bugün

2007 turkiyesinde korkulmayacak durum.
aslı astarı olmayan korkudur.
etnik kimliğin tamamen şansa bağlı olduğunu ve artık dünyada ırkçılığın çözüm getirmeyeceğini anlamayan tek hücreli beyinlerin ortya çıkardığı durumdur, türk-kürt-laz-çerkez olmayı sen seçemezsin ama insan olmayı sen seçebilirsin, artık bu ayrımı yapmayın, yaptırmayın.

(bkz: ne mutlu insanım diyene)

edit: kötü oylayan insanımsıya selam olsun,umarım bir gün insan olursun.
demogojinin allahı.
kürtlerle türkler kız alıp kız vermiş(!), aynı dine mensup, kültürleri, yemekleri, ne bileyim her bir haltları benzeyen iki millettir. korku yersizdir. lakin azınlık diye tabir edilen ama sayıları sanıldığından fazla olan vatandaşlarımızın korkuları yersiz değildir, gerçekçidir, çoğu zaman saklamak zorunda kalırlar özlerini.

(bkz: yahudi kökenli olduğunu söylemekten korkmak)
(bkz: ermeni kökenli olduğunu söylemekten korkmak)
daha da kötüsü ermeni kökenli olduğunu söylemekten korkmaktır. (bkz: yaşadı bu ülke biliyor)
haklılık payı vardır.

offf, mesela youtube'da her saçmalık için
-bunları kürtler yapmıştır,
-asacaksın bunları,
-defolun gidin lan ülkemizden ... * hepinizi ... *

yazılarını görünce ben bile bir türk olarak korkuyorum.
"kürt kökenli" değil; kürt'tür o. bu bile neyin ne olduğunu biraz gösterir.
'nazi almanyası'nda yahudi kökenli olduğunu söylemekten korkmak' ile eşdeğer tutulmamalıdır. burası nazi almanyası değil çok şükür hitler gibi bir diktatör de olmadı hiç bi zaman ülkemizde.

(bkz: durun siz kardeşsiniz vuruşamazsınız)

edit:bunu biri kötülemiş.hitler'in ruhu aramızda dolaşıyor.
her şeyden korkan, korkak bir ırkın korktuğu olay. ben de bir türk anadan, bir türk babadan doğma türk oğlu türk'üm. nooldu? daha asil oldum, daha süper bi insan oldum.
türkiye cumhuriyetinde yaşayan her insan türktür. mutluluk türküm demektir. korkmayın canım kardeşim söyleyin türküm deyin eğer birisi alt kimliğinizi sorarsa söylersiniz kürdüm diye. zannettiğiniz gibi kürdistan diye bir yer yok ve siz kürdistan vatandaşı değilsiniz.
söylemedikleri sürece söylemekten korkmalarına da gerek yoktur.

bir defa söylemeleri affedilebilir
tekrarı ise pkk'lılıkla itham edilmeye kadar gidebilir.

türk'üz cumhuriyetin göğsümüz tunç siperi..
türk'üz bütün başlardan üstün olan başlarız...

bunları bizimle birlikte söylemeye devam ettiğin taktirde asla faşist damgası yemezsin, seni bağrımıza basarız..
korkmaktan ziyade utanmaktır. benim de ırkımı pkk gibi cibiliyetsiz bir örgüt temsil etse, ben de utanırdım. korkmak haklarıdır, engellenemez, orası ayrı.
sozlukte girdigi entrylerin eksi oylanmasindan dolayi kurt oldugunu soyleyemeyecek kadar korkabilecek $uursuz insan davrani$i. neremle gulsem diye du$unuyorum fakat layik bir uzuv bulamadim.
hatirlatilmalidir ki; bu sozlukte ataturk'ten tutun $ehit haberleri hakkinda girilen entrylere kadar bu milletin degerleri hakkinda bir cok $ey eksi oylanmi$tir. nasil bir anlam cikarmak lazim bundan? 2 entry eksi oylandi diye bunu fa$izan bir tepki olarak yorumlatacak hangi sentetik madde kullaniliyorsa bilmek istiyorum.

(bkz: aptallik en buyuk gunahtir)
gerçek hayatta karşılığı olan bir korkudur. türkiye cumhuriyetinde yaşayan her insan türk değildir. anayasanın 66. maddesinde "Türkiye Cumhuriyetine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes türk'tür" denilmekte, bu vesileyle her türkiye cumhuriyeti vatandaşı "türk" sayılmakta. ancak anayasada "türkiye cumhuriyeti'ne vatandaşlıkla bağlı olan herkes zigottur" denilseydi, bu ülkede yaşayan herkes zigot mu olacaktı? bunu merak eder dururum hep.
korkutanlar utansın diye yorumlanabilecek durum.
Korkulmaması gereken durum.

Korkmayın çünkü bu ülkede kürdüm demek kimliğini ortaya koymakken bu tip sindirme politikaları acitasyon cümleli başlıklar ile Türküm demek faşistlik oluyor.

