayanı gibi bir ünvanı olurdu vesselam.