bugün

etçil balık çeşidi.
Yıl olmuş 2014 hala açılmayan başlık var.
sanılanın aksine doğru yazılışı köpekbalığı değil köpek balığı şeklinde yazılır. Nedeni balık kelimesinin anlamını korumasıdır. Başka bir anlatım ile doğru yazım köpekbalığı olsaydı pisi balığına pisibalığı derdik.
Bi ara çizmeyi denediğim balık.
görsel
birleşik yazılan isme sahiptir.
(bkz: köpekbalığı)
Tehlikeli bir balıktır.
Bu yorumda bahsedilmis ve güldürmüştür.

görsel
*Köpek balıklarının, kanser de dahil olmak üzere her hastalığa karşı bağışıklığı vardır.
*Köpekbalıkları ömürleri boyunca yüzmek zorundadırlar, çünkü dururlarsa batarlar.
*Köpekbalıklarının iskeletleri kıkırdaktan oluşur.
*Köpekbalıklarını, yiyeceği canlının titreşimlerini tam 100m öteden hisseterler.
Ormanın kralı nasıl aslan ise,okyanusların kralları da köpek balıkları dır.
Geçende kipa'da balık reyonunda kilosu 20 tl'den satılıyordu.
immün sistemlerindeki immunoglobulin ve t hücrelerinin immunüterapi için faydalı olabileceği konusunda texas üniversitesinde makale konusu olmuş olan kıkırdaklı balıktır.
makaleyi henüz ben de okumadım ama meraklardayım.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24836096
Jaws yüzünden denize iki sene giremediğim gerçeğidir.
Buna yumruk atan var.

(bkz: lara croft)
kıkırdak dokuya sahip oldukları için ömür boyu büyüyebilirler ve su içinde de bu yüzden çok kıvraktırlar.
Canavar olarak anılan korkunç köpekbalıkları yılda ortalama 10 ila 12 arasında insan ölümünden sorumlu iken kozmetik sanayi, uzak doğudada süzgecinden yapılan bir çorba için bazende spor olsun diye yılda milyonlarcası insanlar tarafından öldürülür.
bazıları haddinden fazla ürkütücü olabiliyor.
görsel
Dişleri florür ile kaplı olduğundan dişleri çürümez.
görsel
yunuslardan daha az saldırgan olan deniz hayvanı.
bazı köpek balığı türleri birden fazla diş sırasına sahiptir. kullandıkları dişleri aşındığında ya da kırıldığında, arkadaki diş eskiyenin yerine geçer.
bakışlarında "şimdi ziki tuttun evlat öyle bi piçlik yapıcam ki" ifadesi bulunan balıktır.
En korktuğum hayvanoğlu hayvandır hatta görsellere bakınca bile tuhaf olurum.
vücutlarında hiç kemik bulunmayan hayvanlardır.
Sen koskoca köpek balığısın ya ne demek hayatın boyunca yüzmek? Ne demek durursan batarsın?.. hayatımda duyduğum en sinir bozucu şey. Hayatım, hayat.
kıkırdaktan ibarettir, Burun kemiği misali.
burun kemiği mi burun kıkırdağı mı? köpek balıklarıyla ilgili her şey neden bu kadar belirsiz bugün? sinirim oynadı gidiyorum buradan.