Biz korkuyoruz "türküz" demeye çünkü "türküm" dersem faşist oluyorum. Haşa olur mu oyle şey? Ülkede kürtler de var, onlar varken "ben türküm" demek faşistlik kafatasçılık. Bu ülkede lazlarda var çeçende var çerkezde var arapta var ama hiç biri kürtler gibi değil. Onlar bir tane canım. Kürt olarak kendini kategorize edip bir ayrımcılık yapmak faşistlik değilken türk olmak en büyük faşistlik. *
Neden sana ırkın sorulmamışken ırkım bu deme ihtiyacı duyanlar bunu bir üstünlük görenler * sürekli bunu dile getirmeyen kişileri ırkçılık ile suçlar burada bir tezat yokmudur?

Vardır.

anayasamızın 66. maddesi aynen şöyle der;
"Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür"

(bkz: afiyet olsun)
hala yapacakları vatandaşlık görevleri sonucu kendilerine "türklük payesi" biçilerek güya ödüllendirilen kişilerin kürdüm demeye çekinmeleri doğal.

-kürdüm ben,
-olsun iyi birine benziyorsun sen.. benim için türk oğlu türksün artık. sen de bunu böyle bilsen iyi olur. iyiysen türksün ok mi?

he ayrıca burası türkiye cumhuriyeti -osmanlı değil yani, öğrendiğimiz iyi oldu-, seni korkmaktan men ediyorum.
ayrıca korkuyorsan.. nasıl yani? bu başlık... ? çok fena eksilerim seni sanal alemin yaptırımları acı olur biliyosun...
(bkz: korkma acimayacak) *
ayrıca,
(bkz: korktugun seyi yapma yaptigin seyden korkma)
(bkz: #2157620)
Kimsenin "hadi itiraf et, bizi inandır, sen de diğerleri gibi dağa çıkmadığına işaret et, işaret et ki aramıza katıl" deme gibi bir zorunluluğa sokma haddini kendinde bulamayacağı kürt kişisinin durumudur. Daha ilkokul sıralarında çocuğunun okuduğu sınıfın kürtlerle dolu olduğu için çocuğunun sosyal gelişiminin olumsuz yönde etkileneceği hissine daha doğrusu şerefsizliğine kapılıyorsan, önce kendi sosyalliğini, sosyal gerçeğini test etmeli ondan sonra insanları yargılamalısın. Yaşanan olumsuz bir durum sonucunda kebapçıda ya da barda çalışan bir garsonun bile etnik kimliği üzerine yorumda bulunabilecek insanlar, sosyolojik toplumsal, siyasal sorunları tekrar gözden geçirmelidir. Ayrıca korkutan bir insanın da bu ülke için ne yaptığı çok merak edilecek bir durum olarak devreye gider. Birkaç hafta önceki bir habere göre Aynı coğrafi bölgedeki Milliyetçi geçinen bir kurumun 3 lideri şu AN; çıkar amaçlı suç örgütü kurma, zorla işyeri boşaltma, tehdit, kaçakçılık vb. suçlardan hapisi boylamış durumda. Şimdi acaba kim bu vatana gerçekten değer verip kim gerçekten satıyor. Sizce -20 derecede Doğuda evinin önünde patlak bir topun peşinden sürüklenen bir avlu dolusu çocuk mu daha özgürdür, yoksa istanbul Bebek'te özel bir koleje giden ve çikolatası Fransız olmadığı için annesini azarlayan çocuk mu? Siz hangi çocuğun sınıfında okumak isterdiniz? "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" diye haykırmak çok kolay inanın, şehitler de ölmemeli, vatan da bölünmemeli. Bu konuda toplumsal refleks topyekün gösterilmeli. Fakat o sloganı bir kürtten istemeden önce herkesin kendisini sorgulaması gerekir. Ne yani adam, karşısındaki istediği diye nüfus cüzdanını mı gösterecek? Kimin haddinedir, bu nasıl bir terbiyesizliktir? Sloganlar lafta kalırsa zaten hiç atılmamıştır.
(bkz: ne kadar pkk li varsa o rus bunun cocugudur)
sebepsiz yere oluşan bir korku değildir.
bu halk onca yıl pkk terörüyle uğraşırken kaç kürt aydını sesini çıkarabilmiş
barzaninin talabaninin amerikanın kuyruğundan ayrılıp halkını bilinçlendirmeye çalışmış
kimse kusura bakmasın etki tepkiyi dogurur.
bugun masum kürtlere bile dokunuyorsa bu öfkenin ucu evet bir sorun vardır ama bu sorunu sadece faşizme bağlamak mantıklı değildir.
faşizmin daha geniş kitlelere ulaşmasını önlemek kürt halkının elindedir bu ülke pkk dan kurtulmadığı sürece bu öfke dinmez, iki halk birbirini kırmaya devam eder.
(bkz: kendini tanımlarken başkasını dışlamak)
kürt olmaktan ya da kürt olduğunu söylemekten korkan kürt yoktur. Sadece kürtçe tabiriyle TIR$IK vardır. * *
(bkz: yaşasın halkların kardeşliği)