bugün

başlığın aslı şöyledir; kürtleri çekemeyen ve gücü yetmeyen birtakım insancıkların türlü bahaneler uydurup onları linç ettirmeye çalışmaları.

yurdun batı illerinde sıklıkla karşılaşılan durumdur. kimi zaman, götlerini yayarak bütün gün yatıp tarla bahçe satıp yediklerinden yıllarca bir arpa boyu yol alamamış yerli halkın çekememezliğinden, kimi zaman sıradan bir kişisel anlaşamamazlıktan, kimi zaman yatmaktan leğen gibi olmuş götten uydurulan nedenlerle, kürtler batı illerinde bu tür saldırılara maruz kalıyorlar.

f- faşocan
fa-faşocanın arkadaşı

f- abi biri bizim manitayı düdüklüyomuş ya.
fa- yapmaya kimmiş olum lan.
f- abi xxxx kişisi işte tanıyosun sende.
fa- yapmaya olum bizim gücümüz yetmez lan onun çevresi var baya.
f- ne yapalım abi bir fikir ver ozaman manitayı gözlerimin önünde kevgiremi çvirsin çocuk.
fa- olum başka manita bulsan olmuyomu la zaten kevaşe olmuştur şimdi o.
f- yok abi olmaz, kevaşe mevaşe seviyom ben onu
fa- hımm tamam ozaman nereli bu senin manitayı düdükleyen çocuk.
f- diyarbakırlıymış abi öğrendim ben kürtmüş.
fa- lan oğlum söylesene öyle, hemen koşuyosun kahveye ordanda ülkü ocağına basıyosun yaygarayı kürtler bizi dövdü ühü ühühü kızlarada laf attılar diyosun kapıyosun 300-500 kişiyi geliyosun dalıyoruz çocuklara tamammı.
f- abi süpersin ya abartayımmı abi biraz benide dağa kaldırdılar diyeyimmi, ırzıma geçtiler diyeyimmi.
fa-lan oğlum abartma bi koş git burdayım ben, bayadır linç girişiminde bulunmamıştık zaten iyi gelecek bu, eklemlerimiz kireçlemişti valla.
Taşkınlık yapan kürde el sürmeye bile midesi olmayan insanların linç girişimi.
(bkz: kendini türk zanneden kürdo nun saçmalaması)
kürde gücü yetmemek değildir. bazı kürtler gibi kahpece, şerefsizce ve yavşakca adice davranan dağa çıkanların, asker vuranların linç edilmesi istenildiğini gözardı eden zihniyettir.
not:capulcu takımı eşkiya serefsizce arkadan kursun sıkan köpeklerin linç edilmesi istenilmesi normaldir..
(bkz: türk e gücü yetmeyince mayın döşeyip kaçmak)
(bkz: he he öyle)
memlekette dur durak bilmeden sürekli tekrerlanan ayıp.
sürüler halinde dolaşan kürdü, tek başına yenemeyeceğini anlayınca, çoklu denklemle sorunu çzömeye çalışmaktır.
Bir de cinsellikle ilgili mesaj vermeler filan. Zorlanmasalar kürt kızları bile kürt erkeklerine vermez lan.
(bkz: trollemek)
Kürtlerin her zaman toplu dolaşıp, toplu konuşup, toplu linç ettikleri ve tek başlarına kaldıkları zaman hiçbir şey yapamadkları gerçeğini ve bir kavga anında her zaman, istisnasız bir kişiye karşı en az 10 kişi olduklarını düşündüğünüzde, çok masumane kalan önermedir.
(bkz: manitası düdüklenince başlık açan yazar)
başlığın "bir kürdün teke tek kavgada gücü yetmeyince sülalesini veya mahalleyi toplayıp linç etmeye çalışması" şeklinde değiştirilmiş olması, gerçeği çok daha gerçekçi bir biçimde yansıtırdı.
en adi o...pu çocukluğudur. yapan insanların köpekten hiç bir farkları yoktur.
--spoiler--
kürtleri çekemeyen ve gücü yetmeyen birtakım insancıkların türlü bahaneler uydurup onları linç ettirmeye çalışmaları.
--spoiler--

(bkz: diyosun)