bugün

Küt böreğidir.
Kürt böreği arkadaşlar.
istanbul'da yemiştim ilk.ben Kürt böreği biliyorum.kimileri hamal böreği de diyor.
Malum ırk böreği.
Bir adet soru.
Aslinda kut boregi olup kulaktan dolma bilgilerle evrimini kurt boregi olarak tamamlamis borek(!)tir. Tadindan anlasilacagi uzere borege benzer bir yani yok.. Yiyilebilecek bir seye de. ismi ne olursa olsun tadi mide bulandirir.
Bağcılar daysa kürt böreği, etiler de küt böreği.
Gerçi yiyip geçeceksin polemiğe gerek yok.
açlıktan ölmek üzereyim. neyse ne fark etmez.

önce bir karnımı doyurayım, sonra ırkçılığa kaldığımız yerden non-stop devam ederiz söz.
küt böreğidir. bir başka ismi de " sade börektir".
onu bunu siktir et de olsa da yesek dediğim börektir.
ne gerek var ayrım yapmaya,börek diyelim. eğer ayrılıkçıysa börekten saymayız olur biter.
küçükken kürk böreği derdim ben buna. sonra o kürt böreği dediler, sonra küt böreği dediler. haftada en az bir kere alıyorum ve her alışımda farklı bir şey söylüyorum.
Cevabını bugün öğrendiğim sorunsal.

görsel
Küd böregidir efenim.
ıspanaklı börek varken.
yok kürt böreğiymiş yok yok kürt mantolu madonnda yani. Küt böreğidir o bu kadar basit.
yav ne fark eder çok çekiyorsan elinle göster amınakoyim.
Laz böreği ikisini döver.
iç anadolu yöresine ait bir börek çeşididir bu söylene söylene kürt böreği olmuştur tahminimce.

hayır o kadar zengin bir güneydoğu mutfağı, yemeklerimiz tatlılarımız varken ve bilinirken ne diye bir böreğe isim verelim.
bunda bile kürtlere nasıl sataşırım diye uğraşan garibanlar var.
Bunu da çalmışlardır.

Onlar orjinal birşey üretemeyeceğinden dolayı doğrusu küt tür.
Menemen mi melemen mi kadar basit bir konudur.
küt böreğidir ama pkkcılar kafatasçılık ve ırkçılık yaptığından küt böreğine kürt böreği derler vesselam orjinali küt böreğidir.
tantunidir. kafa gitti tabi açlıktan.
küt böreği, kürt böreği diye bişey yok.
Küt diye bildiğim hede.
bildiğin börek ne farkeder ki? la oğlum nimet üstünden bari ırkçılık yapmayın da, uzatın şu pudra şekerini.
güncel Önemli Başlıklar