bugün

imkanı olsa tecil/bedelli/yurtdışı yapacak birinin söylemi.

Bunu Kürt olduğu için söylemiyorum. Entrysinde Şovenistlik yaptığı için söylüyorum.
zaten yapmakla yükümlü olduğun birşeyi gözümüze sokarak tebrik mi bekliyosun? kürdüm ve buna rağmen askerliğimi yaptım diyosun kısaca. bravo kardeşim tebrik ve teşekkürlerimi sunarım.
koçum sen doğrusunu yapmışsın- bizim gözümüzde sen zikindirik raporlarla askerden yırtan bisürü milliyetçi tiplerden daha üstün bi insansın.

seni teselli etmek bakımından söylüyorum- ben türküm ve ben de senin gibi askerlik yaptım, yanımda arkadaşlarım şehit oldular falan- bana nası bişey olmadı- durup durup düşünüyorum- aklıma "takdir-i ilahi" den başka bişey gelmiyo.

ama türkiye gibi büyük bi ülkede tek bi ırktan adam yaşamıyo, bu böyle. fransa´da yaşamıyo, almanya´da da yaşamıyo, ama bak onlar gül gibi geçinip gidiyolar.

bunu bizim de becermemiz lazım, koçum. yoksa kurda kuşa yem oluruz.

aslında söylenmek istenen de bu.
ihbar gibi...
Olabilir. Bu gözler neler görmedi ki. Hakkarili olup hakkaride ikamet eden adamın hakkaride askerlik yaptığını bile gördüm. Pkk sempatizanı kürt askerlerle aynı mevziye girip götümü hangisinden koruyacağımı düşündüğüm günler bile oldu.
tamam yani ne yapmamızı istiyorsun?

aferin sana kardeşim helal olsun.

ne diyim yani gelip madalya mı takıyım amk hakkaride tek askerlik yapan sen misin?

tanım: bir kürdün şov yapma amacıyla açtığı başlık.

edit: saygı göstereceksiniz demiş yazar.
göstermiyorum çünkü hak etmediğini söylemlerinle belli ediyorsun.
emeğine sağlık. ama bunu bizim gözümüze sokmana gerek yok. hepimiz yaptık askerlik.
Ben Türküm ve hakkaride bin kere öldüm.

Sen?
önce, asıl size nöbetini tutacağınız bir vatan bırakan Mustafa Kemal Atatürk ve nicelerine..

Saygı göstereceksiniz!!

sonra belki askerlik yapmanın onurlu, ama asla övünülmeyecek bir şey olduğunu anlarsınız.
sen de 20 sene boyunca evde cicekli pijamalarini giyip tv izlerken yiğit vatan evlatları, pembemi beyazmi veya siyahmi yani rengini bilmediğimiz toto nu mertce korudular.
bu ülkenin vatandaşı olan milyonlarca genç türk, kürt, çerkez, laz hepsi gidiyor yapıyor askerliğini. sen vatan sevdalısı olsan burada bunu böbürlene böbürlene yazmassın. sike sike yapacaksın askerliğini doğu batı farketmez. istersen git vietnamda yap sikimde bile değil herkes yapıyor.
Ee sonuc. Anafikri nedır konunun tam olarak.
friendly fire acik mi yaptin , kapali mi ? Mesele burada.
Kürtsün ve 15 ay mecburi kamu hizmetini yaptın. Aferim istiklal madalyasını almaya hak kazandın.
Bende türküm 20 ay california nevada kasabasında askerlik yaptım ama foşik amerikalılar işte.
askerlik yapmak önemli değil. Asıl soru askerliği seve seve mi yaptın yoksa? Anladın sen onu.
bitti artık. evlen ve hayata karış, unutursun. (bkz: sakin ol şampiyon)
hiç olmamış bir olay.
Hangi tarafta?