bugün

her odaya buzdolabı koyacağını sanmıyorum, yapılsa yapılsa yeni yaptığı binalara buzdolabı konuyordur. yanlışsam arayın.
her odaya buz dolabı poşeti bile koyamaz kurumu.
http://www.sendika.org/wp...oads/2013/10/DSC_0109.jpg

kızlı erkekli voleybol oynadıkları için öğrencileri kovmuştur.

müthiş demokratikleşme.

not: mesele sadece yapılan eylemler olsaydı o yazılırdı karar metnine.

kızlı erkekli voleybol oynamak gitar çalmak bir suç olarak gmrülmüş ki belgeye yazılmış.
kes yapıştır tarzı gazeteciliğe örnektir. voleybol oynadıkları için atıldılar diye kıvranmak yerine eylem hakları yok diye itiraz etmek daha mantıklı olabilirdi.
(bkz: chp tarzı muhalefet).
ege universitesi kampusunde bulunani, artik yil icin basvuru yapmis ogrencilerini surunduren les kurum. sirf bir sekilde donem uzattiniz diye ikinci sinif insan muamelesi gorursunuz. memurlari o kadar umarsizdir ki kiz ogrencilere git basinin caresine bak demeleri kendilerine cok normal gelmektedir. her bir memuru ölüm yiyenler tarafindan opulmus gibidir. kisacasi isiniz devlete kaldi mi sictiniz demektir.
ege universitesi kampusunde bulunan kyk yurdunda bir de mudure vardir ki bir bok bilmez kimseye yardimci olmaz, daha dogrusu olamaz. cunku ne yapmasi gerektigini bilmeyen sadece imza atmasi icin oraya koyulan bir turbanlidir kendisi. sirf turbani var diye o masaya oturtuldugu asikardir. diger devlet dairelerinde oldugu gibi.
burs sonuçları ne zaman açıklanacak merak içinde bırakan kurum. geçen sene kasım sonu gibi açıklamışlardı sanırım ama bu yıl aralık ın ortaları gelmesine rağmen ses seda yok.
Artık burs sonuclarinin aciklanmasi gerekiyor kac gundur kyk sitesine girmekten biktik...Duy sesimizi kyk...
burs sonuçlarını açıklayan ipne.

öğrenim kredisi ney la. acımdan ölürüm yine de almam.

http://www.kyk.gov.tr

edit: aldı.
Kyk demeyin odamın üstünden su akmış boğulacağım aklıma geliyor.
burs olan seçilmiş kişileri belirleyen kurum.
Kredi de hiç yoktan iyidir fakat kimseye mi burs çıkmaz arkadaş.
Özel üniversitede okuyanlara burs veren kurumdur. adaletine yandığım.
asgari ücret düzeyinde bir işim olmamasına rağmen bana burs veya kredi vermeyen, hatta burs/kredi verilmemesinin nedeninin ücretli olarak çalışmam olduğunu söyleyen kurum. lan bi işim var da ben mi bilmiyorum, niye söylemiyorsunuz lan zengin olduğumu? sefalet içinde yaşıyorum boşuna kaç aydır...
daha lisans eğitimim bitmeden araştırma bursu aldığımı iddia eden kurum.*
Kredi cikanlar icin cok zor bir durum iyi dusunun arkadaslar...
aylık geliri 650 tl olan bir çekirdek ailenin çocuğuna burs yerine öğrenim kredisi verirken, ailesinde yalnızca babasının aylık geliri 3000 tl olan ve üzerilerine arsa, daire kayıtlı olan bir öğrenciye burs veren kurumdur. *
Yurtlarda yemek yardımı sabah 2.3 akşam 5.0 tl olmak üzere ayda 220. Sıradan yurtlarda barınma ay itibariyle 120 tl olmuştur.
Ilk ay kredisini kartsız istedigim banka şubesinden çekip çekemeyecegimi merak ettiğim kurum.

Edit: allahini seven aydınlatsin.
Çanakkale Erkek Yurtları özellikle hastayken iğrençtir. 1.öğretim binalarında 8 ve 10 kişi kalmaktadır. Yerler kare şeklindeki taş mermerden. Felaket toz tutuyor. Odaya güneş vurduğundaki ortaya çıkan toz manzarasını anlatamam. Sabah uyandığımızda boğazımızda tıkanıklık ve kurumuşluk oluyor. 8 kişilik odada kalıyorum ben ve pencereyi kapattığımız an oda apış arası, ter, çorap vs. kokuyor. Bizim 100 bin euro'luk bot alacak taşaklı babamız yok malesef.
yarı özeli oteli aratmaz ancak başvuru niteliklerinden birindede bakan dayın olması zorunluluğuda yadsınamaz.
interneti ile beni deli eden kurum. 5 metre uzaktaki odadan çekmiyor. işe yarar sitelere girmiyor, girse bile bağlantı sürekli koptuğundan işinizi göremeden çıkmak zorunda kalıyorsunuz.
(bkz: yurttaotusbircekmek)
Tesadüfen sadece yurttan tanıdığınız birini dışarda görünce mahpus izni almışız hissine kapılıyordum.
Azda olsa eskiye göre iyileşme olan yurtlardır. Akşam 5.5 tl yemek, sabah 2.30 kahvaltı . internet , sıcak su , çalışma odası vb olan 138 lira ödedigim kurumdur. bide gece giriş saatlerinde sorun olmasa.
En az 2 yıl kalan brinin kafasında ufak da bir çatlak olmadan çıkmadığı yerdir. Sabırhanedir.
zamanında cemaatten (akp) torpille geçilen kurumdu tabi kalınan adresin(cemaat evi) verilmesi gerekiyordu.
güncel Önemli Başlıklar