bugün

küpesi piercingi neyi olursa olsun ama önce beyni olsun,çalışır olsun.
hadislere göre hz. muhammed'in de küpesi varmış.
o küpenin takıldığı sol kulaktaki zekanın, entry sahibinin beyninden daha çok olduğu aşikardır.
küpeli padişah dediğin adam 3 kıtaya hükmeden devletin reisidir, sen kimsin de o adama laf etme hakkını kendinde buluyorsun?
koskoca padişah hazretlerinin ismini bir köprüye vermek olarak düzeltilmesi gereken başlıktır.
Küpeli portrenin yavuz sultan selim olmadığını bilmeyen cahil beyanıdır, portredeki şahıs pek sevdiğim şah ismail'dir.

dipnot: akapeli değilim ve 3. köprüyü tasvip etmiyorum, sadece cahilsavarım.
Alevi horror story.
Küpe kölelik işaretiydi, yavuz sultan selim han da ben de halkımın kölesiyim diyerek küpe takmıştır.
Tarih bilgisi "lan oğlum duydun mu? Baltacı mehmet paşa varmış, bi kez mala vurmak için rusyayı ele geçirmekten vazgeçmiş" seviyesinde olanlara batan durumdur.
Adam simdiki zibidiler gibi takmis olmak icin takmadi
Zaten o zaman boyle bi moda yoktu..
Rica ediyorum 8 dilden az bilen başlık açmasın.
şu sözlük beyinsizlerle dolu yemin ediyorum bre gafil bre avel hiç mi girip yavuzun yaşadığı dönemde naptığını adam yaşadığı dönemde dünyasının anasını sikip bırakmış hatta bu nasıl bir sikişsse torunları bile hala çekemiyor koydumun kızıl koministleri.
Siz küpesiyle ilgilenin biz icraatlatına bakarız. Bakış açısı farkı.
bahsi geçen tablo yavuz un değildir.
Siz severdiniz böyle tipleri hayırdır küpe ne zamandır batar oldu böyle?!
küpe takmasından daha kötüsü, kendi babasına darbe yapan sonrasında öldürtten, kardeşlerini yeğenlerini vezirlerini öldürtten bir katilin adının bir köprüye verilmesidir. Darbecilere demediğini bırakmayanlar darbe ile başa gelen padişahı göklere çıkarıyorlar. Darbe kalkışmasında başarılı olanlar kahraman başarısız olanlar hain ilan ediliyor. Fetö darbesi başarılı olsaydı şimdi ona küfür edenler onu övmekle meşgul olacaklardı.
Eksik bilgi üzerine açılmış başlıktır. Ne sağcıyım ne solcu ama yavuzu yedirtmem.
Küpe takınca islamdan çıkmıyorsun .
senin -koskoca- dediğin o köprüyü küpesiyle devirirdi yaşasaydı o padişah. tabii sen ne olurdun o rüzgarda, bunu anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalır.
kardeş katlini sırf taht merakı için caiz kılan padişahın adını bile köprüye vermişiz biz ne yazık ki. küpeliyi versek ne olur, etekliyi versek ne olur.
Yavuz Sultan Selim'in O küpeyi neden taktığını bilmeyen birinin açtığı başlık.
inci küpeli yavuz.
Türk tarihinin en büyük padişahı için köprü nedir ki. ismi bu ülkeye verilse azdır.
muhtemelen alevi şia yada şah ismail yanlısı kişi beyanıdır. net..
Abdülhamid olsaydı.
Bundan 100 sene sonra yüzük takanların da ismini bir yerlere verceklerinin işaretidir.
tarihi yazan ellerin hatalarından hep bu algılar. hiç bir minyatüründe küpesi yoktur yavuz sultan selim'in. küpeli resim bir çarptırmadır.